Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 08.04.2003, 15:55   #16
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Napędy 48 - 52 razy kupujemy, bo nie jesteśmy zadowoleni z napędów 32x@40x (he, he). Lite-On'y są bardzo (za bardzo tolerancyjne) dla płytek, ale pozwalają rzeczywiście na bardzo wielu płytkach osiągnąć maksymalne prędkości, i nawet płytki te się potem dają czytać.
Nowe combo LG 4480 (48x) również bardzo ładnie i szybko nagrywa płytki, tylko niektóre się mu nie podobają (z tego co słyszałem i czytałem o nagrywarkach LG 48x i 52x, to combo jest chyba bardziej tolerancyjne).

Jak jeszcze trochę poczekasz, to podam wyniki moich prób z różnymi płytami na nagrywarce LG 32@40x. Co mnie najbardziej w niej zaskakuje, to to, że każda kolejna próba w Nero CD Speed może mieć na tej samej płytce inny wynik! Próbowałem inaczej podłączać ją do kontrolera, próbowałem na tzw. czystym systemie (ME) - i w zasadzie nic to nie zmienia. (Aby od razu rozwiać wątpliwości, w przypadku innych napędów wyniki testów Nero CD Speed są w zasadzie w 100% powtarzalne). Jedyną czynnością, która wydaje się coś poprawiać jest instalacja sterownika Nero Aspi (używam najnowszego Nero). Może z jakim innym WinOnCD albo EZ-CD Creatorem byłoby inaczej, ale Nero mam, a innych programów - nie mam.
puch jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 08.04.2003, 18:11   #17
Thoom
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 13.10.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 143
Thoom zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A owszem, ja używam GCE 8400B z biosem IBM 1.12, i tak jak Harry, napisałem na ten temat pare postów, w tym jeden bardzo obszerny ze screenami. U mnie nagrywarka działa jak najbardziej poprawnie. Z przetestowanych płytek, pali 40x następujące:

Platinum Mulispeed
LG 40x
Verbratimy

innych (markowych) nie sprawdzałem.

32x pali następujące:

Esperanza silver-silver
Princo
Eproformance
Hawk

innych nie sprawdzałem.
__________________
LG GCE8400B
LG GSA4163B

http://thoom.w.interia.pl
Thoom jest offline  
Stary 08.04.2003, 23:12   #18
JerzyR
Bywalec
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Posty: 61
JerzyR w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
inne CDRy

[QUOTE]Thoom napisa***322;(a)
[B]A owszem, ja używam GCE 8400B z biosem IBM 1.12, i tak jak Harry, napisałem na ten temat pare postów, w tym jeden bardzo obszerny ze screenami. U mnie nagrywarka działa jak najbardziej poprawnie. Z przetestowanych płytek, pali 40x następujące:

Platinum Mulispeed
LG 40x
Verbratimy

u mnie Verbatim 40x ze szpuli 1,49zł/szt pali z 16x, Varbatim Datalife 24x pudełko slim pali z 26x


innych (markowych) nie sprawdzałem.

32x pali następujące:

Esperanza silver-silver
Princo
Eproformance
Hawk

u mnie CDR Hawk 40x pali z predkosca 20x (mialem 1 szt)


JerzyR
JerzyR jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.