Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 04.01.2006, 11:48   #1
michomis
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.01.2006
Posty: 6
michomis w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Lite-On i NEC - jeden nie czyta plyt drugiego

witam po raz pierwszy na wspanialym forum

moj problem jest nastepujacy:
plyta EMTC DVD+R nagrana na Lite-On 1653S nie potrafi byc odczytana porzez NEC ND 4550A (mam jeszcze obecnie oba napedy). Lite on czyta te plyte bez problemow. Nec twierdzi ze to pusty nosnik. Chociaz za pierwszym razem Nec pokazal wszystkie pliki na tym nosniku, ale nie chcial jednego czytac. Po wyciagnieciu plyty i wlozeniu spowrotem stwierdzil ze to pusty dysk.
Inne plyty nagrane na tym samym Lite-onie (sprawdzilem pobieznie kilka) czyta dobrze - sa to Verbatim, Platinium inne EMTC i pare noname. Niewiem jak z reszta plyt, ale boje sie ze ten EMTC to pierwsza i nie ostatnia z jaka bedzie mial problem.
Sprawdzalem kilkoma programami diagnostycznymi ze strony CDRinfo i NEC dalej uparcie twierdzi ze to pusta plyta.
Z kolei dyski nagrane przez Neca (dwa ktore do tej pory nagralem DVD-R Sony i Verbatim) odczytuja sie w Liteon chociaz raz na poczatku mial problem. I tu byla podobna sytuacja, z niby pustym dyskiem.

Jaka na to rada? Lub gdzie szukac odpowiedzi (bo przyznam sie bez bicia ze forum przelecialem pobieznie). Prosze o pomoc.
michomis jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.01.2006, 11:56   #2
radosio
vel Shah
 
Avatar użytkownika radosio
 
Data rejestracji: 01.11.2005
Lokalizacja: Sandomierz
Posty: 948
radosio niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
spotkałem się z podobnym problemem u kolegi (NEC ND-4550A), w jego przypadku pomogło wgranie nowego biosu

ps.witamy nowego użytkownika
radosio jest offline  
Stary 04.01.2006, 12:11   #3
loki7777
Guru
 
Avatar użytkownika loki7777
 
Data rejestracji: 05.11.2004
Lokalizacja: Sligo;)
Posty: 6,290
loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
To samo LG dla NECa3520.W druga strone idealnie
loki7777 jest offline  
Stary 04.01.2006, 12:36   #4
michomis
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.01.2006
Posty: 6
michomis w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
mam firmware 1.06, kolejny chyba jest 1.07 (mam nadzieje ze to nie wersja beta ) pozatym szukalem na stronie neca i... jakos tego modelu nie bylo moze sprawdze jeszcze raz, dzieki!
michomis jest offline  
Stary 04.01.2006, 12:42   #5
radosio
vel Shah
 
Avatar użytkownika radosio
 
Data rejestracji: 01.11.2005
Lokalizacja: Sandomierz
Posty: 948
radosio niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez michomis
mam firmware 1.06, kolejny chyba jest 1.07 (mam nadzieje ze to nie wersja beta ) pozatym szukalem na stronie neca i... jakos tego modelu nie bylo moze sprawdze jeszcze raz, dzieki!
bios 1.07 nie jest beta, a pobrać możesz go stąd oficjalna strona NEC'a
lub stąd
albo jeszcze stąd
radosio jest offline  
Stary 06.01.2006, 15:00   #6
michomis
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.01.2006
Posty: 6
michomis w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
sciagnalem za strony producenta, dzieki tylko jeszcze male pytanko. kupilem w sklepie komputerowym, bez pudelka, sterownikow, kabli itp wiec to chyba OEM? a w uwagach (plik notatnika) na temat tego nowego firmware 1.07 jest napisane ze nie dziala na wersji OEM, tylko na bulk i retail. z kolei wersja OEM jest przedstawiona w tym pliku jako podzespol kupiony w gotowym zestawie komputerowym, wynika wiec stad ze ja nie mam OEM, ale mimo to mam watpliwosci.

pozatym CIEKAWOSTKA, napisali w tym pliku ze moge do nich przeslac sprzet i zrobia to za mnie (gdzies w Niemczech) jednak koszt takiej uslugi laczny to 45 Euro + podatek co wyniesie okolo 200 zl czyli wiecej niz zaplacilem za ten sprzet , beka

Ostatnio zmieniany przez michomis : 06.01.2006 o godz. 15:03
michomis jest offline  
Stary 06.01.2006, 15:10   #7
radosio
vel Shah
 
Avatar użytkownika radosio
 
Data rejestracji: 01.11.2005
Lokalizacja: Sandomierz
Posty: 948
radosio niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez michomis
sciagnalem za strony producenta, dzieki tylko jeszcze male pytanko. kupilem w sklepie komputerowym, bez pudelka, sterownikow, kabli itp wiec to chyba OEM? a w uwagach (plik notatnika) na temat tego nowego firmware 1.07 jest napisane ze nie dziala na wersji OEM, tylko na bulk i retail. z kolei wersja OEM jest przedstawiona w tym pliku jako podzespol kupiony w gotowym zestawie komputerowym, wynika wiec stad ze ja nie mam OEM, ale mimo to mam watpliwosci.

pozatym CIEKAWOSTKA, napisali w tym pliku ze moge do nich przeslac sprzet i zrobia to za mnie (gdzies w Niemczech) jednak koszt takiej uslugi laczny to 45 Euro + podatek co wyniesie okolo 200 zl czyli wiecej niz zaplacilem za ten sprzet , beka
No co do ciekawostki to fajna sprawa. Można by to samo w domu robic i nie trzeba lepszej roboty.
A co do biosu to nieczytałem co tam jest napisane w tym readme bo nie znam języka . Nagrywarke też kupiłem "gołą" i wgrałem podany bios. Działa bez zarzutów.
radosio jest offline  
Stary 06.01.2006, 15:14   #8
Bartez
Team Member
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Bartez
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,175
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez michomis
sciagnalem za strony producenta, dzieki tylko jeszcze male pytanko. kupilem w sklepie komputerowym, bez pudelka, sterownikow, kabli itp wiec to chyba OEM? a w uwagach (plik notatnika) na temat tego nowego firmware 1.07 jest napisane ze nie dziala na wersji OEM, tylko na bulk i retail.
Twoja nagrywarka to wersja BULK. OEMy to napędy montowane w gotowych komputerach, bardzo często z innym oprogramowaniem wewnętrznym.
__________________
Pozdrawiam
Bartez

Ranking dysków twardych
Bartez jest offline  
Stary 06.01.2006, 19:04   #9
michomis
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.01.2006
Posty: 6
michomis w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Bartez
Twoja nagrywarka to wersja BULK. OEMy to napędy montowane w gotowych komputerach, bardzo często z innym oprogramowaniem wewnętrznym.
to dziekuje, teraz bez obaw sobie to zrobie
michomis jest offline  
Stary 06.01.2006, 20:06   #10
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Talking

proste

jeden umie pisac, drugi czytać - policjanci!
ed hunter jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.