Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 12.07.2002, 17:11   #1
Sebastian997
Forumator
 
Avatar użytkownika Sebastian997
 
Data rejestracji: 12.07.2002
Lokalizacja: Katowice
Posty: 724
Sebastian997 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Angry LiteOn 24102B-jak wymusić nagrywanie X4 ?

Ave
Moja nagrywarka LiteOn 24102B (firmware R245S5A czyli najnowszy)za zadna cholere nie chce dac sie namowic do nagrywania z predkoscia x4. Poprostu w zadnym z uzywanych przeze mnie programow (Nero, CloneCD) nie mozna wybrac takiej predkosci. Wybor zaczyna sie dopiero od x8 po przez x12,x16,x20 az do x24. Jednak przy wypalaniu nawet z predkoscia x8 nie zawsze da sie taka plytke czytac w stacjonarnych odtwarzaczach CD Audio. Problemy sa np. w wierzach SONY, AKAI, a nawet Kenwood przy zastosowaniu nosnikow Samsung, TDK i nie tylko. Te same plytki nagrane z predkoscia x4 w innej (starszej) nagrywarce dzialaja bez problemu. Dodam tylko ze moj LiteOn jest sprawny - kumpel ma ten sam model i te same problemy.
Pozdrawiam - Sebastian
PS. Przy poprzednich wersjach firmware'u tez mialem ten sam klopot, tzn. nie moglem zmusic nagrywarki do pracy z predkoscia x4 - Czy ktos wie jak tego dokonac ?

Ostatnio zmieniany przez Sebastian997 : 12.07.2002 o godz. 18:59
Sebastian997 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 12.07.2002, 19:04   #2
ThanatoS
Silent Hunter ;)
 
Avatar użytkownika ThanatoS
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,924
ThanatoS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ten model Lite-On'a nie ma takiej możliwości teoretycznie tylko, ponieważ dałoby się zmusić ją aby płytę CD-R nagrywarka potraktowała jako CD-RW. Płyta owszem się nagra, ale z dużą ilością błędów. Na formu ktoś też tak zrobiła ale chyba w innym modelu.
A co do nagrywania płyt audio z prędkością 8x i nie odczytywaniem ich w stacjonarnych CD-Audio. Nie każda wieża itp. odczytuje płyty nagrane przy wyższych prędkościach. Sam posiadam ten model i nagrywam płytki audio 12x lub 16x i nie ma problemu w mojej wieży i u innych. To jest kwestia dobrego odczytu i jakości odtwarzacza.
ThanatoS jest offline  
Stary 12.07.2002, 19:07   #3
Plemnik
Forumator
 
Avatar użytkownika Plemnik
 
Data rejestracji: 05.04.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 787
Plemnik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ktos sie chwalil ze zdaje się w WinonCD da się nagrywac z prędkością 4X ale nie jestem pewien - oprócz wieży siory która nie czyta wogóle płytek na kazdej innej plytki wypalone na kochanym Litku 24 działają bez zająknięcia nawet te wypalana X24.
__________________
Rozmowa dwóch ślepych koni: Stary, startujesz jutro w Wielkiej Pardubickiej? Nie widze żadnych przeszkód...
GG 773442
Plemnik jest offline  
Stary 12.07.2002, 19:22   #4
Sebastian997
Forumator
 
Avatar użytkownika Sebastian997
 
Data rejestracji: 12.07.2002
Lokalizacja: Katowice
Posty: 724
Sebastian997 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja tez nie mam zastrzezen do mojej nagrywarki. Poza opisanym przypadkiem radzi sobie dosłownie ze wszystkim. Jak nagrywam na nosnikach Verbatima czy Dysana to czytaja się nawet po nagraniu ich z predkoscia x24 i to rowniez w tych feralnyh, przytoczonych przeze mnie wczesniej wieżach SONY czy Kenwooda. Jest to wiec faktycznie problem odtwarzaczy (ich niskiej jakosci) albo samych nosnikow, ale myślałem że przy niżeszj predkości (x4) da się to ominąć. Dzieki za zainteresowanie.
Pozdrawiam-Sebastian
PS
To przy okazji jeszcze jedno pytanie. W Nero sa trzy tryby zapisu audio:
- TRACK AT ONCE (ze zrozumiałych wzgledow odpada)
- DISC AT ONCE
- DISC AT ONCE/96
Z "helpa" w Nero mniej wiecej dowiedziałem się na czym polega różnica pomiedzy tymi dwoma ostatnimi. Ale może ktoś ma bogatszą wiedzę na ten temat? Albo doświadczenie. W ktorym trybie lepiej nagrywać płytkę AUDIO? Chodzi mi o same muzykę, bez innych danych.
Sebastian997 jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.