Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 09.11.2002, 15:00   #16
pepperman
Guru
 
Data rejestracji: 10.08.2002
Posty: 1,642
pepperman zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
do testów podchodzę z zapasem zdrowego rozsądku bo nie raz zdarzyło się, że testy różniły się na różnych stronach (może nie w 100%)......co do ekonomii...nie wiem czy wiesz, ale przypadek Veblena i efekt snoba to to samo...chyba, że tworzysz nową ekonomię....a to, że dana stacja kopiuje jakieś zabezpieczenie lepiej, nigdy nie było elementem, który miał przeważyć szalę mojego wyboru....ma to sens jedynie wtedy, kiedy, że z góry przewidujesz, że będziesz takich płyt dużo kopiował....

ps. jeszcze raz powtarzam...dlaczego Liteon nie dostarcza transportów do sprzętu audio?...pozdrawiam
pepperman jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 09.11.2002, 15:47   #17
/||\aster
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
pepperman napisa***322;(a)
do testów podchodzę z zapasem zdrowego rozsądku bo nie raz zdarzyło się, że testy różniły się na różnych stronach (może nie w 100%)......co do ekonomii...nie wiem czy wiesz, ale przypadek Veblena i efekt snoba to to samo...chyba, że tworzysz nową ekonomię....a to, że dana stacja kopiuje jakieś zabezpieczenie lepiej, nigdy nie było elementem, który miał przeważyć szalę mojego wyboru....ma to sens jedynie wtedy, kiedy, że z góry przewidujesz, że będziesz takich płyt dużo kopiował....

ps. jeszcze raz powtarzam...dlaczego Liteon nie dostarcza transportów do sprzętu audio?...pozdrawiam
Czy mozesz podac chociaz 4 przpadki kiedy testy sie roznily (chodzi teraz o nagrywarki).
Plemnik - calkowicie sie z toba zgadzam, nie wiem czemu ludzie nie wierza tym testa na cdrinfo.pl Sobal sie tam meczy a niektorzy jeszcze takie glupoty wypisuja, typu nie wierze. Ja nie wiem na czym twoje poglady sa otparte, ale mysle, ze na opini podworkowej np. Liteon jest nie dobry bo tani, gowno prawda. Teac niby jest super nagrywarka a SD nie bierze. Kup co chcesz i nie zasmiecaj forum, a jak ci sie cos nie pasuje to wejdz na cdrinfo.pl testy i popatrz kto jest tam najlepszy, a nie na opini podworkowej bedziesz sie opierac. Powiesz ze teac jest na dlugie lata, ciekawe kto za 5 lat bedzie jeszcze nagrywarek uzywal, napewno cos wyjdzie nowego, bo okres "przyspieszania" nagrywarek juz sie skonczyl.
greetz
P.S.
Nie mowie ze teac jest do dupy tylko chcialem Ci uswiadomic, ze opinia podworkowa znacznie sie rozni od testow.
 
Stary 09.11.2002, 16:21   #18
Plemnik
Forumator
 
Avatar użytkownika Plemnik
 
Data rejestracji: 05.04.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 787
Plemnik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
pepperman napisa***322;(a)
do testów podchodzę z zapasem zdrowego rozsądku bo nie raz zdarzyło się, że testy różniły się na różnych stronach (może nie w 100%)
Niestety dalej nie podales alternatywnej metody wskazania wyzszosci danego napedu nad innym. Niestety Twoj pomysl 'a bo ja tak uwazam' niespecjalnie mnie przekonuje...

Cytat:
......co do ekonomii...nie wiem czy wiesz, ale przypadek Veblena i efekt snoba to to samo...chyba, że tworzysz nową ekonomię....
[/B]
Ehhhh "Wprowadzenie do mikroekonomi" Marek Rekowski strona 45 - cytuje:

"Innymi zjawiskami wywierajacymi wplyw na niektore produkty sa efekty demnostracji, z ktorych najbardziej znane to efekt snobizmu oraz efekt Veblena" - jak dla mnie to chociazby z tego zdania wynika ze to dwa odrebne zjawiska.

Jedno z dwojaga albo sie niedouczyles albo pan profesor Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, autor tylu publikacji w Polsce i zagranica ze nie ma sensu tego wymieniac, wykladowca uniwersytetow francuskich i hiszpanskich zna sie na ekonomii gorzej od Ciebie....no ewentualnie - i to jest trzecia mozliwosc - TWORZYSZ NOWA EKONOMIE.I co ty na to?

Cytat:
a to, że dana stacja kopiuje jakieś zabezpieczenie lepiej, nigdy nie było elementem, który miał przeważyć szalę mojego wyboru....ma to sens jedynie wtedy, kiedy, że z góry przewidujesz, że będziesz takich płyt dużo kopiował....
[/B]
Ale nie da sie ukryc ze zawsze lepiej jest miec taka mozliwosc.

Cytat:
ps. jeszcze raz powtarzam...dlaczego Liteon nie dostarcza transportów do sprzętu audio?...pozdrawiam [/B]
Liteon to byl przez lata dostawca technologii i podwykonawca. Wiele sprzetow powstala na podstawie ich technologii albo z czesciami od nich.
__________________
Rozmowa dwóch ślepych koni: Stary, startujesz jutro w Wielkiej Pardubickiej? Nie widze żadnych przeszkód...
GG 773442
Plemnik jest offline  
Stary 09.11.2002, 16:43   #19
DJ_LukBoj
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika DJ_LukBoj
 
Data rejestracji: 02.09.2002
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 119
DJ_LukBoj zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Troche przesadzacie panowie !!! A co do nagrywarek to każdy opiera się na tym na czym ma ochote i temu komu wierzy więc porównanie LiteOn i TEAC na podstawie jednego testu i wyciąganie z niego daleko idących wniosków jest drobnym nieporozumieniem !
__________________
Drop the bass
DJ_LukBoj jest offline  
Stary 09.11.2002, 16:49   #20
Plemnik
Forumator
 
Avatar użytkownika Plemnik
 
Data rejestracji: 05.04.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 787
Plemnik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jasne... tylko widzisz polecanie innym na zasadzie bo mi sie podoba jest troche idiotyczne nie sadzisz? Daltego warto sie podeprzec czyms sprawdzalnym inaczej to nie bedzie forum dyskusyjne. A co do tego testu to nie jedyny, podalem tylko przyklad w innych wychodza podobne wyniki.

BTW W sumie szkoda ze tylko ja sie na testy powolalem... jak widac inni wola sobie tylko pogadac bez podania czegos co mozna zmierzyc i sprawdzic.
__________________
Rozmowa dwóch ślepych koni: Stary, startujesz jutro w Wielkiej Pardubickiej? Nie widze żadnych przeszkód...
GG 773442

Ostatnio zmieniany przez Plemnik : 09.11.2002 o godz. 16:53
Plemnik jest offline  
Stary 09.11.2002, 19:50   #21
DJ_LukBoj
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika DJ_LukBoj
 
Data rejestracji: 02.09.2002
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 119
DJ_LukBoj zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mówisz żeby się podeprzeć się czymś sprawdzonym ale jeśli jeden test mówi coś inneg niż drugi i trzeci (nie mam na myśli diametralnych różnic) to wtedy można naprawde zwaryjować i wtedy szuka się innych źródeł potwierdzenia tego czy któryś sprzęt jest lepszy lub gorszy (przykład naszego kolegi)
__________________
Drop the bass
DJ_LukBoj jest offline  
Stary 09.11.2002, 21:28   #22
Plemnik
Forumator
 
Avatar użytkownika Plemnik
 
Data rejestracji: 05.04.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 787
Plemnik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
E tam.... bzdury... jak sie uprzesz to zawsze znajdziesz jakis bzdurny test. Mowie o wiarygodnych serwisach takich jak na przyklad CDRinfo - pokaz mi test w ktorym wyniki beda sfalszowane to przyznam ci racje a poki co nadal obstaje przy tezie ze jedyna obiektywna metoda porownania napedow jest czytanie testow. Zreszta nawet jak sie najdzie jakis durny test to przy przeczytaniu kilku ma sie ogolne pojecie (bo jednak w 99% sie po prostu pokrywaja). Wiec uwazam ze wasz argument za bledny bo prawdziwy tylko w wyjatkowych sytuacjach (kiedy masz do przeczytania tylko jeden test i akurat on jest niepradziwy).

PS Dalej nie podajesz jakiejs sensownej alternatywy - jak nie testy to co? Aha tak wlasiwie to po co Twoim zdaniem istnieje taki serwis jak CDRinfo?? Bo ja myslalem ze miedzy innymi wlasnie po to zeby ulatwic wybor komus napedu dla siebie.
__________________
Rozmowa dwóch ślepych koni: Stary, startujesz jutro w Wielkiej Pardubickiej? Nie widze żadnych przeszkód...
GG 773442

Ostatnio zmieniany przez Plemnik : 09.11.2002 o godz. 21:34
Plemnik jest offline  
Stary 10.11.2002, 00:07   #23
zibix
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika zibix
 
Data rejestracji: 05.11.2002
Lokalizacja: gdynia
Posty: 102
zibix zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Plemnik napisa***322;(a)
Co za chrzanienie... ludzie a moze podacie jakies wiarygodne testy na poparcie swoich twierdzen??

Np takie (zrodlo test z CRinfo, pierwszy z brzegu zreszta):
"Poniżej prezentujemy tabelę z wynikami uzyskanymi przez różne napędy przy odczycie mocno porysowanej, tłoczonej płyty audio CD w programie Nero CD Speed - test CD Quality (im mniej błędów tym lepiej):"

'tanie i do dupy':
LiteOn LTR-40125S - 0
LiteOn LTR-48125W - 0

'wspaniale' Plextory:
Plextor PX-320A - nie zwraca błędów C2
Plextor PX-W4012A - 556 803

Teac sie owszem broni:
Teac CD-W540E - 0

"Natomiast ta tabela prezentuje ilość błędów odczytu wykrytych przez program DAE Qaulity:"

LiteOn LTR-40125S - 0
LiteOn LTR-48125W - 0

Plextor PX-320A - 7 626 752
Plextor PX-W4012A - 49 970 236

Teac CD-W540E - 2307

Jedziemy dalej:

Procent odczytania porysowanej plyty:
(bez korekcji / z korekcja)

Plextor PX-W4824A 58,96% / 61,56%
Plextor PX-320A Nie rozpoznał testowej płyty
Teac CD-W540E 69,79% / 86,93%
LiteOn LTR-40125S 61,44% / 89.29%
LiteOn LTR-48125W 57,72% / 87,37%

I kto robi buble? Kto przeplaca? hehehehe Nauczcie sie w koncu - jak cos jest drozsze nie znaczy ze od razu musi byc lepsze - to co robicie ma nawet w ekonomi swoja nazwe - okresla sie to mianem efektu snobizmu (jak nie wierzycie to odsylam do podrecznikow ekonomii). I nie robcie ludziom wody z mozgow - owszem taki Teac czy Plextor to dobry naped ale jesli w testach nie ukazuje swojej wyzszosci nad tanszym liteonem oznacza to ni mniej ni wiecej tylko ze jest napedem gorszym (bo mniej oferuje za zaplacona sume). A na przyszlosc prosilbym o uargumentowanie swoich wypowiedzi a nie rzucenie twierdzeniem bez pokrycia.
zibix jest offline  
Stary 10.11.2002, 00:11   #24
Plemnik
Forumator
 
Avatar użytkownika Plemnik
 
Data rejestracji: 05.04.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 787
Plemnik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mozesz mi zdradzic tajemnice po jaka cholere cytujesz moj post bez dodania do niego slowa Co ty liczbe postow sobie nabijasz??
__________________
Rozmowa dwóch ślepych koni: Stary, startujesz jutro w Wielkiej Pardubickiej? Nie widze żadnych przeszkód...
GG 773442
Plemnik jest offline  
Stary 10.11.2002, 01:03   #25
/||\aster
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
Plemnik napisa***322;(a)
Mozesz mi zdradzic tajemnice po jaka cholere cytujesz moj post bez dodania do niego slowa Co ty liczbe postow sobie nabijasz??
Ja juz to mu mowilem w innym poscie
greetz
 
Stary 13.11.2002, 11:27   #26
belbelter
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.11.2002
Posty: 2
belbelter w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
a propo testów oceniajacych w różny sposób ten sam sprzęt:

TraxData 481248Plus
na CDRinfo otrzymała b.dobre oceny, także w zakresie zgrywania ścieżek audio.

W jednym z ostatnich numerów "Entera" ten sam napęd został oceniony jako dośc przeciętny i słabo zgrywajacy ścieżki audio
belbelter jest offline  
Stary 13.11.2002, 14:39   #27
Plemnik
Forumator
 
Avatar użytkownika Plemnik
 
Data rejestracji: 05.04.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 787
Plemnik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Taaaa tyle ze w takich testach z CDRinfo masz azrzuty z ekranu programow testujacych wiec trudno miec watpliwosci. Nie widzialem tego testu w enterze jeszcze wiec nie wiem ale podejrzewam ze ocena jest tam slowna.
__________________
Rozmowa dwóch ślepych koni: Stary, startujesz jutro w Wielkiej Pardubickiej? Nie widze żadnych przeszkód...
GG 773442
Plemnik jest offline  
Stary 14.11.2002, 16:25   #28
azirek
..:LTR-52246S:..
 
Avatar użytkownika azirek
 
Data rejestracji: 31.08.2002
Lokalizacja: Lublin
Posty: 22
azirek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zamierzam niedlugo kupic nagrywarkwe (nie mialem wczesniej zadnej). Po przestudiowaniu wielu testow wybralem Lite-On LTR-48125W. Sugerowalem sie wylacznie testami,bo niby czym moze sie kierowac racjonalnie myslacy czlowiek. Czesto posiadacze napedow zachwalaja wylacznie swoje modele, firmy i radza kupic je osobom, ktore dopiero nosza sie z zamieramem kupna nagrywarki, mimo ze wyniki przeprowadzonych testow wypadaja slabo. Dlatego nie warto sluchac roznych "madrych" rad. Nalezy przede wszystkim czytac testy - w koncu no najcenniejsza rzecz jaka jest w serwisie CDRinfo.

Ostatnio zmieniany przez azirek : 14.11.2002 o godz. 16:35
azirek jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.