Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 19.02.2002, 22:00   #1
noname
Gość
 
Posty: n/a
Mam LG GCE-8320B...

...od wczoraj, nagrywarka jest ze stycznia '02 i ma bios 1.01
Chciałem się zapytać, czy ktoś może wie czym różni się ten bios od starszego 1.00 ?

Zauważyłem też parę ciekawych rzeczy. Pierwsza nagrana płytka (Verbatim DLP metal azo), od razu x32, nie jest czytana przez cd-rom LG x52, kopiowanie z płytki dochodzi do 21% i wywala komunikat, że nie może skopiować. Sprawdzone na dwóch LG x52, na obu to samo (poźniej nagrane x32 są czytane!).Mój stary cd-rom LG x40 czyta ją wprawdzie długo , ale bez problemu...
W ogóle wszystkie płytki nagrane na tej nagrywarce kopiowane są wyraźnie dłużej (niezależnie od prędkości nagrywania) niż nagrane na mojej starej nagrywarce LG x8x4x32, kopiowanie nie leci równo, w trakcie potrafi wyraźnie zwalniać (nagrywane x16 też).
Czy ta nagrywarka jest trafiona czy co? Płytki nagrane na starej LG x8 są czytane lepiej niż na nowej x32 (nagrywanie x16). Co jest nie tak?
Sama nagrywarka czyta swoje płyty super...
 

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 21.02.2002, 00:59   #2
noname
Gość
 
Posty: n/a
Nagrywałem ostatnio x16 na płytce Platinium, i z niej cd-romy czytają normalnie, wyraźnie szybciej niż z Verbatima, czyżby Platinium było lepsze?

Wiem, że trochę się rozpisałem w poprzednim poście, ale może ktoś to przeczyta i powie coś mądrego ? . . .
 
Stary 21.02.2002, 01:09   #3
Face OFF
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Face OFF
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Lokalizacja: HeLL
Posty: 119
Face OFF zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja mam LG 24/10/40 i przegeywalem na niej różne płytki i verbatim, lg, dysan i inne. Ale najlepiej mi sie nagrywa na Silver Circle Od 27/02/2002 bede mial tez LG GCE-8320B i wtedy ją przetestuje na wszelkie sposoby i na w/w nośnikach to ci dam znać Ale jestem świecie przekonany, że na Silver Circle to bedzie asz piszczec ta nagrywarka. Moim zdaniem najlepsze płytki pod słońcem nagrałem ich już ponad 300 szt. i nie padła nawet 1 !!!
.................................................. ......................................
Pozdrawiam
Face OFF
__________________
To co bywa proste czasem bywa TRUDNE
Kazdy z nas jest aktorem a zycie to jeden wielki film ...
Face OFF jest offline  
Stary 21.02.2002, 09:53   #4
noname
Gość
 
Posty: n/a
Ja do tej pory nagrywalem tylko na Verbach, na starej nagrywarce wypaliłem kilkaset i wszystkie działały super, tylko te nagrane na nowej coś szwankują...
Ponagrywam jeszcze trochę, potestuję, może rzeczywiście na innych będzie lepiej (ale dopiero za parę dni, bo mam krótką przerwę między semestrami i chcę ją wykożystać
 
Stary 21.02.2002, 09:53   #5
noname
Gość
 
Posty: n/a
Ja do tej pory nagrywalem tylko na Verbach, na starej nagrywarce wypaliłem kilkaset i wszystkie działały super, tylko te nagrane na nowej coś szwankują...
Ponagrywam jeszcze trochę, potestuję, może rzeczywiście na innych będzie lepiej (ale dopiero za parę dni, bo mam krótką przerwę między semestrami i chcę ją wykożystać)
 
Stary 21.02.2002, 12:26   #6
c0rdat
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika c0rdat
 
Data rejestracji: 31.05.2001
Posty: 363
c0rdat zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Face OFF (21-02-2002 01:09):
Ja mam LG 24/10/40 i przegeywalem na niej różne płytki i verbatim, lg, dysan i inne. Ale najlepiej mi sie nagrywa na Silver Circle
A wiedziałeś, że Dysan CDR-700 slim = SilverCircle 700 ?
Ten sam producent, ten sam typ , identyczne oznakowania na pierścieniu (przynajmniej te partie, które miałem).
W użytkowaniu również SC i Dysan chodzą w/g mnie jednakowo.

Pozdro.6
c0rdat jest offline  
Stary 21.02.2002, 16:46   #7
Face OFF
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Face OFF
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Lokalizacja: HeLL
Posty: 119
Face OFF zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
c0rdat gadzinko masz racje !!! He he - nie wpadłbym na to, thx za podpowiedz Faktycznie wsio sie zgadza !!! To dlatego tak tanie Silverki sa "the best" !!! Mowie szczerze ze jeszcze ani 1 plytka mi sie nie wykrzaczyla !!!
.................................................. .................................................. .......
Pzdrawiam
Face OFF
__________________
To co bywa proste czasem bywa TRUDNE
Kazdy z nas jest aktorem a zycie to jeden wielki film ...
Face OFF jest offline  
Stary 22.02.2002, 12:43   #8
pik33
Bywalec
 
Data rejestracji: 03.10.2001
Posty: 50
pik33 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A mnie się trafiła felerna paczka tych płytek (Silver Circle). Wszystkie miały źle zrobioną "dziurę w środku" - musiałem je strugać nożem kuchennym... Ot tej chwili trzymałem się z daleka od nich, no ale... może ich jeszcze spróbuję - takie "no name" niestety, co partia, to inny producent i inna seria...
pik33 jest offline  
Stary 24.02.2002, 19:18   #9
noname
Gość
 
Posty: n/a
Witam ponownie
Może ktoś w międzyczasie posiadł tą nagrywarkę i opisze wrażenia z nagrywania? I jak nagrane nią płytki czytają cd-romy?
 
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.