Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 27.08.2003, 02:20   #1
elvesbrew
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.08.2003
Lokalizacja: lublin
Posty: 11
elvesbrew w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
liteon 48 combo czy nagrywarka 52/32S + DVD 16X

no wlasnie...tak jak w temacie posta. Zastanawiam czy kupic naped Combo czy dwa osobne, czyli nagrywarke i DVD. Waham sie co do combo bo po pierwsze mam jakies wewnterzne przesiwadczenie ze jak cos jest do 'wszystkiego to jest do niczego'. poza tym, slyszalem ze w napedach combo DVD bardzo mocno zwalnia odczytywanie plyt no i stosunkowo malo osob ma te napedy ( nie ma niestety recenzji na cdrinfo ). pomijam fakt, ze naped bylby z wiadomych powodow czesciej eksplotowany ( choc pewnie nie do przesady bo nie wypalam duzo a DVD tez raz na jakis czas).
Z drugiej strony kusi mnie zeby lyknac dwa napedy bo roznica w cenie miedzy combo a osobnymi napedami jest niewielka. Wybor jest zatem taki ze zostaje przy cd rom Asus 50x i dokupuje combo 48x albo rozstaje sie ( z ciezkim sercem) z moim asusem - trzech napedow nie zamontuje- i kupuje nagrywarke 52x oraz DVD, ktore bedzie chodzic jako cdrom.
Chcialbym przeczytac wypowiedzi forumowiczow ktore pomoga mi dokonac wyboru. Z gory dziekuje
__________________
lady...please, be my dog and I'll be your tree...then you can pee on me
elvesbrew jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 27.08.2003, 09:33   #2
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,917
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Ja bym kupił dwa napędy osobne. Wydaje mi się, że to będzie lepsze rozwiązanie niż posiadać napęd combo. Ja tak mam i jestem zadowolony.
SEBAW jest offline  
Stary 27.08.2003, 10:08   #3
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Mam dwa osobne: LG DVD 12x i LG CDRW 48@52x.
Wole dwa osobne napedy, chocby dla przegrywania w locie (nigdy tego nie robie, ale moze kiedys)
Combo zdaje egzamin, jak masz malo kieszeni 5 1/2 cala. Wtedy tak, ale jak masz normalnie 3-4 lub wiecej, to juz sie nie oplaca.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline  
Stary 27.08.2003, 10:37   #4
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
No i jak sie ma 2 kanaly IDE i na tych kanalach 3 dyski to Combo tez wydaje sie byc najlepszym rozwiazaniem, zeby nie trzeba bylo dodatkowych kontrolerow kupowac. Ale jak masz luz to chyba 2 oddzielne. Niby tez tak mam ale nigdy sie nad tym nie zastanawialem
pawelblu jest offline  
Stary 27.08.2003, 11:36   #5
elvesbrew
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.08.2003
Lokalizacja: lublin
Posty: 11
elvesbrew w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
hmm..bez wzgledu na to czy kupie combo czy dwa osobne napedy to i tak bede mial dwa napedy...pytanie: jak wam dziala naped DVD, ktorego jak rozumiem uzywacie jako zwyklego napedy CD? a po drugie: kupic LG czy Liteona? (nagrywarka + DVD)
__________________
lady...please, be my dog and I'll be your tree...then you can pee on me
elvesbrew jest offline  
Stary 27.08.2003, 11:48   #6
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Ja mam LG, i DVD i CDRW.
Ale na tym forum napedy LG nie sa mile widziane. Ja nie narzekam. Chodza mi dobrze. CDRW LiteOn lezy w szafie

Kup co chcesz i sie nie przejmuj opiniami
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline  
Stary 27.08.2003, 12:17   #7
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
ja mam CDRW LitoOna a DVD mialem duzo wczesniej jak jeszcze palilem na HP 9100i i LiteOn nie byl popularny w Polsce - wtedy kupilem DVD LG. Teraz nagrywara HP wypadla do drugiego kaompa a tu mam CDRW LiteOna i DVD LG i chyba taki zestaw polecam (ja ma DVD 12x a teraz sa 16x LG).
pawelblu jest offline  
Stary 27.08.2003, 13:17   #8
Koolo
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 15.01.2002
Posty: 407
Koolo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja obecnie wszystkim znajomym, którzy proszą mnie o pomoc w złażeniu komputera polecam combo. Teraz mają one dwuletnią gwarancję także musi wytrzymać i cena jest całkiem dobra.
A za dwa lata albo i wcześniej nagrywarki DVD i nośniki stanieją do rozsądnego poziomu to będziesz miał wolne miejsce.
__________________
TEAC CD-W524E NEC ND-2500A Matshita UJ-850S
Koolo jest offline  
Stary 27.08.2003, 16:14   #9
uranium
Littoria da bella
 
Avatar użytkownika uranium
 
Data rejestracji: 13.01.2003
Lokalizacja: Lublin
Posty: 39
uranium zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
mogę tylko dodać że u nas w serwisie to najmnie odziwo samsungów combasów leży a najwięcej jest lg. ale to ze względu na ilość sprzedanych sztuk. tak czy owak najmniej awaryjne są chyba Samsungi(też dużo się ich sprzedaje).
uranium jest offline  
Stary 28.08.2003, 05:45   #10
Legam
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Legam
 
Data rejestracji: 31.07.2003
Lokalizacja: Krotoszyn
Posty: 238
Legam zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mam DVD LiteOn 166S. Czyta wszystko, szybko ripuje audio, przy odczycie DVD z danymi mocno się rozpędza i nieco chałasuje, przy filmach jest cichutkie. Ogólnie niezłe, choć mogłoby być lepiej.
__________________
Ciężko jest żyć lekko
Legam jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.