Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 06.05.2003, 22:12   #1
tatoo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.04.2003
Posty: 7
tatoo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Miniwieża nie czyta płyty z nagrywarki

Kolega posiada 3-letnią Miniwieże Elty która nie czyta płyt wypalonych na komputerowych CD-RW . Bierze bez problemów oryginalne płyty CD . Zakładam więc że sam sprzęt jest sprawny . Płytę którą zrobiłem mu wypaliłem na Asusie x16 i sprawdzałem na swojej miniwież Panasonica która ma już 8 lat Płyta poszła bez problemów . Płyta nazywa się Hawk czyli w zasadzie n-name i jest srebrna . Jak dotąd nie miałem z tymi płytami problemów Czy zmniejszenie szybkości wypalania np. x8 lub x4 coś tu pomoże ? Tu na forum czytałem że właśnie mała krotność dobrze sprawdza się w przypadku płyt CD-Audio . A może dobór odpowiednich płyt czyli marka lub kolor coś pomoże Być może temat dla starych ***8222;wypalaczy***8221; dobrze znany to jednak proszę o cierpliwość i pomoc
__________________
tatoo
tatoo jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 06.05.2003, 22:54   #2
if22
:}
 
Avatar użytkownika if22
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 427
if22 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
............

Zminiejszenie prędkości nagrywania płyt cd-audio może pomóc, ja audio nagrywam z max prędkością 8x.
if22 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.05.2003, 22:57   #3
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam !

Witam nowego usera na forum

Jesli wieza nie radzi sobie z cd nagryanymi 8x i wiecej tzn ze mechanizm nie jest wystarczajaco precyzyjny aby taka cd odczytac.

Uzbój sie w cierpliwosc i wypal cd z predkoscia 4x - zazwyzaj pomaga i kompakty tak nagrana CD zaczynają łapac

Jesli to nie pomoze tzn ze wieza nie chce czytac cdr bo mechanizm jest za malo precyzyjny.

Moze soczewka byc przybrudzona, spróbuj na innych cd - TDK, VERBATIM, EMTEC, DYSAN.

Spróbuj najpierw wypalic 4x jak nie pomoze to bedziemy kombinoac dalej
Laser jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.05.2003, 23:10   #4
tatoo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.04.2003
Posty: 7
tatoo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Miniwieża nie czyta płyty z nagrywarki

Dzięki za odzew !!!
Czyli może tez być
1 problem z rozkalibrowaniem się mechanizmu laserowego i
2 zabrudzeniem soczewki ?
Jak sprawdzić to pierwsze bo drugie to chyba wystarczy zwykła płyta czyszcząca ?
ZA kilka dni napewno powiem co z resztą rad ( mniejsz krotność i coś markowego). Jeszcze raz dzięki
__________________
tatoo

Ostatnio zmieniany przez tatoo : 06.05.2003 o godz. 23:12
tatoo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.05.2003, 23:14   #5
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: Miniwieża nie czyta płyty z nagrywarki

Cytat:
tatoo napisa***322;(a)
Dzięki za odzew !!!
Czyli może tez być
1 problem z rozkalibrowaniem się mechanizmu laserowego i
2 zabrudzeniem soczewki ?
Jak sprawdzić to pierwsze bo drugie to chyba wystarczy zwykła płyta czyszcząca ?
Witam !

Moze nie tyle rozkalibrowanie co poprostu niedokładnosc mechanizmu ktory nie potrafi dokladniej poprowadzic optyki - wiadomo plyyta tłoczona wymaga mniej dokladnego mechanizmu bo ma głebsze pity i landy a nagrywana ma je płytsze i wymaga bardziej precyzyjnego mechanizmu.

Co do czyszczenia - poszukaj na forum był na ten temat wykładzik co i jak.

Pozdro
Laser jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.05.2003, 23:25   #6
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ja palilem cdaudio nawet razy 32 i wieża czyta fenomen jakiś czy co?
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.05.2003, 00:14   #7
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
To zależy: moje doświadczenia wskazują, że im szybciej nagrana płyta (czy audio, czy dane), tym trudniej ją odczytać, i zwłaszcza starsze lub tańsze urządzenia mogą sobie z tym nie dać rady.

W zeszłym roku latem jadąc na krótkie wakacje wziąłem ze sobą pożyczonego od kolegi starego laptopa (CD Torisan 12x) i robotę - pliki nagrane na CD TDK Reflex @32x. Możesz sobie wyobrazić mój "zachwyt" gdy po przyjeździe na miejsce stwierdziłem, że napęd źle czyta płytę i mogę otworzyć tylko niektóre pliki - a w domu Nero zweryfikowało kompilację i wszystko było OK - a z pośpiechu nie próbowałem przed wyjazdem odczytać jej w laptopie. Szlag mnie mało nie trafił.

Podobne doświadczenie miałem z muzyką - nagrałem kilka płyt z za dużą prędkością (40x) i nie każdy odtwarzacz audio je łykał. Na szczęście napędy komputerowe - tak, więc po prostu przegrałem je jeszcze raz, tym razem z mniejszą prędkością, i teraz czytają się bezbłędnie.
puch jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.05.2003, 02:16   #8
CrazyLucas
Forumator
 
Avatar użytkownika CrazyLucas
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Lokalizacja: Gdansk
Posty: 996
CrazyLucas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ja bym jeszcze oprocz zmniejszenia predkosci do x4 radzil sprawdzic czy twoja wierza poradzi sobie z plytkami oznaczonymi "for audio" czy dysan black
CrazyLucas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.05.2003, 07:53   #9
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Moja wieża czyta cdrw i zwykle cdki od no name do dysan black raz wypalilem plytkę dysan black razy 32 też czytala. mam sony druga wieża sony z klasy wyżej kosztowala starszego 5000 nie czyta cdrw a moja tańsza czyta a sony też...
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.05.2003, 08:26   #10
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Odtwarzacze audio czytają CD-RW na ogół tylko wtedy, gdy są tak wyraźnie oznaczone przez producenta - oni lubią się tym chwalić. Jeżeli nie ma takiego oznaczenia, a jest starszy niż jakieś 2, najwyżej 3 lata - najprawdopodobniej płyt RW czytać nie będzie.
puch jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.05.2003, 08:39   #11
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
tylko krotka uwaga - nie radze nagrywac plyt Verbatim super azo wolniej niz 8x... dobra rada - od kiedy mam liteona i bawie sie wses'em moge stwierdzic jednoznacznie - te plyty nie znosza wolnego palenia

8x to minimum - sam sie przerzucam na 12x...
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.05.2003, 08:47   #12
Beerra
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Beerra
 
Data rejestracji: 15.02.2003
Lokalizacja: Bielsko Biała
Posty: 266
Beerra zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Unhappy Wieża ELTY!

Przykro to mówić, ale dziwne, że po 3 latach ta wieża czyta cokolwiek
Na 90% laser jest rozkalibrowany. Firma Elta jest znana (glownie serwisom) z "wysokiej jakości" swoich wyrobow. Sprawdz ta plyte na innym sprzecie
Beerra jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.05.2003, 10:21   #13
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Powiem tak moja wieża jest oznaczona w instrukcji czyta cdaudio i cdtext (sony) i czyta też cdrw cdr czyta czarne i czyta nawet porysowane cdki a ma rok. Powiem tak drogi sprzęt ma zastosowany bardzo dobrej klasy uklad korekcji błędow i te tańsze zdarza się że czytają plytki makabrycznie porysowane bez zająknięcia a te drożesze niestety nie. Przyklad mojego starszego sony wieży nie czyta mi enigmy albumu love sensuality devotnion wersja czarna albumu nie remixy oryginalnego tloczonego porysowanego jak diabli a kosztowala 5000 z kolei moja czyta a jest o wiele tańsza ...
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.05.2003, 14:40   #14
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Re: Miniwieża nie czyta płyty z nagrywarki

Cytat:
tatoo napisa***322;(a)
Kolega posiada 3-letnią Miniwieże Elty która nie czyta płyt wypalonych na komputerowych CD-RW . Bierze bez problemów oryginalne płyty CD . Zakładam więc że sam sprzęt jest sprawny . Płytę którą zrobiłem mu wypaliłem na Asusie x16 i sprawdzałem na swojej miniwież Panasonica która ma już 8 lat Płyta poszła bez problemów . Płyta nazywa się Hawk czyli w zasadzie n-name i jest srebrna . Jak dotąd nie miałem z tymi płytami problemów Czy zmniejszenie szybkości wypalania np. x8 lub x4 coś tu pomoże ? Tu na forum czytałem że właśnie mała krotność dobrze sprawdza się w przypadku płyt CD-Audio . A może dobór odpowiednich płyt czyli marka lub kolor coś pomoże Być może temat dla starych ***8222;wypalaczy***8221; dobrze znany to jednak proszę o cierpliwość i pomoc
Dobra bo tu sie troche pomieszal topic.
Wiec tak:
1.) Starsza wieza moze czytac plyty lepiej niz nowsza (tak jest to mozliwe).
2.) Wieza czyta CDRW tylko jezeli zostala do tego przystosowana.
3.) Plyty Hawk nie sa no-name (sa z nizej polki ale to nie NONAME !!!).
4.) Plyty audio lubia byc wypalane wolno (zwykle 8x lub 4x jest OK) - istnieja wyjatki.
5.) Audio dobrze jest wypalac na sprawdzonych plytach. Obecnie najwieksza renoma co do Audio ciesza sie legendarne juz CDR Pastel Verbatima. Mozna rowniez na czrnych (Dysan lub na tanszych esperanzach) - czarne CDR powinny byc czytane tak samo jak zwykle.
I tu przy okazji pytanie: kiedys slyszlem jakoby czarny matowy kolor zastosowany w plytach black lepiej skupial laser. Prawda to, ili niet ? W/g mnie brzmi w miare sensownie, ale z drugiej strony laser lepiej odbija sie od powierzczni metalicznej wiec wiazka odbita jest wtedy mocniejsza.
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.05.2003, 14:50   #15
tatoo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.04.2003
Posty: 7
tatoo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Przepraszam forumowiczów za drobną pomyłkę ! Pisząc : .... płyt wypalonych na komputerowych CD-RW , miałem na myśli płyty zrobionych na nagrywarkach .
A płyty które powinna odtwarzać ta Elta to zwykłe CD-R audio z muzyką . Odtwarza tylko płyty oryginalne czyli takie kupione w sklepach lub dołączone do gazet .
Pozdrawiam i jeszcze raz Wery Sory za pomyłkę
__________________
tatoo
tatoo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.