Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 22.04.2003, 11:06   #1
Romanow
Bywalec
 
Data rejestracji: 19.12.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 39
Romanow w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
LiteOn i nagrywanie Audio - MAM PROBLEM

Witam wszystkich !!!
Jestem posiadaczem LiteOn'a 52246S. Nagrywam płytki Audio w programie NERO (ver. 5.5.10.20). I ostatnio pojawił mi się problem z odtwarzaniem nagranych płyt na stacjonarnym odtwarzaczu Yamaha CDX-596.Nagrywam x4 i problem nie znika. Przeważnie od 4 utworku losowo płytka zaczyna "przeskakiwać". Czyściłem laserek w odtwarzaczu. Dodam, że na starusieńkim Philipsie ta sama płytka nie "skacze". Nie wiem czy to wina wypalarki czy softu. Chciałem przetestować Fuerio, który niektórzy polecają ale nie moge znaleźć polskich pliczków do niego. Widziałem, że są w zbiorach CDinfo ale nie mogę ich ściągnąć.

Z góry dziękuję za podpowiedzi jak rozwiązac problem.

Pozdrawiam wszystkich
Moj mailik
__________________
Pozdrowienia dla wszystkich

romanow8@o2.pl
Romanow jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 22.04.2003, 11:09   #2
para
Guru
 
Avatar użytkownika para
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Gdzieś tam
Posty: 1,754
para niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Re: LiteOn i nagrywanie Audio - MAM PROBLEM

Cytat:
Romanow napisa***322;(a)
Witam wszystkich !!!
Jestem posiadaczem LiteOn'a 52246S. Nagrywam płytki Audio w programie NERO (ver. 5.5.10.20). I ostatnio pojawił mi się problem z odtwarzaniem nagranych płyt na stacjonarnym odtwarzaczu Yamaha CDX-596.Nagrywam x4 i problem nie znika. Przeważnie od 4 utworku losowo płytka zaczyna "przeskakiwać". Czyściłem laserek w odtwarzaczu. Dodam, że na starusieńkim Philipsie ta sama płytka nie "skacze". Nie wiem czy to wina wypalarki czy softu.
To raczej wina Yamahy CDX-596, a nie LiteOna czy oprogramowania.
Wypróbuj inne nośniki, to często pomaga.

Pozdrawiam
para jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.04.2003, 11:20   #3
paput2000
lub po prostu Paput
 
Avatar użytkownika paput2000
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,551
paput2000 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Re: LiteOn i nagrywanie Audio - MAM PROBLEM

Problem raczej leży po stronie sprzętu lub płytek które używasz.
Twoja Yamacha może mieć w wysublimowany sposób ustawiony układ optyczny, a co za tym idzie może mieć problemy z odczytem płyt CD-R które wymagają silniej skalibrowanego lasera. Wina może leżeć po stronie uszkodzonej nagrywarki, ale to raczej odpada - Twój Philips przecież bez problemu czyta płytki.
Ostatnim powodem mogą być płytki, jeżeli nagrywałeś na jednym typie to spróbuj zmienić na inne (Verbatimy Pastele, czarne Dysany lub Esperanzy lub inne markowe). Z praktyki wiem iż stacjonarne odtwarzacze i do tego te droższe potrafią grymasić w zależności jakiego nośnika się użyło.
__________________
pozdrawiam
paput2000@o2.pl8)
ZX Spectrum + Elektron TV
paput2000 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.04.2003, 11:26   #4
Romanow
Bywalec
 
Data rejestracji: 19.12.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 39
Romanow w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Serdeczne dzięki za porady sprubuję się przestawić na inne nośniki, ale nagrałem juz kilkadziesiak płytek na tych nośnikach co teraz (Platinum) i do niedawna wszystkie chodziły bez problemu. Zapewne to zbieg okolicznosci ale problemy pojawiły się po instalacji NERO 5.5.10.15a. Sprawdzę inne nośniki. Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi.
__________________
Pozdrowienia dla wszystkich

romanow8@o2.pl
Romanow jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.04.2003, 12:52   #5
paput2000
lub po prostu Paput
 
Avatar użytkownika paput2000
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,551
paput2000 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Romanow napisa***322;(a)
Serdeczne dzięki za porady sprubuję się przestawić na inne nośniki, ale nagrałem juz kilkadziesiak płytek na tych nośnikach co teraz (Platinum) i do niedawna wszystkie chodziły bez problemu. Zapewne to zbieg okolicznosci ale problemy pojawiły się po instalacji NERO 5.5.10.15a. Sprawdzę inne nośniki. Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi.
Platinum to też nie znaczy tylko Platinum - w ramach jednej marki mogą się zdarzyć nośniki wyprodukowane przez różnych producentów.
Jezeli jednak uzywałeś płytek od jednego producenta to faktycznie w tym przypadku wskazane i logiczne byłoby użycie innego programu do nagrywania np. Feurio chociaż przesłanek teoretycznie nie widać.
__________________
pozdrawiam
paput2000@o2.pl8)
ZX Spectrum + Elektron TV
paput2000 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.04.2003, 16:58   #6
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ale najlepiej wlasnie przetestuj inne nosniki. Mialem podobna sytuacje z BTC jak nagrywalem na nich audio ^_^. A i zobacz czy normalnie Ci sie odtwarza na kompie. Jezeli na kompie tez Ci sie wali to wina na 85% nosnikow (10% daje burnerowi - zawsze cos sie moglo zwalic, 5% daje Nero 5.5.10.20 - tez go uzywam i all ok)
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.04.2003, 18:28   #7
kasiaTypowa
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 02.03.2003
Posty: 4
kasiaTypowa w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Bardzo ciekawe, bo mam podobny problem z odtwarzaczem Marantza CD6000, właśnie zmieniłam nagrywarkę z Plextora W1210TA na LiteONa LTR52246S. Nagrywane na LiteONie płytki nie odtwarzają się poprawnie - chciałam zaznaczyć, że używałam różnych nośników tj. esperanza, verbatim, tdk metallic - efekt jest zawsze ten sam przy przechodzeniu na kolejne utwory laser przez moment się ślizga po czym kompakt staje - jakby nie mógł odszukać indexu - wcześniej mój Marantz grał wszystko, a dużo słucham muzy - najróżniejsze cdr-y [także cdrw] nagrywane u kolegów no i na moim plextorze? Nie wiem co o tym sądzić?
kasiaTypowa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.04.2003, 19:13   #8
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
kasiaTypowa napisa***322;(a)
Bardzo ciekawe, bo mam podobny problem z odtwarzaczem Marantza CD6000, właśnie zmieniłam nagrywarkę z Plextora W1210TA na LiteONa LTR52246S.
witam na forum

czy na liteonie zwiększyłaś prędkosć nagrywania? to może być powodem problemów
pali jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.04.2003, 19:16   #9
Romanow
Bywalec
 
Data rejestracji: 19.12.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 39
Romanow w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jeśli o mnie chodzi to kiedyś nagrywałem x8 teraz x4 - wolniej już nie można ;-)
__________________
Pozdrowienia dla wszystkich

romanow8@o2.pl
Romanow jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.04.2003, 19:22   #10
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Też czegoś podobnego doświadczyłem: jak miałem starą LG 4x4x24, sprzęt audio CD czytał w zasadzie wszystko, co na niej nagrałem. Gdy ją ubiłem i musiałem zmienić na coś szybszego, zaczęły się problemy z płytkami, które nie zawsze... nie w każdym...

A stare Philipsy audio CD miały mechanizmy o fenomenalnej korekcji błędów i pewnie dlatego dobrze sobie nadal radzi ze słabo nagranymi płytami.
puch jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.04.2003, 20:29   #11
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
Romanow napisa***322;(a)
Jeśli o mnie chodzi to kiedyś nagrywałem x8 teraz x4 - wolniej już nie można ;-)
Można, zależy od sprzętu.
pali jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.04.2003, 20:30   #12
kasiaTypowa
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 02.03.2003
Posty: 4
kasiaTypowa w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
czy na liteonie zwiększyłaś prędkosć nagrywania? to może być powodem problemów.

Witam,
właśnie też nagrywałam z różnymi prędkościami 4x 8x 24x, a nawet 48x, ale mam zasadę nie nagrywania płyt audio szybciej niż 8x. Jeszcze chciałam dodać, że używam Feurio, ale robiłam też próby na Nero. Zniszczyłam już z dziesięć płytek
Co ciekawe problem nie występuje kiedy nagrywam na płytki CD-RW??
Jak myślicie czy może to mieć jakiś związek z omawianym już problemem nowych LiteONów z overburningiem?

Dzięki za Pomoc.

Ostatnio zmieniany przez kasiaTypowa : 22.04.2003 o godz. 20:36
kasiaTypowa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.04.2003, 06:26   #13
para
Guru
 
Avatar użytkownika para
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Gdzieś tam
Posty: 1,754
para niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
kasiaTypowa napisa***322;(a)

Jak myślicie czy może to mieć jakiś związek z omawianym już problemem nowych LiteONów z overburningiem?

Dzięki za Pomoc.
Mało prawdopodobne.
para jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.04.2003, 02:01   #14
Marius_The_Mad
Zarejestrowany
 
Avatar użytkownika Marius_The_Mad
 
Data rejestracji: 25.07.2002
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 465
Marius_The_Mad zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
kasiaTypowa napisa***322;(a)
czy na liteonie zwiększyłaś prędkosć nagrywania? to może być powodem problemów.

Jeszcze chciałam dodać, że używam Feurio
Jakie masz ASPI ? Feurio wyjątkowo lubi 4.60 (ForceASPI), a Nero ma ostatnio częste problemy z audio. Spróbuj nowsze wersji, ale najpierw spróbuj z ASPI i Feurio. Aktualizacja sterowników nagrywarek dla Feurio też nie zawadzi.

Ostatnio zmieniany przez Marius_The_Mad : 24.04.2003 o godz. 02:03
Marius_The_Mad jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.05.2003, 19:54   #15
kajo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.05.2003
Posty: 1
kajo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam

Kurcze ma dokładnie taki sam pronlem, starym lg nagrywalem plytki audio (platiniumy) i wszystkie chodzily w samochodowym blaupunkcie elegancko. Od czasu jak mam liteona to albo nie chce ich czytac wcale (przewaznie tanie plyty) albo na lepszych plytkach dlugo szuka indexow i jak juz znajdzie i leci pierwszy kawalek to jak chce przewinac na drugi to go szuka dosyc dlugo i przewaznie nie znajduje Im wyzszy nr tracku tym gorzej np. trac nr 8 to chyba raz na tysiac sie "znajdzie" Nagrywalem na liteone x4 bo nizej nie daje rady i to na roznych plytkach i dupa musze jeszcze sprobowac dysany blacki bo slyszalem ze sa dobre ale na reszcie jest tragedia, sprzed w aucie czyscilem ze 3 razy i przaktycznie nic nie dalo. Jak koniecznie che miec wypalana plyte do auta to wypalam na starym lg w predkosci x2 i wtedy plytki dzialaja super ale tylko niebieskie tdk 74min (np. 80min juz nie dzialaja ) Ale ostatni lg mi coraz czesciej pokazuje "track fallowing error" wiec musze nagrywac jakos na liteonie ale kurcze x4 najmiej a to juz "za duzo" jak dla mojego blaupunkta. Nie wiem co z tym zrobic a konczy sie kasa na plyty Jak ktos ma jakis pomysl to niech da znaka.

Pozdro

Ostatnio zmieniany przez kajo : 04.05.2003 o godz. 19:56
kajo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.