Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 19.09.2005, 14:37   #1
tio
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Posty: 3
tio w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
LiteOn 1693s problem z DVD-R

witam,

widzialem podobny problem na forum, lecz tam zostal on rozwiazany przez wymiane nagrywarki - u mnie ta opcja nie dala rezultatu.
otoz moj problem z nagrywarka LiteOn 1693s polega na tym, iz nie chce wypalac plyt DVD-R - "widzi" te plyte, lecz przy probie nagrania pojawia sie komunikat "nosnik nie jest zapisywalny".
nagrywarke te mam od dzis - poprzednio mialem LiteOn 1673s i zostala ona wymieniona na te, ktora mam od dzis wlasnie przez ten problem - plyty DVD+R wypalala bez problemu, zas DVD-R w ogole i to niezaleznie, czy byl to nosnik markowy, czy nie.
nagrywarka zostala wymieniona na nowa, a problem jak byl, tak i jest nadal.
dodam, ze przy poprzedniej nagrywarce aktualizacja biosu nic nie pomogla.
jak na razie probowalem tylko na plytkach DVD-R "no name" (innych chwilowo nie mam) - ale poprzednia nagrywarke testowalem na markowych i nie markowych DVD-R i na zadnych nie dalo sie nagrywac.

czy to moj wyjatkowy pech (i mam wymieniac te nagrywarki az do skutku), czy tez moze kwestia jakis ustawien gdzies czy czegos podobnego

mozecie mi cos pomoc / podpowiedziec?

PS.
dopiero teraz zorientowalem sie, iz to nie calkiem dobry dzial - winno byc chyba w dziale "ogolnie o DVD" - sorrki - prosba do admina o przeniesienie.

pzdr.

Ostatnio zmieniany przez tio : 19.09.2005 o godz. 15:03
tio jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 19.09.2005, 15:40   #2
madmax2
Godzina 5-ta minut 30-ści
 
Avatar użytkownika madmax2
 
Data rejestracji: 06.10.2002
Posty: 1,067
madmax2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Wgraj najnowszy bios do nagrywarki i spróbuj nagrać Verba, albo TDK.
A ASPI masz zainstalowane, no i jak masz podpięty palnik w kompie?
__________________
Pozdrawiam.
Lepiej powiedzieć:
"To interesujące, co mówisz" zamiast "Co Ty pie...lisz"
Lepiej powiedzieć:
"Chyba powinieneś to przemyśleć" zamiast "No i weź tłumacz *****owi"
Lepiej powiedzieć:
"Raczej nie zrobisz tego w ten sposób" zamiast "I tak do zaje...ania, całe życie z kretynami"
madmax2 jest offline  
Stary 19.09.2005, 16:12   #3
tio
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Posty: 3
tio w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
z biosem jeszcze nie probowalem - ale sprawdze to dla spokoju sumienia, choc bardzo watpie, by to cos zmienilo - przy poprzedniej nagrywarce do pierwotnego biosu bylo 5 uaktualnien - po kolei kazde wgrywalem, sprawdzalem - i nic.
tym razem mam tylko jedno uaktualnienie - sprawdze, ale nie sadze, by pomoglo.

nie probowalem jeszcze wypalic jakiejs markowej plytki, bo -jak wspomnialem -takiej chwilowo nie mam - musze zakupic i dopiero wtedy sprawdze. lecz analogicznie, jak to bylo z biosem przy poprzedniej nagrywarce, tak i z plytakami wtedy probowalem roznymi - i nic (z verbatimem i tdk takze).
dlatego tez wstrzymuje sie z kolejna reklamacja do czasu, az sprawdze na markowych plytkach - choc jestem wrecz pewny, iz to nic nie zmieni.
ale moze...

aspi mam zainstalowane.

a tego "no i jak masz podpięty palnik w kompie" - nie rozumiem.
to znaczy rozumiem, ze chodzi Ci o podpiecie nagrywarki - jednakze jak jest podpieta (a jak inaczej moglabybyc) - chyba nie jestem w stanie Ci "fachowo" odpowiedziec. co prawda sam to dzis montowalem, ale sadzilem, iz mozliwosc jest tylko jedna - podpialem wszystko tak samo, jak wypinalem z poprzedniej i juz.
sorrki, ale techniczna strona kompa to nie jest moja mocna strona.


PS.
wlasnie zaktualizowalem bios-i tak, jak sie spodziewalem-czyli bez zmian.

zostaje mi jeszcze sprawdzenie na verbatimie lub tdk - lecz bardzo watpie i w to.

Ostatnio zmieniany przez tio : 19.09.2005 o godz. 16:30
tio jest offline  
Stary 19.09.2005, 21:10   #4
madmax2
Godzina 5-ta minut 30-ści
 
Avatar użytkownika madmax2
 
Data rejestracji: 06.10.2002
Posty: 1,067
madmax2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Chodziło mi o to, czy nagrywarkę masz podpietą samą na taśmie, czy np. razem z dyskiem twardym, albo CD-ROM-em .
Często zdarzało się właśnie to, że nagrywarkę podpinano razem z innym napędem, co powodowało wiele problemów.
Najlepiej mieć ją podłączoną pojedyńczo. Ewentualnie spróbuj odłączyć drugi napęd (jeżeli masz na jednej taśmie z nagrywarką CD-ROM, a jeżeli z dyskiem twardym to osobno podłącz dysk, a osobno nagrywarkę).

P.S.
Z Litkami czasami zdarzają sie problemy. Ostatni dobry model to był chyba SOHW 832s.
__________________
Pozdrawiam.
Lepiej powiedzieć:
"To interesujące, co mówisz" zamiast "Co Ty pie...lisz"
Lepiej powiedzieć:
"Chyba powinieneś to przemyśleć" zamiast "No i weź tłumacz *****owi"
Lepiej powiedzieć:
"Raczej nie zrobisz tego w ten sposób" zamiast "I tak do zaje...ania, całe życie z kretynami"
madmax2 jest offline  
Stary 19.09.2005, 23:17   #5
tio
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Posty: 3
tio w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
teraz rozumiem.
ale odpowiedziec moge Ci tylko czesciowo - otoz nagrywarke NA PEWNO mam podpieta na tej samej tasmie co CD-ROM.
co do dysku nie jestem pewien - ale prawdopodobnie takze.

jedno, co mnie dziwi, to fakt, ze tych prob innego podpiecia etc. nie przetestowal gosc, od ktorego bralem sprzet - i ktoremu reklamuje nagrywarke.
on po prostu przyjal nagrywarke, gdzies dalej ja "pchnal" - po czym od niego otzrymalem nowa.
zas nic nie sprawdzal z innym podpieciem itp.

ja niby moglbym to zrobic - ale z drugiej strony po co?
dopoty, dopoki to jego sprawa, to niech on sie martwi, by bylo ok.
szczegolnie w kwestii wlasciwego podpiecia poszczegolnych elementow, prawda?

pzdr.
tio jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.