Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 27.10.2004, 09:00   #1
skyrider
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika skyrider
 
Data rejestracji: 14.07.2004
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 291
skyrider zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
LTR-52327S rev.1 czy rev.2 mtkflash nie działa :(

witam serdecznie!

Mam następujący problem z nagrywarką LITE-ON LTR-52327S (52x32x52x) ...

Podczas flashowania firmware komputer się zawiesił i po resecie nagrywarka jest już niewidoczna w biosie jak i w systemie ...

Ogólnie sprzęt jest martwy, świeci się cały czas dioda, tacka się nie otwiera, nie reaguje na nic ...

Podczas wykrywania napędów w biosie w momencie gdy dochodzi do secondary master (tak mam podpiętego tego litka) na dłużej zatrzymuje się w tym miejcu, ale przechodzi dalej z komunikatem "none detected" ...

Jednym z problemów jest to, że nie jestem w stanie określić czy jest to sprzęt rev.1, czy też może rev.2, wiec czy z eepromem czy bez niego ...
więc nie wiem też jaki bios załadować ...

Moje pierwsze pytanie brzmi: po czym rozpoznać czy napęd jest rev.1 czy rev.2 (nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie jaki był bios w nagrywarce przed awarią), czy jakieś oznaczenia na etykiecie potrafią wskazać czy to jest wersja z eepromem czy bez ? jak tak to jakie ?

Pytanie kolejne... chciałbym ożywić ten napęd, ale próba jakiegololwiek wgrywania biosu pod dosem programem mtkflash.exe kończy się fiaskiem.

mtkflash 3 w bios.bin (mtkflash 1.80.1)

3 - mój napęd na secondary master.

Całość kończy się na wczytaniu programu mtkflash, wyświetleniu komunikatu "mtkflash (C) by ....." i koniec, program stoi. nawet nie ładuje pliku z biosem z dyskietki, ani nie wyświetla informacji o wykrytym układzie do flashowania.
Nie mam też infromacji co do stanu eepromu (jeżeli to jest rev.1) tzn, być może też jest skopany (ma ktoś może ?) ...

Próbowałem też z podłączeniem na pozostałe kanały (pri. master, slave itp), także bezskutecznie.

Ma ktoś jakiś pomysł, co mogło się stać ze sprzętem i jak go ewentualnie wskrzesić ?

Z góry dzięki za pomoc!
skyrider jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.