Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 18.04.2003, 16:11   #1
amisat
Amisat
 
Data rejestracji: 22.12.2002
Posty: 37
amisat w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
lg48x24x48 zwalnia

Co to jest rusza przy nagrywaniu z około 22,2x nagrywa ,a po przejściu mniej więcej połowy zwalnia do około 16x i tak już do końca.Na każdej płycie,ale żadnych błędów nie ma.Pomocy!
__________________
amis
www.amisat.dla.pl
amisat jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 18.04.2003, 16:25   #2
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Odpalales nero CD speeda ? jaki masz wykres - wlasnie taki jak mowisz (22 -> 16) czy inny ?
pawelblu jest offline  
Stary 18.04.2003, 16:28   #3
amisat
Amisat
 
Data rejestracji: 22.12.2002
Posty: 37
amisat w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
wykres

Cytat:
pawelblu napisa***322;(a)
Odpalales nero CD speeda ? jaki masz wykres - wlasnie taki jak mowisz (22 -> 16) czy inny ?
Rośnie od 22 do około 32x , a potem po przekroczeniu połowy mniej więcej spada dosc szybko do 16x
__________________
amis
www.amisat.dla.pl
amisat jest offline  
Stary 18.04.2003, 16:32   #4
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
czy uwywasz roznych nosnikow czy tylko jenego typu ?
No i jak tam z biosem od nagrywary ? Ew. z ASPI jezeli uwaywasz programow innych niz nero.
pawelblu jest offline  
Stary 18.04.2003, 16:35   #5
surff
Ramblings of a Madman
 
Avatar użytkownika surff
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Wlkp
Posty: 876
surff zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
To raczej wina płytek. Zdefragmentuj też hadeka. Zakładam , ze DMA włączone.

Pozdro
__________________
primum non nocere
surff jest offline  
Stary 18.04.2003, 16:39   #6
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
tez bym stawail na plytki ale jezeli uzywa roznych firm i tak jest caly czas to na 100% fina nagrywary (bios, ASPI albo cos sie zwalilo po prostu 8) )
pawelblu jest offline  
Stary 18.04.2003, 16:46   #7
surff
Ramblings of a Madman
 
Avatar użytkownika surff
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Wlkp
Posty: 876
surff zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
pawelblu napisa***322;(a)
tez bym stawail na plytki ale jezeli uzywa roznych firm i tak jest caly czas to na 100% fina nagrywary (bios, ASPI albo cos sie zwalilo po prostu 8) )
Może też być wina złej konfiguracji sprzętu, niech kolega nam napisze jak ma podpięty napęd.
__________________
primum non nocere
surff jest offline  
Stary 18.04.2003, 17:05   #8
amisat
Amisat
 
Data rejestracji: 22.12.2002
Posty: 37
amisat w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
aa

Cytat:
surff napisa***322;(a)
Może też być wina złej konfiguracji sprzętu, niech kolega nam napisze jak ma podpięty napęd.
Na taśmie razem z dvd,ale nagrywara jako master,a konfiguracja dobra,bo inne nagrywarki jak kiedys podłaczu=yłem to super chodziły.Płyty -używałem nawet tdk,datex,eksperanza,globaldata,platinum i jeszc różne-fakt nie każda zaczyna z ta predkoscią,ale konczy jak zwykle opisalem na gorze.
__________________
amis
www.amisat.dla.pl
amisat jest offline  
Stary 18.04.2003, 18:05   #9
Pabloz
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Pabloz
 
Data rejestracji: 09.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 194
Pabloz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Hej!

Mialem to samo na tej nagrywarce. Zmiana biosu na 1.02 w 100% rozwiazala problem.

Pozdrawiam
Pabloz jest offline  
Stary 18.04.2003, 23:24   #10
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mam dokładnie te same objawy na wielu płytkach na nagrywarce LG 8320 podkręconej do 8400 - rozpędzanie do pewnej prędkości (CAV lub P-CAV), po czym spadek do stałej prędkości liniowej (CLV) - różnie, czasem 24x, czasem 20, a czasem 16. Na niektórych płytkach takie spadki zdarzają się kilka razy, np. najpierw wzrost do, powiedzmy 32x, potem spadek do stałej 24x, po jakimś czasie spadek do stałej 20x, a na koniec jeszcze spadek do stałej 16x. Nagrywarka była podłączana w różny sposób, a także przekładana do zupełnie innego komputera - z dokładnie tym samym efektem.

Nie pozostaje nic innego, niż stwierdzić, że LG tak miewają.
Podejrzewam, że w BIOSie mają zapisaną jakąś procedurę zabezpieczającą, która uruchamia się, gdy nagrywarka stwierdzi, że dalszy zapis (dalej w stronę krawędzi płyty) z maksymalną prędkością byłby zbyt ryzykowny, np. ze względu na niecentryczność czy zwichrowanie (brak płaskości ) płyty, i w związku z tym obniża prędkość zapisu. Wiem, że to denerwujące, ale z drugiej strony powninniśmy cieszyć się, że nagrywarka tak skrupulatnie dba o integralność i późniejszą czytelność naszych danych

Ostatnio zmieniany przez puch : 18.04.2003 o godz. 23:35
puch jest offline  
Stary 18.04.2003, 23:36   #11
surff
Ramblings of a Madman
 
Avatar użytkownika surff
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Wlkp
Posty: 876
surff zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
puch napisa***322;(a)
Mam dokładnie te same objawy na wielu płytkach na nagrywarce LG 8320 podkręconej do 8400 - rozpędzanie do pewnej prędkości (CAV lub P-CAV), po czym spadek do stałej prędkości liniowej (CLV) - różnie, czasem 24x, czasem 20, a czasem 16. Na niektórych płytkach takie spadki zdarzają się kilka razy, np. najpierw wzrost do, powiedzmy 32x, potem spadek do stałej 24x, po jakimś czasie spadek do stałej 20x, a na koniec jeszcze spadek do stałej 16x. Nagrywarka była podłączana w różny sposób, a także przekładana do zupełnie innego komputera - z dokładnie tym samym efektem.

Nie pozostaje nic innego, niż stwierdzić, że LG tak miewają.
Podejrzewam, że w BIOSie mają zapisaną jakąś procedurę zabezpieczającą, która uruchamia się, gdy nagrywarka stwierdzi, że dalszy zapis (dalej w stronę krawędzi płyty) z maksymalną prędkością byłby zbyt ryzykowny, np. ze względu na niecentryczność czy zwichrowanie (brak płaskości ) płyty, i w związku z tym obniża prędkość zapisu. Wiem, że to denerwujące, ale z drugiej strony powninniśmy cieszyć się, że nagrywarka tak skrupulatnie dba o integralność i późniejszą czytelność naszych danych
Napewno nie masz tak na wszystkich płytach!
Mój TEAC jak jest kiepski nośnik też zwalnia - to dobrze, przynajmniej jakość wypalonej płyty jest ok!~!!
__________________
primum non nocere
surff jest offline  
Stary 18.04.2003, 23:58   #12
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Napisałem, że na WIELU, ale nie na wszystkich. Tyle, że jest to bardzo nieprzewidywalne. Jedynymi płytami, na których konsekwentnie dobrze i szybko nagrywa są płyty Fuji "made in Germany", dye type 5.

Jakiś tydzień temu zawziąłem się, zebrałem ze 25 różnych płytek, i przeprowadziłem próby Nero CD Speed - ale nie mam czasu jakoś podsumować wyników i ich tutaj "opublikować". Może przez święta... myślę, że pare osób byłoby zainteresowanych, bo temat parę razy już wypływał. Jeśli tak, to dajcie znać; zbiorę się i napiszę.
puch jest offline  
Stary 19.04.2003, 00:00   #13
surff
Ramblings of a Madman
 
Avatar użytkownika surff
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Wlkp
Posty: 876
surff zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
puch napisa***322;(a)
Napisałem, że na WIELU, ale nie na wszystkich.
Sorka nie doczytałem
__________________
primum non nocere
surff jest offline  
Stary 19.04.2003, 12:16   #14
JerzyR
Bywalec
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Posty: 61
JerzyR w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
jestem ZA

[dobrze i szybko nagrywa są płyty Fuji "made in Germany", dye type 5.

Jakiś tydzień temu zawziąłem się, zebrałem ze 25 różnych płytek, i przeprowadziłem próby Nero CD Speed - ale nie mam czasu jakoś podsumować wyników i ich tutaj "opublikować". Może przez święta... myślę, że pare osób byłoby zainteresowanych, bo temat parę razy już wypływał. Jeśli tak, to dajcie znać; zbiorę się i napiszę

Napisz prosze.


JerzyR
JerzyR jest offline  
Stary 19.04.2003, 12:56   #15
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,916
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Re: lg48x24x48 zwalnia

Cytat:
amisat napisa***322;(a)
Co to jest rusza przy nagrywaniu z około 22,2x nagrywa ,a po przejściu mniej więcej połowy zwalnia do około 16x i tak już do końca.Na każdej płycie,ale żadnych błędów nie ma.Pomocy!
Te napędy tak mają. Przejrzyj sobie forum, a spotkasz dużo tematów odnośnie tych napędów oraz ich "zachowanie" podczas nagrywania. Przy tych napędach należy stosować płyty firm renomowanych.
SEBAW jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.