Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 09.07.2004, 17:56   #1
djkwaku
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.07.2004
Posty: 7
djkwaku w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Liteon LTR-52327S ;(

no to tak napisze o co chodzi gdy wgrywałem nowego biosa to niestety zakończyło się nie powodzeniem i teraz nigdzie nie widać nagrywary nawet guzik żeby otworzyć tacke nie działa czy można jakoś wgrać biosa na nowo ?? bo słyszałem że można tak.
mój komp to ecsK7S5a proc 2,2 athlon 256 ramu jeżeli będzie potrzeba to moge pójśc do qmpla do sklepu i podłączyć ją do innej płyty głównej i podłączyć tą samą nagryware może jakoś biosa ściągnie i wrzuci do mnie pliss niech ktoś mi na to odpowie
djkwaku jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 09.07.2004, 18:43   #2
Y@nkee_PL
Maciek: Reaktywacja
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Y@nkee_PL
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Zielona Góra
Posty: 4,776
Y@nkee_PL zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
http://cdrinfo.pl/cdr/artykuly/naprawa/naprawa.php
__________________
...yea-ea-ea-ah, yea-ea, I feel hardcore
yea-ea-ea-ah, yea-ea, always hardcore...

The firmware page - stronka z BIOSami do napędów optycznych
Y@nkee_PL jest offline  
Stary 09.07.2004, 19:08   #3
djkwaku
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.07.2004
Posty: 7
djkwaku w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
dzieki jakoś tego nie widziałem mam nadzie je że zadziała
djkwaku jest offline  
Stary 09.07.2004, 19:19   #4
djkwaku
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.07.2004
Posty: 7
djkwaku w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
acha czytałem coś o tym że są 2 rodzeje tych nagrywarek jak moge sprawdzić jaką ja mam a jąką ma w sklepie wiem że coś tam po biosie ale ja teraz nie wiem jaki mam bios nie pamietam go wiem że wcześniej wgrywałem z tej właśnie stronki biosa qsoe58 i były problemy z nagrywarką więc wgrałem qsob i taki zostawiłem ale dalej coś *****wo nagrywało a już trzeciego razu się nie dało więc jak ktoś mi może powiedzieć jaki bios najlepiej wgrać do tej nagrywary i jak sprawdzić jaki ma ten qmplem w sklepie żeby nie było jakiś problemów czy wgrać ten co on ma o ile pamiętam to miał tam qsoe57
djkwaku jest offline  
Stary 09.07.2004, 23:22   #5
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Jeżeli bios to np. QS0C to jest to pierwsze wydanie tych palarek
Jeżeli bios to np. QS55 to drugie wydanie nagrywarki

I jeżeli wgrasz Firmware od palarki z pierwszego wydania to tej z drugiego to nagrywarka idzie do piachu.

A co do wersji BIOSu orginalnego tego wgranego fabrycznie to masz na wieszju nagrywarki.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline  
Stary 10.07.2004, 01:10   #6
djkwaku
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.07.2004
Posty: 7
djkwaku w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
hmmm ja tu nic nie wiedze a co dokładniej się dzieje że jak wgram nie tego co trzeba ?? kalibracja lasera czy co nie da się tego później w serwsie zrobić czyli wszystkie biosy co mają 0 to są pierwsze modele tak ?? bo jeżeli tak to chyba bios jest zgrany z tej co ma być bo wcześniej miałem właśnie z 0 i jak jego sprawdzałem to było qs0e57 czyli powinno być ok jak wgram jego bios



mam jeszcze inne małe pytanko bo pisze "Pamiętaj o wyłączeniu opcji automatycznego powiadamiania o włożeniu CD."

ale gdzie to jest ?? bo tam jak oni to opisali to nie mam nic takiego mam win XP może dlatego ?? jak ktoś wie gdzie to moge znaleść to niech napisze bo dzisiaj ide do qmpla do sklepu ( dzisiaj albo w poniedziałek) i kurde nie wiem gdzie to wyłączyć

acha i na jaki najlepiej wgrać bios do tej nagrywary ktoś to może testował

Ostatnio zmieniany przez djkwaku : 10.07.2004 o godz. 10:13
djkwaku jest offline  
Stary 10.07.2004, 11:36   #7
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Teraz wszystkie biosy do litków 52327S są uniwersalne chyba np. QS0E56 Program fleszujący sam rozpoznaje z którą palarką mamy doczynienia. I wgrywa odpowiedni Firmware.

A co do autoodtwarzania to kliknij PPM na ikonę napędu i tam jest zakładka Autoodtwarzanie.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline  
Stary 11.07.2004, 16:45   #8
djkwaku
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.07.2004
Posty: 7
djkwaku w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
acha no to jutro ide do qmpla i test czy się uda czy nie dzięki za pomoc

a tak jeszcze się zastanawiam co to jest w programie Ltnflash (flash utlity for liteon.1.2.4 EEPROM co to jest takiego ?? co z tym można zrobić bo nie wiem

Ostatnio zmieniany przez djkwaku : 12.07.2004 o godz. 12:53
djkwaku jest offline  
Stary 04.08.2004, 23:20   #9
djkwaku
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.07.2004
Posty: 7
djkwaku w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
heh udało mi się ale zrobiłem to pod dosem a tak na marginesie to niech ktoś mi powie bo nagrywara zdeka mi si9ę sypała i dlatego zmnieniłem biosa i dalej jest tak jak było tzn nagrywanie to mi chodzi ale na prędkości max 16 x!! więc troszke lipa.... jak nagrywam to często pod koniec cd dopiero się wywala i wtedy coś jak by bufor szalał... czy to nagrywara czy może cosik mam pokombiować taśme zmnieniłem nero instalowałem najnowesze alcocholem tak samo symulacja nagrywania była na 52 i idzie ok ale przy nagrywaniu to tylko na prędkościavch ponieżej 16 razy działa czeka mnie serwis czy co ?? bo narazie mam zerwaną plombe i musze czekać na nową ;D
djkwaku jest offline  
Stary 05.08.2004, 01:27   #10
Legam
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Legam
 
Data rejestracji: 31.07.2003
Lokalizacja: Krotoszyn
Posty: 238
Legam zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Sprawdź czy masz dma włączone.
__________________
Ciężko jest żyć lekko
Legam jest offline  
Stary 06.08.2004, 12:14   #11
djkwaku
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.07.2004
Posty: 7
djkwaku w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
DMA jest włączone ale ostatnio wylukałem że jak nagrywałem bez standardu joliet w nero to jak by nagrywało dobrze bo 2 cd na 32x nagrało ok hmmm czy to możliwe żeby na joliet nagrywało gorzej a z bez niewgo lepiej
djkwaku jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.