Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 02.02.2003, 19:15   #1
charczenko
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Posty: 5
charczenko w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
LG8481B kontra Easy CD Creator 5 Platinum

Mam problem z Easy CD Creatorem 5 Platinum.
Zacznijmy od sprzetu jaki posiadam: plyta Abit KT7, Duron 1200, 384 MB RAM, palarka LG8481B. Do nagrywania uzywam dolaczonego na palarki Nero w wersji 5.5.9.9. Podkusilo mnie jednak na sprobowanie Easy CD Creatora. No i niestety kupa - nie udalo sie. Po instalacji Easy CD i probie odpalenia (zainstalowanem wczesniej SP1 i uaktualnienie bazy nagrywarek) dostaje komunikat w stylu cannot initialize device i po krotkiej chwili XP raportuje ze wystapil problem z aplikacja czy nie chcesz powiadomic o nim Microsoftu.
Pomyslalem ze problem tkwi w ASPI - wiec zassalem najnowsze (4.71.2) drivery Adapteca. Kolejna kupa - proba instalacji zgodnie z dolaczona instrukcja zupelnie sie nie powiodla. Probowalem odpalic install.bat z parametrem XP32 ale program instalacyjny zupelnie nic nie robil sobie z parametru opluwajac mnie komunikatem ze musze podac parametr. Krotkie zerkniecie do srodka batcha zaowocowalo odnalezieniem tego ktore pliki i gdzie trzeba skopiowac co zreszta skwapliwie uczynilem. Wszystko byloby fajnie gdyby nie to ze po odpaleniu ASPI check zalaczonego do instalki Easy CD dostaje informacje ze ASPI nie jest dobrze zainstalowane bo czesc plikow jest starszych niz... Jesli odpale ASPI check dolaczony do instalki najnowszych driverow ASPI pokazuje ze ASPI jest zainstalowane prawidlowo. Ktoremy ASPI check wierzyc?
Wedlug ASPI check mam zainstalowane:
WNASPI32.dll rozmiar 45056 wersja 4.712
WINASPI.dll rozmiar 5600 wersja 4.6 (1021)
ASPI32.sys rozmiar 16512 wersja 4.712
WOWPOST.exe rozmiar 4672 wersja 4.6 (1021)

Czy macie jakies pomysly?
Pozdrowienia
Charczenko
charczenko jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.02.2003, 08:15   #2
charczenko
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Posty: 5
charczenko w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Re: LG8481B kontra Easy CD Creator 5 Platinum

Cytat:
charczenko napisa***322;(a)
Mam problem z Easy CD Creatorem 5 Platinum.
Zacznijmy od sprzetu jaki posiadam: plyta Abit KT7, Duron 1200, 384 MB RAM, palarka LG8481B. Do nagrywania uzywam dolaczonego na palarki Nero w wersji 5.5.9.9. Podkusilo mnie jednak na sprobowanie Easy CD Creatora. No i niestety kupa - nie udalo sie. Po instalacji Easy CD i probie odpalenia (zainstalowanem wczesniej SP1 i uaktualnienie bazy nagrywarek) dostaje komunikat w stylu cannot initialize device i po krotkiej chwili XP raportuje ze wystapil problem z aplikacja czy nie chcesz powiadomic o nim Microsoftu.
Pomyslalem ze problem tkwi w ASPI - wiec zassalem najnowsze (4.71.2) drivery Adapteca. Kolejna kupa - proba instalacji zgodnie z dolaczona instrukcja zupelnie sie nie powiodla. Probowalem odpalic install.bat z parametrem XP32 ale program instalacyjny zupelnie nic nie robil sobie z parametru opluwajac mnie komunikatem ze musze podac parametr. Krotkie zerkniecie do srodka batcha zaowocowalo odnalezieniem tego ktore pliki i gdzie trzeba skopiowac co zreszta skwapliwie uczynilem. Wszystko byloby fajnie gdyby nie to ze po odpaleniu ASPI check zalaczonego do instalki Easy CD dostaje informacje ze ASPI nie jest dobrze zainstalowane bo czesc plikow jest starszych niz... Jesli odpale ASPI check dolaczony do instalki najnowszych driverow ASPI pokazuje ze ASPI jest zainstalowane prawidlowo. Ktoremy ASPI check wierzyc?
Wedlug ASPI check mam zainstalowane:
WNASPI32.dll rozmiar 45056 wersja 4.712
WINASPI.dll rozmiar 5600 wersja 4.6 (1021)
ASPI32.sys rozmiar 16512 wersja 4.712
WOWPOST.exe rozmiar 4672 wersja 4.6 (1021)

Czy macie jakies pomysly?
Pozdrowienia
Charczenko
Panie i Panowie Palacze

Czy naprawdę nikt nie zna odpowiedzi na moje pytanie?

Pozdrowienia
Charczenko
charczenko jest offline  
Stary 04.02.2003, 12:19   #3
Thoom
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 13.10.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 143
Thoom zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Twój problem jest typowo programowy i napewno jest cos nie tak ze sterownikami. Ja uzywam win98 i winXP i nigy z ASPI nie miałem problemów. Mówiąc szczerze to nawet jak nie były zainstalowane to wszystko chodziło nawet w winXP. Musisz pokombonować ze sterami bo cos sie gryzie skoro dwa programy pokazuja ci cos innego.
__________________
LG GCE8400B
LG GSA4163B

http://thoom.w.interia.pl
Thoom jest offline  
Stary 04.02.2003, 14:20   #4
charczenko
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Posty: 5
charczenko w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Thoom

tak jak napisałem próbowałem zainstalować najnowsze ASPI 4.71(2). Problem polega na tym że install.bat odpalony parametrem tak jak jest to opisane w readme.txt nie widzi parametru i jedyne co robi to wypluwa instrukcje że należy odpalić go z parametrem
Ręcznie skopiowałem pliki które install.bat miał skopiować i odniosłem połowiczny sukces - dwa spośród czterech plików które raportuje ASPI check mają wersję 4.71(2)ale dwa pozostałe są w starszej wersji.
Nero dołączone do nagrywarki działa bez problemu, podobnie Fireburner i Blindwrite. Za Chiny Ludowe i pół Ameryki nie chce za to działać Easy CD Creator.

Pozdrowienia
Charczenko
charczenko jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.