Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 26.09.2004, 18:32   #1
wojtzuch
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.04.2004
Posty: 5
wojtzuch w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Moc lasera zależna od... jakości odczytu źródła?

No więc z tego co wyszukałem, dotąd była to kwestia mocy lasera dobranego przez nagrywarkę do konkretnej płyty.

Ja mam inny problem.

Jest oryginał płyty i wykonany dla czasopisma tłoczony sampler (jeden fragment). Robię kopię obu w dokładnie tych samych warunkach, na tych samych ustawieniach (8x itp) i takiej samej płytce.

Różnic między samplerem (tłoczonym) a oryginałem nie stwierdziłem. Oba odtwarzane sa jak należy.

Kopia oryginału jest mocno wykastrowana, ale po zrzucie na dysk twardy i porównaniu ze zrzutem oryginału, program testowy nie wykazuje różnic w zapisie (wszystkie bity takie same). No ale i odsłuch (prawdziwy szok) i ślepe testy nie pozostawiają wątpliwości, że do oryginału jest daleko jak stąd do wieczności.

Natomiast kopia tłoczonego samplera odtwarzana jest znakomicie.

Efekt placebo (pomijając szokującą różnicę) odpada ze względu na ślepe testy. Kompatybilność z CDR jako takim, bo tak samo wykonane kopie różnią się dramatycznie.

Czy zatem w zależności od źródła mogło się różnie nagrać i część odwarzaczy (stary Denon, 5-letnie AMC i Creek, 5-letni Technics) radzi sobie z jedną, a z drugą nie?


Tak pro forma:

Allegri: Miserere
Palestrina: Missa Papae Marcelli
The Tallis Scholars, Peter Phillips/Gimell
wojtzuch jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 26.09.2004, 20:29   #2
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Pelna plyta, zapewne, zostala zabezpieczona przed takimi experymentami, poprzez wprowadzenie szumu przy zrzucie muzy na dysk.
Pisze wyraznie - mysle, ze tak zostalo zrobione. A nie, ze tak jest.
Jest to prawdopodobne, mozliwe i stosunkowo tanie zabezpieczenie i co widac wystarczajaco skuteczne.
yahol jest offline  
Stary 26.09.2004, 20:43   #3
wojtzuch
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.04.2004
Posty: 5
wojtzuch w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez yahol
Pelna plyta, zapewne, zostala zabezpieczona przed takimi experymentami, poprzez wprowadzenie szumu przy zrzucie muzy na dysk.
Pisze wyraznie - mysle, ze tak zostalo zrobione. A nie, ze tak jest.
Jest to prawdopodobne, mozliwe i stosunkowo tanie zabezpieczenie i co widac wystarczajaco skuteczne.
Płyta nagrana w roku 1980, wydana w 1990, kupiona (nówka) pod koniec XX wieku (98 albo 99). Wtedy takich rzeczy nie było, na pewno nie w tej wytwórni (właśna label zespołu Tallis Scholars) ani w muzyce dawnej, tak czy inaczej wydanie sprzed 15 lat...
wojtzuch jest offline  
Stary 26.09.2004, 21:33   #4
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Ha., i tu mnie masz.
Sprobuj tak, EACiem na dysk, na full jakosci, probkowanie, 192 kb/s albo i wiecej, test...i jak bedzie to samo, to jednak wyjdzie na moje.
yahol jest offline  
Stary 27.09.2004, 21:10   #5
Master/Pentium
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.10.2002
Lokalizacja: Zielona Góra
Posty: 107
Master/Pentium zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wypal na kilku płytach. Być może płyty z twojej partii są bardzo nierówne jakościowo. Już takie cuda widziałem. Spróbuj odsłuchać z komputera i płytę i zgrane pliki. Być może płyta jest uszkodzona (sporo C2) i zgrywanie się wykłada.
Master/Pentium jest offline  
Stary 17.10.2004, 11:23   #6
wojtzuch
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.04.2004
Posty: 5
wojtzuch w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wyjaśnione. Nie ja na to wpadłem (wysłałem komuś płytki).

Przyczyna leży w obecności flagi preemfazy. Przy zrzucie na dysk flagę wcięło i odtwarzacz CD po ponownym nagraniu (programowy zresztą też) nie przeprowadzały deemfazy (czyli nie przyciszały wysokich częstotliwości, które zostały oryginalnie nagrane podbite).

Część nowszych tanich modeli nie posiada obsługi preemfazy (deemfazy) więc pozostaje jej wykonanie na twardzielu.

EAC posiada rozpoznawanie preemfazy, choć znany jest z tego, że niewłaściwie czasem ją rozpoznaje (nie rozpoznaje). Mam taką jedną płytkę.

W ogóle to preemfaza stanowi domenę nagrań z muzyką klasyczną, choć niektóre wydania M. Jacksona i inne też tak mają. Ja z tej wytwórni (Gimell) mam kilkanaście płyt, wszystkie prócz jednej są rozpoznawane przez EAC jako posiadające bit preemfazy. Generalnie większość z moich +200 płyt z muzyką dawną preemfazy nie ma.

Generalnie było to powszechne w starszych wydania, jednak mam takie sprzed dwóch lat.

Skopiowanie bez bitu preemfazy (czy raczej: nienagranie z takim bitem) powoduje ogromne podbicie wysokich częstotliwości, co najprawdopodobniej powoduje także efekt obcięcia niższych. A z racji zaburzenia tych wysokich częstotliwości, w diabły idzie akustyka, przestrzeń, w ogóle szeroko rozumiana stereofonia.

http://webclub.kcom.ne.jp/ma/takabin/eng/emphasis.html
wojtzuch jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.