Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 25.01.2005, 14:37   #1
kopruch88
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.01.2005
Lokalizacja: Świętochłowice /k katowic
Posty: 3
kopruch88 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
LiteOn SOHR 5238S; windows 98; pentium 166; nie umi znaleźć urządzeń SCSI/ATAPI

Witam,
mój problem składa się kilku połączonych ze sobą faktów. Pierwszym ważnym utrudnieniem jest słaby komputer na którym przyszło mi urzędować, ponieważ ma tylko Pentium 166 MHz oraz 128 MB ram. Z tego względu nie mogę zainstalować dołączonego do nagrywarki LiteOn SOHR 5238S oprogramowania jakim jest Nero w wersji 6. We własnym archiwum miałem Nero w wersji 5.5.10.15. Niestety te nero nie wykrywa nagrywarki fizycznej w moim komputerze. Przeczytałem na forum, że nagrywarki z serii SOHR obsługuje nero 5.5.10.51 i nowsze. Niestety nigdzie nie umie takowych znaleźć. Ale to nie ostatni problem. Zainstalowałem Clona w wersji 5.1.0.0 i on także nie potrafi znaleźć mojej nagrywarki! Ostatnia pozycja w logu to wyszukuję napędy SCSI/ATAPI. Na tym się niestety kończy. Nagrywarka dobrze czyta płyty i jest obecna w "Mój komputer". Prosiłbym was o pomoc w zainstalowaniu i skonfigurowaniu tej nagrywarki. Dodam jeszcze, że jest ona podłączona samodzielnie na drugiej taśmie jako Master. Z góry dziękuje i pozdrawiam.. . Dawid

Ostatnio zmieniany przez kopruch88 : 25.01.2005 o godz. 14:41
kopruch88 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 25.01.2005, 15:51   #2
Y@nkee_PL
Maciek: Reaktywacja
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Y@nkee_PL
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Zielona Góra
Posty: 4,776
Y@nkee_PL zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
najpierw zainstaluj ForceASPI 1.7
a Nero z serii 5.5 leży spokojnie nadal na stronie nero.com

http://www.nero.com/en/nero-up_vor.php
__________________
...yea-ea-ea-ah, yea-ea, I feel hardcore
yea-ea-ea-ah, yea-ea, always hardcore...

The firmware page - stronka z BIOSami do napędów optycznych
Y@nkee_PL jest offline  
Stary 25.01.2005, 18:22   #3
kopruch88
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.01.2005
Lokalizacja: Świętochłowice /k katowic
Posty: 3
kopruch88 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzieki za odpowiedz, ale niestety ani nero ani clone w dalszym ciagu nie widza mojej nagrywarki. Zainstalowałęm ForceASPI 1.7 ale niestety nic nie dalo... moze napiszcie jakie szczegoly moge wam jeszcze podac zeby rozwiazac ten problem. Moze dodam, ze niestety mam windowsa 98, ale nie Secound Edition.
dawid

Zauwazylem jeszcze jedna własność, a mianowicie i Nero i Clone w tym momencie gdy szukają urządzeń tak jakby się zawieszają. I jeszcze jedno: Nero w wersji 5.5.10.15 uruchamiał się bez problemu pokazując tylko możliwość nagrania obrazu płyty, natomiast w wersji 5.5.10.56 czyli już obsługujący napęd SOHR 5328S zawiesza się przy szukaniu nagrywarki. Moze to w jakis sposob rozjaśni problem. Pzdr

Ostatnio zmieniany przez kopruch88 : 25.01.2005 o godz. 18:43
kopruch88 jest offline  
Stary 26.01.2005, 22:06   #4
paluch_jp
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Posty: 1
paluch_jp w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question dołączam się do pytania!

witam!

mam bardzo podobny problem (nie wiem nawet czy nie taki sam ale jestem troche zielony w tych sprawach).
posiadam raczej bardzo starego kompa, 166MMX z 48MB i 2 dyski podpiete na PM i SS (a Lite-On'a SOHR-5238S na SM). nagrywarke widzi mi normalnie w programach i w explorerze, moge normalnie czytac i kopiowac rzeczy z plytek, nero (ver.6.6...) nawet robi obraz plyty i czysci CD-RW. wszsytko w panelu sterowania "dziala poprawnie" i nie ma zadnych konfliktow. ale jak przychodzi do wypalania to kaplica, wyskakuja mi komunikaty ze plyta nie jest pusta (w przypadku CD-RW ..dodam ze plyta JEST nowa i pusta..) albo ze plyty wogole nie ma w nagrywarce, albo inne dziwadla. wczesniej, klikajac na "disc info" albo "choose recorder" wszystko jest wykrywane poprawnie, wlacznie z rodzajem plyty i innymi rzeczami... po prostu teoretycznie wszystko jest na swoim miejscu.
probowalem tez wypalac Alcohol'em 120%, i jak wyzej, do momentu startu wypalania jest ok a potem sie wiesza. probowalem roznych rodzajow plyt, tez nic z tego.

wyglada to tak ze po pojawieniu sie komunikatu "buffer under..costam protection activated" urzadzenie zamiast sie rozkrecac albo cos po prostu sie zatrzymuje i cichnie, a po jakichs 10-15sekundach pojawia sie ten komunikat o nieznalezieniu plyty albo inny w tym guscie.

prosze pomozcie ludzie co sie na tym znacie bo brak mi jakichkolwiek pomyslow... mam nadzieje ze jest na to jakis sposob!
czy to mozliwe zeby moj komp byl po prostu za stary na nagrywarke?!? moze powinienem kupic jakis stary model? i skad sie bierze taki error?
__________________
...a new one.
paluch_jp jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.