Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 31.03.2003, 21:56   #1
JerzyR
Bywalec
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Posty: 61
JerzyR w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
LG32->40 dziwny czas zapisu

przerobilem mojego LG 32 na 40 bios ibm-a, pali sie tylko zielona dioda, maunt rainier, 40X CDR, 12CDRW i wszystko byloby OK gdyby nie czas nagrywania plyt, ktory jest dluzszy niz przy nagrywaniu z 32X predkoscia przed zmiana biosa - nagrywajac pelna 700 MB trwa ok 4 minut wiec dluzej niz przy nagrywarce 32x!
Co jest nie tak. Moze inni sie wypowiedza czy maja tak samo
Tylko prosze zmierzyc rzeczywisty czas a nie pokazywany przez program - bo WINONCD 6 pokazuje czas 2 minuty ale oszukuje bo rzeczywiscie nagrywa 4 minuty.
JerzyR jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 31.03.2003, 22:03   #2
JerzyR
Bywalec
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Posty: 61
JerzyR w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
JerzyR

UDMA wlaczone, efekty pod win98 oraz pod winXP, plytki rozne np Verbatim, TDK, Platinum
JerzyR jest offline  
Stary 01.04.2003, 19:55   #3
JerzyR
Bywalec
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Posty: 61
JerzyR w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
moze ktos zmierzy czas nagrania

pelnej plyty 700MB po wgraniu tego biosa IBM v1.12

dzieki
JerzyR jest offline  
Stary 01.04.2003, 22:34   #4
Harry-Torun
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 16.01.2003
Posty: 107
Harry-Torun zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Temat był wałkowany chyba ze 100 razy na forum. Prękość zapisu, NIE ZALEŻY OD WERSJI FIRMWARU!!! A jeśli nawet to w bardzo niewielkim stopniu. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, kiedy producent wypuści model ze skopanym firmwarem. Sam mam model GCE-8320B@GCE-8400B v.1.12 IBM podpiętą jako secondary master, secondary slave to DVD 16x/48x ARTEC ULTIMA UDMA-2, HDD 40GB ATA-100 7200obr/min - primary master, do tego niezłą płytę główną CHAINTECH, klocek ATHLON XP 1800+ i 1GB RAM-u, zainstalowany WIN XP PRO SP1, najnowsze drivery i soft do wypalania, więc teoretycznie wszystko powinno "fruwać". Nie zawsze jednak tak jest. Czasami mam czas 2:53, a innym razem 4 min chociaż rzadko wypalam z 40-krotną prędkością. Istnieje co najmniej kilkadziesiąt przyczyn, z powodu których ta sama nagrywarka będzie inaczej pracowała w różnych kompach i szkoda miejsca, żeby je wszystkie wymieniać. Czasami wystarczy zainstalować jakiś soft teoretycznie nie mający żadnego związku żeby zaczęły się dziwne zachowania nagrywarki. Windows to nie do końca przewidywalny system, a i sam sprzęt sprzedawany w Polsce jest raczej mizernej jakości. Poza tym nie istnieją dwa identyczne egzemplarze tego samego modelu itd., itd... Jeśli kłopoty z prędkością zaczęły się po zmianie firmwaru, zawsze można wrócić do poprzedniej wersji. Jest to tak oczywiste rozwiązanie, że najczęściej łatwo można je przeoczyć. Poza tym poczytaj forum - starsze posty bywają naprawdę bardzo ciekawe - zanim zadasz pytanie, na które udzielano już wielokrotnie odpowiedzi.

Pozdrawiam

Ostatnio zmieniany przez Harry-Torun : 02.04.2003 o godz. 01:16
Harry-Torun jest offline  
Stary 01.04.2003, 23:35   #5
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
W moim przypadku na usprawnienie pracy LG 32@40 (też BIOS IBM 1.12) pozytywnie wpłynęło zainstalowanie, poza sterownikiem Adaptec ASPI, także Nero ASPI (nie instaluje się domyślnie z Nero). Nagrywarka zaczęła na większej ilości płyt osiągać wyższe prędkości. Niestety, ten sam sterownik Nero ASPI jest całkowicie niekompatybilny z drugim napędem, combo LG 4480, i spowalnia go do 8x. Nie mam pojęcia, jak sobie z tym poradzić, ale zgadzam się z Harrym-"Toruniem", że czynników, mogących mieć wpływ na nagrywanie, jest niezliczona ilość. Dojście do tego, że to sterownik Nero ASPI ma wpływ na prawidłowe i nieprawidłowe działanie tych dwóch napędów zajęło mi naprawdę trochę czasu... i choć chyba znalazłem przyczynę - nie znalazłem jeszcze rozwiązania...

Proponuję sprawdzenie, jak to jest ze sterownikami ASPI w WinOnCD.
puch jest offline  
Stary 02.04.2003, 15:34   #6
JerzyR
Bywalec
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Posty: 61
JerzyR w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
dzieki

chodzilo mi o czas; z wypowiedzi jw.wynika, ze powinna nagrywac w niecale 3 minuty - no to teraz moge zaczac szukac przyczyny takiego zachowania mojej nagrywarki

JerzyR

A propos to czas nagrania wynosi 4 min. na roznych plytkach zarowno pod winoncd 6 z winXP, jak i win98 i nero 5xx najnowszy
JerzyR jest offline  
Stary 03.04.2003, 18:17   #7
JerzyR
Bywalec
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Posty: 61
JerzyR w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
właśnie nagrałem kilka plyt

i co zaobserwowalem: Nero nagrywajac z predkoscia 24x nagrywa ok 4,5 minuty, nero nagrywajac z predkoscia 40x nagrywa tez 4,5 minuty?!
bufor nagrywarki sie NIE oproznia - caly czas jest 97-98%

O co tu chodzi? Chyba przywroce stary bios LG v 1.04

JerzyR
JerzyR jest offline  
Stary 03.04.2003, 22:27   #8
Harry-Torun
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 16.01.2003
Posty: 107
Harry-Torun zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: właśnie nagrałem kilka plyt

Cytat:
JerzyR napisa***322;(a)
...O co tu chodzi? Chyba przywroce stary bios LG v 1.04
JerzyR
Ano chodzi o to, że należy czytać dokładnie posty i nie wyciągać pochopnych wniosków. Niestety dziś już jest późno i mam w domu tylko jedną, mizerną, czystą płytkę za 89gr. Pomimo to czas jest przyzwoity. Jutro na pewno wrzucę screen z czasem poniżej 3 minut.

Pozdrawiam
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
LG32-&gt;40 dziwny czas zapisu-speed.jpg  
Harry-Torun jest offline  
Stary 05.04.2003, 23:25   #9
JerzyR
Bywalec
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Posty: 61
JerzyR w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
czy jest możliwe

mechaniczne uszkodzenie (?) nagrywarki, aby nagrywala caly czas z predkoscia np 16x pomimo pokazywania 24x, 32x i 40x?
Bo niestety u mnie czas nagrania wynosi praktycznie tyle samo bez wzgledu jaka predkosc ustawie?
http://klub.chip.pl/jerzyjb/16x.jpg
http://klub.chip.pl/jerzyjb/40x.jpg

JerzyR
JerzyR jest offline  
Stary 06.04.2003, 00:15   #10
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nagrywarki LG 32x i 40x dobierają prędkość zapisu do płytki; nawet jak wybierzesz wyższą prędkość, nagrywarka może sama ją ograniczyć, ale Ci o tym nie powie. Nowsze nagrywarki robią to inaczej: od razu po włożeniu płyty oceniają ją i ograniczają listę dostępnych w programie do nagrywania prędkości, i od razu wiesz, że np. szybciej niż 16x na danej płytce się nie da.

LG 8400 jest wybredna; w moim przypadku maksymalną prędkość zapisu (40x) osiągała i utrzymywała do końca tylko na płytach Fuji. Sytuację poprawiło nieco zainstalowanie sterownika Nero ASPI i nagrywarka zaczęła osiągać nieco większe prędkości także na niektórych innych płytach - ale generalnie tylko na tzw. dobrych, markowych.

Nero domyślnie nie pokazuje faktycznej, chwilowej prędkości zapisu, tylko prędkość ustawioną przez użytkownika. Jeśli wybierzesz 40x, Nero pokazuje przez cały czas 40x, co w każdym przypadku zresztą będzie oczywistą nieprawdą, bo nawet jeśli taka prędkość zostanie w końcu osiągnięta pod koniec płyty, to żadna nagrywarka nie jest w stanie ZACZĄĆ nagrywania płyty od takiej prędkości - a więc jasne jest, że Nero pokazuje prędkość ustawioną, a nie faktyczną. Jeśli wybierzesz 40x, a nagrywarka na wstępie zdecyduje się na 32x, a potem jeszcze obniży do 24x, to i tak się o tym nie dowiesz, co najwyżej po odgłosach i czasie nagrywania.
Żeby Nero pokazywało faktyczną, chwilową prędkość zapisu konieczna jest modyfikacja wpisu w Rejestrze Windows. temat był niedawno opisywany - znajdź na forum.

I w ogóle: temat rozmaitych problemów z LG 8400, oraz podkręcaniem LG 8320 na 8400, wolnej prędkości zapisu, problemów z UDMA po wgraniu BIOSu 1.12, itd. był i nadal jest wielokrotnie opisywany na forum w wielu tematach. Poczytaj!

Ostatnio zmieniany przez puch : 06.04.2003 o godz. 00:23
puch jest offline  
Stary 06.04.2003, 00:26   #11
JerzyR
Bywalec
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Posty: 61
JerzyR w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
czytalem

czytam forum regularnie wiec jestem w temacie. dziwi mnie tylko, ze predkosc 16x (sprawdzilem pod clone) osiagana jest na wielu CDR-ach np. DVision, TDK-reflex ultra 32x, TDK Dview 48x, verbatim 40x
Az taka wybredna jest ta nagrywarka - to jakie nosniki nagrywa z predkosciami wiekszymi niz 16x?
Cos mi tu nie gra...

JerzyR
JerzyR jest offline  
Stary 06.04.2003, 01:06   #12
JerzyR
Bywalec
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Posty: 61
JerzyR w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
wiem juz ...ale jakie CDRy?

juz znalazlem z wasza pomoca powod takiego dlugiego czasu nagrywania.
Po prostu nagrywarka nie rozpoznaje nowych nosnikow i nagrywa je z predkoscia 16x.
zapodalem stara plytke CDR Verbatim DataLife 24x i w clone ustawilem predkosc zapisu - max
CloneCD pokazywal predkosc zapisu przez cala plytke ok. 26-27x - i czas nagrania 3,34 min

Pytanie jakie jeszcze plytki TA (bios ibm 1.12) nagrywaka poprawnie rozpoznaje i nagrywa z wyzszymi predkosciami?

JerzyR
JerzyR jest offline  
Stary 06.04.2003, 11:04   #13
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
W moim przypadku bez problemu Fuji 48x, a ostatnio 52x, "made in Germany", w ATIP producent Fuji, nośnik: Dye Type 5, Short Strategy Phtalocyanine. Ale samym nośnikiem nie kierowałbym się, bo większość płyt TDK to też typ 5, a nagrywają się b. powoli.
puch jest offline  
Stary 06.04.2003, 11:19   #14
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
CO mnie denerwuje w tej nagrywarce to to, że działa ona w trybie formalnie nie stosowanym w żadnym napędzie: zaczyna od P-CAV, a często kończy Z-CLV, tylko w drugą stronę, bo kilka razy obniża prędkość.
Kupiłem ją chyba w czerwcu zeszłego roku, po awarii mojej starej LG 4x4x24, i od początku byłem z zakupu niezbyt zadowolony. Wahałem się bardzo między LG a Lite-On'em, w końcu kupiłem LG, i żałuję do tej pory. Nagrywarka niedługo wyląduje w zapasowym, mało używanym kompie, bo są już zastępcy.
puch jest offline  
Stary 07.04.2003, 23:32   #15
JerzyR
Bywalec
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Posty: 61
JerzyR w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
jakie CDRy oprócz Fuju 48-52x

są nagrywane z wiekszymi predkościami. Verbatim DataLife 24x jest nagrywana z 24x prędkościa.

Nikt inny nie uzywa LG32x z biosem ibma 1.12?
Wszyscy nagrywają z predkościa 16x? To po co kupowlaiscie i kupujecie napedy 32-52x?

JerzyR
JerzyR jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.