Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 03.01.2003, 20:16   #1
madmax2
Godzina 5-ta minut 30-ści
 
Avatar użytkownika madmax2
 
Data rejestracji: 06.10.2002
Posty: 1,067
madmax2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
LiteON LTR 40125W na LTR 40125S

Czy możliwa jest zmiana LiteOna LTR 40125W na LTR 40125S poprzez wgranie firmware od modelu S i ewentualnie przy użyciu programu umieszczonego na stronie "Cdrinfo" dotyczącej przeróbek sprzetu? Z tego, co przeczytałem na tej stronie i postach na forum jest to możliwe. Chodzi mi jednak o opinie kogoś kto już to zrobił i jakie są tego efekty, czy sprzęt zachowuje się stabilnie i czy w ogóle ma to sens. Wiem, że poczatkowo oba modele oprócz rzecz jasna producentów optyki różniły się metodą zapisu, ale kolejne biosy do modelu S zniwelowały te różnice. Litki z serii S mają z ostatnim biosem większe możliwości jeżeli chodzi o odczyt zabezpieczeń płyt audio. Stąd też zastanawiam się nad całą tą operacją.
Pozdrawiam.
madmax2 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.01.2003, 20:38   #2
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,916
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Nie polecam zmiany modelu W na S, nawet jest to bez sensu, bo modele, które wymieniłeś są z indeksem 40x. Więcej ludzi uważa, że model W jest lepszy od S.
SEBAW jest offline  
Stary 05.01.2003, 07:34   #3
Sebastian997
Forumator
 
Avatar użytkownika Sebastian997
 
Data rejestracji: 12.07.2002
Lokalizacja: Katowice
Posty: 724
Sebastian997 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jesli bardzo ci na tym zalezy to owszem, mozna zmienic 40125W na 40125S i na odwrot takze. Ale jesli juz zabierasz sie za taka operacje to moze warto pomyslec nad tym by przerobic Twojego LiteOn'a na model 48125 (W lub S - jak wolisz) ? Roboty z tym tyle samo a bedziesz sie mogl pochwalis szybsza wypalarka 8)
Tu masz linka do artykulu z dokladnym opisem oraz z potrzebnym do tego softem. Powodzenia

http://www.cdrinfo.pl/cdr/porady/liteon_oc/

Ostatnio zmieniany przez Sebastian997 : 05.01.2003 o godz. 07:37
Sebastian997 jest offline  
Stary 02.02.2003, 11:13   #4
Glover
Bywalec
 
Avatar użytkownika Glover
 
Data rejestracji: 18.09.2002
Lokalizacja: Piła
Posty: 40
Glover w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nie radzę przerabiania 40125S na 48125W - będzie psuł płyty - sam przez to przeszedłem i wiem, że nie warto!!!
__________________
Glover
_______________________________________
Pozdrawki for All!

... and Beer for All!
Glover jest offline  
Stary 02.02.2003, 12:31   #5
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Zmiana biosa w tym przypadku - odpowiedź jest prosta: NIE, jeżeli nagrywarka działa i nie sprawia poważnych problemów (te mniej poważne zazwyczaj zawdzięczamy w dużej mierze B.Gates-owi i jego cudownym Windowsom :-)). Mówiąc "poważne problemy" mam na myśli niedomagania, których nie można zlikwidować żadnym innym sposobem.
Tak więc nie ulegajmy bezkrytycznie 'owczemu pędowi' który dosięgnął również manię aktualizacji BIOS-u. Lepiej nie ruszać nieopatrznie BIOS-u, który mimo, ze jest stary doskonale sobie radzi w każdych warunkach. Pamiętajmy również o sporym ryzyku tego typu operacji, ponadto jak mówi prawo Murphy'ego aktualizując BIOS likwidujemy stare błędy, ale jednocześnie wprowadzamy nowe :-)). Jak niedoskonałe są 'najświeższe' BIOSY niech świadczy fakt, że niektóre firmy produkujące produkujące nagrywarki wypuszczają aktualizacje BIOS-ów do swoich produktów średnio nawet co dwa (!!!) tygodnie. Bądźmy więc ze wszech miar ostrożni, nieopatrzna decyzja zazwyczaj przyniesie więcej szkód niż pożytku.
Ale ... jest jeszcze jeden aspekt sprawy, mniej obiektywny. Duużo ludzi traktuje zabawę z BIOS-em jak coś w rodzaju hobby, przeprowadzając aktualizacje np:
dla zwiększenia wydajności komputera dzięki lepszym procedurom niskopoziomowej obsługi sprzętu
z ciekawości :-)
Gwoli wyjaśnienia: w zasadzie tylko pierwszy punkt ma uzasadnienie praktyczne, chociaż jest co najmniej dyskusyjny. Jaki bowiem zwykły śmiertelnik zauważy przyrost prędkości komputera rzędu 0,23%? Co zaś się tyczy ostatniego punktu... Cóż, tłumaczenia są różne: "jest ryzyko, jest zabawa", "co by było, gdyby ...". Przyznam się w tajemnicy, że to był również mój powód, dla którego zacząłem przygodę z BIOS-em :-).
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.