Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 25.07.2002, 09:05   #1
Flashman
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.07.2002
Posty: 2
Flashman w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Angry LITE-On znika sobie z systemu....

Hej Ludziska, mam LITE-Ona LTR-32123S i... mam problem.
To ścierwo doprowadza mnie do szewskiej pasji, regularnie, po kilku, kilkunastu minutach od uruchomienia kompa - jeżeli nie korzystam z napędu - wywala się, tzn. znika z systemu, powodując oczywiście małe zamieszanie i chwilowy zwis (Winda XP). Dla pełni obrazu podam kilka logów z rejestru zdarzeń:
Urządzenie \Device\Ide\IdeDeviceP1T0L0 nie odpowiedziało w ramach ustalonego limitu czasu.

Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\CdRom1.

Urządzenie 'LITE-ON LTR-32123S' (IDE\CdRomLITE-ON_LTR-32123S______________________XS0F____\5&1345035&0&0 .0.0) zniknęło z systemu bez uprzedniego przygotowania go do usunięcia.
Bylo tak, jak miałem nagrywarę podpiętą na jednym kanale jako slave z twardzielem systemowym, potem przewaliłem go na drugi kanał jako master i bez zmian. O co chodzi? Czy jest na to jakiś patent czy po prostu mam pakować ścierwo i wysyłać do serwisu?
Flashman jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 25.07.2002, 09:13   #2
Yahol
Gość
 
Posty: n/a
Ja, osobiście jak mi zaczęły znikać napędy pod XP, wywaliłem XP!
Teraz jadę na 98SE i mam spokój. Na wszelki wypadek sprawdz taśmę i połączenia.
 
Stary 25.07.2002, 11:19   #3
Plemnik
Forumator
 
Avatar użytkownika Plemnik
 
Data rejestracji: 05.04.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 787
Plemnik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
To raczej nie jest problem z nagrywara... wiec serwis nic do tego nie ma. Zanies ja do kumpla i sprawdz czy u niego jest ok.
__________________
Rozmowa dwóch ślepych koni: Stary, startujesz jutro w Wielkiej Pardubickiej? Nie widze żadnych przeszkód...
GG 773442
Plemnik jest offline  
Stary 25.07.2002, 15:02   #4
dARIO!
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika dARIO!
 
Data rejestracji: 01.03.2002
Posty: 112
dARIO! zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Też podejrzewałbym WindowsXP. Z drugiej strony u mnie (i pewnie u wielu innych osób) ta sama nagrywarka pracuje bezbłędnie pod tym samym WindowsXP. Koniecznie sprawdź ją na innym systemie operacyjnym - może inne ASPI, może reinstall WindowsXP
dARIO! jest offline  
Stary 26.07.2002, 00:00   #5
Kricho
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 21.09.2000
Lokalizacja: Thorn
Posty: 167
Kricho zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: LITE-On znika sobie z systemu....

Cytat:
Flashman napisa***322;(a)
Hej Ludziska, mam LITE-Ona LTR-32123S i... mam problem.
To ścierwo doprowadza mnie do szewskiej pasji, regularnie, po kilku, kilkunastu minutach od uruchomienia kompa - jeżeli nie korzystam z napędu - wywala się, tzn. znika z systemu, powodując oczywiście małe zamieszanie i chwilowy zwis (Winda XP). Dla pełni obrazu podam kilka logów z rejestru zdarzeń:
Urządzenie \Device\Ide\IdeDeviceP1T0L0 nie odpowiedziało w ramach ustalonego limitu czasu.

Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\CdRom1.

Urządzenie 'LITE-ON LTR-32123S' (IDE\CdRomLITE-ON_LTR-32123S______________________XS0F____\5&1345035&0&0 .0.0) zniknęło z systemu bez uprzedniego przygotowania go do usunięcia.
Bylo tak, jak miałem nagrywarę podpiętą na jednym kanale jako slave z twardzielem systemowym, potem przewaliłem go na drugi kanał jako master i bez zmian. O co chodzi? Czy jest na to jakiś patent czy po prostu mam pakować ścierwo i wysyłać do serwisu?
Heja.
Podobnie działo mi się przed rokiem z LTR-12101B. Napęd figurował w W2k jako cdrom, ale żaden program do nagrywania nie widział poprawnie nagrywarki. Mogłem wypalić tylko 4-5 płyt i przerwa. Musiałem wymontować napęd, wmontować z powrotem i mogłem znowu kilka płyt zrobić ... i tak w kółko. Gość z serwisu mi nie wierzył i myślał, że kręcę, żeby się nagrywarki pozbyć.
Kricho jest offline  
Stary 26.07.2002, 11:43   #6
Iros
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.07.2002
Posty: 1
Iros w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cool Re: Re: LITE-On znika sobie z systemu....

Hej Jaki serwis, jezeli masz jakiś problem to tylko i wyłącznie z XP .U mnie ten sam Lite On śmiga pod XP bez problemu. Jest podpięty jako slave na 2 ide
Iros jest offline  
Stary 26.07.2002, 12:07   #7
Flashman
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.07.2002
Posty: 2
Flashman w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Unhappy chyba zgłupieję do reszty....

Widzę, że zdania są podzielone i ostatecznie nie bardzo wiem co zrobić. Reinstalowac windy nie mam ochoty, bo z tym za dużo roboty, poza tym wydaje mi się, że jednak wszystko powinno być cacy, sprawdzałem ASPICHCK ustawienia i nie wykrywa żadnych bugów. Dziwne jest, że nagrywara jednak chodzi, czasem przez cały czas jak mam włączony komp bez problemu, wypalę nawet kilkadziesiat płytek, następnym razem pokręci się trochę, potem przestanę jej używać i po 5 minutach nagle wypad! Brak tu jakiejkolwiek reguły stąd miotam się jak Żyd po pustym sklepie
Mimo to dziękuję wszystkim, którzy w dobrej wierze służyli mi swoimi uwagami i pomocą
Dzięki!
Flashman jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.