Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 13.08.2004, 16:26   #1
Devrest
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Devrest
 
Data rejestracji: 28.07.2004
Posty: 11
Devrest w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Unhappy LITE-ON LTR-52246S Gwarancja prosze o pomoc

Witam jestem posiadaczem LITE-ON LTR-52246S z biosem 6S0D.Problem polega na tym że nagrywam w Nero Burning ROM v6.3.1.17, mam najnowsze Adaptec ASPI v4.71.2.Wszystko mam podłączone dobrze.Nagrywarke kupiłem 11 maja 2003r. za 299.00zł nową w sklepie.Używam płyt Verbatim cdr i cdrw.Od jakiegoś czasu gdy nagrywam w nero na początku nagrywarka rozpędza się i zwalnia przyczym coś stuka w środku i brzęczy i tak przez kilka minut w kółko poczym w nero wyskakuje komunikat: 'Błąd kalibracji mocy!'.Wszystko dzieje się na czynności 'Lead In' na płytach CD-R.Płyty CD-RW nagrywa bez zarzutu.Problemy są na płytach CD-R.Próbowałem na różnych płytkach i na różnych szybkościach nagrywać i nic.Mam najnowszy bios.Na starym tym oryginalnym też takie problemy były.Nagrywarka czyta bez zarzutu płyty CD-R i CD-RW.Nagrywarka jest mi potrzebna do nagrywania dokumentów osobistych więc niewiem co robić.Gdy będe oddawał ją na gwarancji to mam oddać ją z tym najnowszym biosem czy z tym co był przedtem.I czy mam oddać ją z tym wszystkim co było w kartoniku czyli:płyty CD-R i CD-RW,kabel audio i śróbki oraz Nero 5.Czy jakos inaczej mam to oddać.I powinni mi dać na miejscu nową nagrywarke np. LiteOn LTR-52327S czy tą samą.Jak to wygląda u nich w serwisie z tą gwarancją.Pytam się dlatego że niewiem.Prosze o pomoc.Z góry bardzo dziękuje.

Ostatnio zmieniany przez Devrest : 13.08.2004 o godz. 16:58
Devrest jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 13.08.2004, 17:12   #2
Y@nkee_PL
Maciek: Reaktywacja
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Y@nkee_PL
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Zielona Góra
Posty: 4,776
Y@nkee_PL zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
1) 6S0F jest najnowszym i wgraj właśnie ten
2) wgraj lepiej ForceASPI 1.7
__________________
...yea-ea-ea-ah, yea-ea, I feel hardcore
yea-ea-ea-ah, yea-ea, always hardcore...

The firmware page - stronka z BIOSami do napędów optycznych
Y@nkee_PL jest offline  
Stary 13.08.2004, 18:13   #3
Devrest
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Devrest
 
Data rejestracji: 28.07.2004
Posty: 11
Devrest w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam próbowałem wszystkiego.Mam najnowszy bios pisałem o tym ale chyba zle to ujołem.Prosze o pomoc.Z góry bardzo dziękuje
Devrest jest offline  
Stary 13.08.2004, 18:20   #4
Devrest
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Devrest
 
Data rejestracji: 28.07.2004
Posty: 11
Devrest w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam.pytanie tyczy się co w zwiazku tej gwarancji.Bo ja już próbowałem wszystkiego i nadal niedziała nagrywarka.Prosze o pomoc.Z góry dziękuje
Devrest jest offline  
Stary 13.08.2004, 19:14   #5
Devrest
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Devrest
 
Data rejestracji: 28.07.2004
Posty: 11
Devrest w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam.Nagrywarka jest mi potrzebna do nagrywania dokumentów osobistych więc niewiem co robić.Gdy będe oddawał ją na gwarancji to mam oddać ją z tym najnowszym biosem czy z tym co był przedtem.I czy mam oddać ją z tym wszystkim co było w kartoniku czyli:płyty CD-R i CD-RW,kabel audio i śróbki oraz Nero 5.Czy jakos inaczej mam to oddać.I powinni mi dać na miejscu nową nagrywarke np. LiteOn LTR-52327S czy tą samą.Jak to wygląda u nich w serwisie z tą gwarancją.Pytam się dlatego że niewiem.Prosze o pomoc.Z góry bardzo dziękuje.
Devrest jest offline  
Stary 13.08.2004, 19:22   #6
Y@nkee_PL
Maciek: Reaktywacja
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Y@nkee_PL
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Zielona Góra
Posty: 4,776
Y@nkee_PL zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
1) nagraj to na rw skoro na nich pali
2) wal na serwis (gdybyś chociaż raz raczył przeczytać warunki gwarancji, tam jest wszystko napisane, wtedy nie było by zbędnych pytań)
3) nie powtarzaj się
__________________
...yea-ea-ea-ah, yea-ea, I feel hardcore
yea-ea-ea-ah, yea-ea, always hardcore...

The firmware page - stronka z BIOSami do napędów optycznych

Ostatnio zmieniany przez Y@nkee_PL : 13.08.2004 o godz. 19:26
Y@nkee_PL jest offline  
Stary 13.08.2004, 20:03   #7
Devrest
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Devrest
 
Data rejestracji: 28.07.2004
Posty: 11
Devrest w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam.Bardzo pilne.Morzecie mi powiedzieć odnosnie tej gwarancji i sposobu w jaki mam tą nagrywarke oddać.Przepraszam że się powtarzam.Z góry dziękuje.
Devrest jest offline  
Stary 13.08.2004, 20:19   #8
javor
jav-or-not
 
Avatar użytkownika javor
 
Data rejestracji: 30.12.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 228
javor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja zanosiłem swoją w pudełeczku ze wszystkim, z płytkami...no i po co?? skoro musiałem z tym wszystkim wracać do domu...oczywiście pudełko było lżejsze jedynie o nagrywarkę

Jeśli będą Ci wymieniać to jedynie na najstarszy nowy model jaki aktualnie się sprzedaje (czyli właśnie 52327S). Ale nie spodziewaj się wersji box.
__________________
LG GSA-4167B
Lite-On LTR-52327S
javor jest offline  
Stary 13.08.2004, 20:24   #9
Devrest
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Devrest
 
Data rejestracji: 28.07.2004
Posty: 11
Devrest w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam.Dziękuje za odpowiedzi.Ale drenczy mnie jeden problem.Gdy będe oddawał ją na gwarancji to mam oddać ją z tym najnowszym biosem czy z tym co był przedtem.I czy mam oddać ją z tym wszystkim co było w kartoniku czyli:płyty CD-R i CD-RW,kabel audio i śróbki oraz Nero 5.Czy jakos inaczej mam to oddać.I powinni mi dać na miejscu nową nagrywarke np. LiteOn LTR-52327S czy tą samą.Jak to wygląda u nich w serwisie z tą gwarancją.Pytam się dlatego że niewiem.Prosze o pomoc.Przepraszam że się powtarzam.Z góry bardzo dziękuje.
Devrest jest offline  
Stary 13.08.2004, 20:38   #10
javor
jav-or-not
 
Avatar użytkownika javor
 
Data rejestracji: 30.12.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 228
javor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wiesz co Devrest? Ty chyba postawiłeś sobie za cel przepisywać co 0,5h kawałek swojej pierwszej wypowiedzi :/ nie czytając tego co piszą inni :/

Człowieku wylooooooozuj troszkę
Tak jak napisałem w poprzednim swoim poście. A jeśli chodzi o bios to może być aktualizowany (oczywiście jeśli zaktualizowany to jedynie biosem przeznaczonym do TEGO KONKRETENGO modelu nagrywarki. Inaczej mogą być problemy z uznaniem gwarancji).
__________________
LG GSA-4167B
Lite-On LTR-52327S
javor jest offline  
Stary 13.08.2004, 21:01   #11
Devrest
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Devrest
 
Data rejestracji: 28.07.2004
Posty: 11
Devrest w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam.Bardzo dziękuje za odpowiedzi i za pomoc.Przepraszam bardzo za moje powtarzanie się i wogóle.O skutkach poinformuje.Jeszcze raz dziękuje.Pozdrawiam
Devrest jest offline  
Stary 16.10.2004, 18:39   #12
Devrest
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Devrest
 
Data rejestracji: 28.07.2004
Posty: 11
Devrest w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Smile Lepiej póżno niż wcale...

Witam.Na początek przepraszam że tak pózno odpisuje ale niebyło mnie przez jakis czas i odpisuje teraz.Tak jak radziliście zaniosłem napęd do serwisu i po kilku dniach otrzymałem nowiutki model Lite-On SOHR - 5238S .Jeszcze raz bardzo dziękuje za pomoc i pozdrawiam.
__________________
>>>Liczy się jakość<<<





Pozdrawiam
Devrest jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.