Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 14.09.2004, 06:31   #1
Mandzia
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.09.2004
Posty: 2
Mandzia w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question LiteON 52327S

Witam!
Około 2 tygodni temu nabyłam nagrywarke LiteON 52327S i początkowo byłam z niej zadowolona. Wszystko działało normalnie. Od kilku dni mam problemy z nagrywaniem płyt. Pojawia się komunikat weryfikacja kompilacji zakończona niepowodzeniem, (błąd odczytu pliku na CD). Ponieważ słyszałam od znajomych, że funkcję weryfikacji można bez obaw wyłączyć nagrywam obecnie płyty i odczytuję je w nagrywarce. Problem pojawia się gdy przekładam płytkę do mojego napędu CD-ROM, który niestety nie może otworzyć pliku(z reguły są to filmy avi). A jeszcze parę dni temu było ok. Ponieważ zaczęło mnie to niepokoić (a napęd CD-ROM sprawdziłam że jest w pełni sprawny) postanowiłam zacząć działać. Wczoraj odwiedziłam forum, wgrałam najnowszą wersję NERO, niestety wszystko bez zmian. A do tego zauważyłam, że moj system Windows 2000 i Nero wykryły nagrywarkę (i tak było od samego początku) ale inną: LiteON SOHR 5238.Czy zainstalowanie nowych sterowników z netu (ASPI) może pomóc?CZy to jest powód złego nagrywania płyt? Robiłam już wszystko-odinstalowałam Nero i nagrywarke i zaczełam wszystko od początku, sprawdziłam dysk z którego nagrywałam, zrobiłam jego defragmentacje. Co zrobić żeby wszystko funkcjonowało tak jak kilka dni temu(nikt nie miał dostępu do mojego kompa, więc nie było w nim nic mieszane i zmieniane).Bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam
Madzia
Mandzia jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.09.2004, 22:42   #2
ultur
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.12.2003
Posty: 16
ultur w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Funkcja weryfikacji danych polega na sprawdzeniu poprawności uprzednio zapisanych plików. Jeśli w weryfikacji pojawiaja się błędy odczytu to znaczy że nagrywarka wypala płyty z błędami i miedzy innymi dlatego napęd CD-ROM nie jest w stanie poradzić sobie z odczytaniem tych danych.

Skoro Nero wykrywa Liteon SOHR 5238 to pewnie masz ten model LiteOna :-)

<b>Napisz na jakich płytach nagrywasz ?</b>

I dodatkowo odsyłam do podobnego tematu na forum: http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=39745
ultur jest offline  
Stary 15.09.2004, 00:30   #3
Bartez
Team Member
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Bartez
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,175
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Witamy na forum

Instalacja ASPI może pomóc. Pomóc może także usunięcie kanału z nagrywarką, reboot i ponowne wykrycie napędu przez system. Dziwne, ale u mnie najczęściej to było lekarstwem na niektóre problemy.

Spróbuj zainstalować fixASPI

Powodzenia.
__________________
Pozdrawiam
Bartez

Ranking dysków twardych
Bartez jest offline  
Stary 15.09.2004, 06:11   #4
Mandzia
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.09.2004
Posty: 2
Mandzia w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam, problem rozwiązał sie sam po części - otóż rzeczywiście w sklepie wcisnęli mi LiteON SOHR 5238S, wczoraj rozmontowałam kompa i dopiero to zauważyłam. Drugi problem z weryfikacją kompilacji też jakby się wyjaśnił - do tej pory nagrywałam na płytach datex CDRW 700. Wczoraj wypróbowałam używanego przez koleżankę juz od wielu miesięcy TDK CDRW i było ok. Czy to możliwe, aby płytki powodowały takie rzeczy? Dodam, że nero mam najnowsze, biosa tez i aspi zainstalowane
Mandzia
Mandzia jest offline  
Stary 15.09.2004, 06:20   #5
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Mandzia
Witam, problem rozwiązał sie sam po części - otóż rzeczywiście w sklepie wcisnęli mi LiteON SOHR 5238S, wczoraj rozmontowałam kompa i dopiero to zauważyłam. Drugi problem z weryfikacją kompilacji też jakby się wyjaśnił - do tej pory nagrywałam na płytach datex CDRW 700. Wczoraj wypróbowałam używanego przez koleżankę juz od wielu miesięcy TDK CDRW i było ok. Czy to możliwe, aby płytki powodowały takie rzeczy? Dodam, że nero mam najnowsze, biosa tez i aspi zainstalowane
Mandzia
Oczywiście że tak. Markowe nośniki są o lepszej jakości wykonania, niebędę Tobie tłumaczył cyklu produkcyjnego ale niekupuj datexów ja mam z nimi poroblem na liteonach. Z 10 dwa są skopane. Więc używaj markowych nośników bez weryfikacji i pal w prędkości do 32 a będziesz miała nośniki wypalone bardzo dobrze. Pozatym 5238s jest dobrym modelem więc wątpię aby psuł płytki, po prostu winne są cdki tzw niemarkowe, już lepiej kupuj esperanze są lepsze od datexów pozdrawiam
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline  
Stary 17.09.2004, 18:14   #6
Eliasz
Prorok na F.O.R.U.M.
 
Avatar użytkownika Eliasz
 
Data rejestracji: 01.01.2002
Lokalizacja: Laskowa
Posty: 1,330
Eliasz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A czym się różną te dwa LiteOn'y? Prędkość nagrywania ta sama, więc czyżby tylko softem albo producentem??
__________________
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing" - Edmund Burke
"Jedynym sposobem na to by zatryumfowało zło, jest gdy dobry człowiek nie robi nic."
--------------------------------------------------------------------------------
Ten post NIE powstał w celu przekręcenia licznika o kolejną cyferke - copyright by nie Nimal ani nie Gallus a Eliasz
__________________________________________________ _______________
Eliasz jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.