Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 21.06.2002, 21:16   #1
prms74
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.06.2002
Posty: 1
prms74 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Line-On troche naiwne pytanie...

Czytajac inne posty an forum stwierdzam, ze moje pytanie bedzie dosc naiwne, ale coz robic strzelam...

Pragne nabyc nagrywarke Line-On. Jeszcze nie wiem do konca ktory model, prawdopodobnie LTR-32123S. Testy dowadza, ze sprzet ten jest naprawde niezly. Jednak jeden z moich znajomych odradzal mi zakup produktow Lite-On, gdyz podobniez sa bardzo wadliwe. Podobno jego firma zakupila partie cd-romow Lite-On i po miesiacu ich polowa wyladowala w serwisie.

Czy ktos moze mi podpowiedziec jak to jest naprawde?
Z gory dziekuje.
__________________
prms74
prms74 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 21.06.2002, 21:20   #2
SoBal
Były user
 
Avatar użytkownika SoBal
 
Data rejestracji: 08.04.2002
Lokalizacja: Olsztyn
Posty: 562
SoBal zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
z przyjemnoscia wskaze Ci jak znalezc to czego szukasz...
Taka belka u gory - na niej takie przyciski jak strona główna|wyloguj|profil|SZUKAJ
kliknij na ;szukaj' daj z 60 dni i wpisz 'liteon', temat ten był poruszany wielokrotnie...
__________________
Komputer został stworzony po to, aby ludziom życie ułatwić, a ziemia jest płaska....
SoBal jest offline  
Stary 22.06.2002, 10:15   #3
macxxx
Bywalec
 
Data rejestracji: 25.05.2002
Posty: 67
macxxx w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
jak nie kupisz to się nie przekonasz
macxxx jest offline  
Stary 22.06.2002, 10:32   #4
ZiP
Wyjadacz
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Posty: 1,740
ZiP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Prawdopodobnie firma Twojego znajomego miała pecha, dobrze, że nie trafili na LG...
Gdy ja kupowałem nagrywarkę, sprzedawca stanowczo odradził mi LiteOn mówiąc, że większość u niego zakupionych nagrywarek tej firmy wróciła do serwisu; sprzedawca polecił mi natomiast LG, a ja mu zaufałem - ale ja byłem wtedy głupi, że nie wziąłem LiteOn. Jeżeli miałbyś wybierać między nagrywarkami w podobnej cenie - np. LiteOn i LG - wybierz LiteOn. Fakt, każdy sprzęt się psuje, nawet LiteOn, jednak LG najbardziej się sypie.
__________________
Jeżeli mój post Ci pomógł - nie zapomnij o reputacji, przynajmniej będę wiedział, że ktoś czyta moje wypociny i nie produkuję się tu na próżno.
ZiP jest offline  
Stary 22.06.2002, 18:57   #5
SpideR
Bywalec
 
Avatar użytkownika SpideR
 
Data rejestracji: 13.05.2002
Lokalizacja: Rumia (prawie Trójmiasto :)
Posty: 47
SpideR w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Thumbs up

Mam Lite-On'a 32125W od miesiaca i jestem zadowolony w 120%! Te 20% to dlatego ze kupowalem go w przekonaniu ze jest to model 32123S (tak byl opisany w cenniku a na pudelkach te nagrywarki sa kiepsko opisane ) Model z literka "W" jest moim zdaniem lepszy niz ten z "S". Za cene ok 300zl za wersje BOX to chyba rewelacyjna cena za ta nagrywarke.

Pozdrawiam

SpideR
SpideR jest offline  
Stary 23.06.2002, 00:11   #6
Wojtek-J
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Wojtek-J
 
Data rejestracji: 30.08.2001
Lokalizacja: Wrocław, Częstochowa
Posty: 171
Wojtek-J zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Thumbs up Odpowiedź

Witaj
Nagrywarki LiteOn - kiedyś z niższej półki - wyjątkowo się poprawiły i praktycznie wszystkie od modelu x24 stanowią bardzo poważną konkurencję - niewiele odbiegają jakościowo od Teac-a, Plextora, a cenowo biją je na głowę. Ja jak dotychczas miałem 4 nagrywarki: Sony i Philipsa,Yamahę SCSI i Teac-a, teraz jestem bez komputera, ale przy zakupie (za miesiąc) biorę nagrywarkę LiteOna. Zobacz na ceny - za 309 zł brutto nagrywarka x40 to super sprawa (www.polbras.com cennik z 16.06.02). Zobacz przedostatniego CHIPA - Litek x40 ma tytuł nagrywarki ChipEcono, a jeśli chodzi o ChipPower - jest na 2 bodajże miejscu.
__________________
Pozdrawiam,

Wojtek
Wojtek-J jest offline  
Stary 23.06.2002, 01:53   #7
gAzZzZoR
Kinetic
 
Avatar użytkownika gAzZzZoR
 
Data rejestracji: 09.04.2001
Lokalizacja: Rybnikkk
Posty: 607
gAzZzZoR zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: Odpowiedź

Cytat:
Wojtek-J napisa***322;(a)
Witaj
Nagrywarki LiteOn - kiedyś z niższej półki - wyjątkowo się poprawiły i praktycznie wszystkie od modelu x24 stanowią bardzo poważną konkurencję - niewiele odbiegają jakościowo od Teac-a, Plextora, a cenowo biją je na głowę. Ja jak dotychczas miałem 4 nagrywarki: Sony i Philipsa,Yamahę SCSI i Teac-a, teraz jestem bez komputera, ale przy zakupie (za miesiąc) biorę nagrywarkę LiteOna. Zobacz na ceny - za 309 zł brutto nagrywarka x40 to super sprawa (www.polbras.com cennik z 16.06.02). Zobacz przedostatniego CHIPA - Litek x40 ma tytuł nagrywarki ChipEcono, a jeśli chodzi o ChipPower - jest na 2 bodajże miejscu.
Jezeli chodzi o LiteOny to kiedys (rok-dwa lata) praktycznie o nich nie slyszlem (malo popularne, raczej przecietne-slabe napedy).

Teraz faktycznie ich popularnosc wzrosla, i raczej sie przyjely (tak szczerze mowiac nie slyszalem wielu skarg, o ile wogole byly)

A co do testow chipa (watek poruszany po raz tysieczny chyba...):
- kiedys LG 8080b byl na jednym z czolowych miejsc w rankingu chipa, a co sie okazalo ? Ze byl to jeden z najwiekszych niewypalow LG.
Z tymi testami CHipa nagrywarek (powiedzmy ze testy nagrywarek i cd sa najmniej wiarygodne) to jest tak, ze oni to testuja kilka-nascie (gora) dni i nie sa w stanie przewidziec reakcji sprzetu po parunastu-dziesieciu tygodniach i plytach. Poza tym po co podawac z jaka predkoscia odczytuje poszczegolne kolory nosnikow, skoro w wiekszosci roznia sie o parenascie kilobajtow

- a i przez chipa kiedys o malo nie kupilbym 8080b (lg) zamiest teaca w54e bo napisali w artykule ze jako jedna z dwoch sie wysypala w jakims tescie (czy to podczas nagrywania). O dziwo nie mialem z nia nigdy problemu.
- i tak samo w chipie pisali ze teaci czytaja tylko 16 bajtow (czy bitow nie wiem) subkanalow i nie umia przegrywac psx ... bzdura

Pozdrawiam. gazoor
__________________
Gazor-ek (Antek 1466@1606 256ram (292mhz) Maxtor 5400 rpm 40 gb gf2mx400 64mb Tezeusz W524E 1.0B i kurde modem :-)
gAzZzZoR jest offline  
Stary 23.06.2002, 10:47   #8
Wojtek-J
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Wojtek-J
 
Data rejestracji: 30.08.2001
Lokalizacja: Wrocław, Częstochowa
Posty: 171
Wojtek-J zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Masz rację

Masz rację - też w takie testy nigdy nie wierzyłem, ale biorę pod uwagę zarówno wynik wspomnianego testu, jak i opinie użytkowników (zadowolonych). Właściciele nie narzekają, nagrywarki sprawują się świetnie, a wynik testu dochodzi tylko jako dodatek - przekonać się można, że nagrywarka nieźle sprawuje się jeśli chodzi o odczyt danych, jakość i czas zapisu. Ważne też jest, że nie sprawia problemów sprzętowo-konfiguracyjnych, jak LG czy Teac na przykład (wystarczy zerknąć na posty forum CDRInfo - zresztą sam miałem TEACa CDw516EB02 i sprawiał ogromne problemy z płytami opartymi na chipie Ali Aladdin 5 (i nie tylko)).
__________________
Pozdrawiam,

Wojtek
Wojtek-J jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.