Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 29.06.2003, 21:01   #1
picasso
Bywalec
 
Data rejestracji: 15.06.2003
Posty: 76
picasso zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
mp3 kontra mp3

mam dwie płyty z tą samą muzyką zgraną do mp3 jednak o ile jedna płyta jest juz w plikach mp3 z kompresją 192 tak druga była zgrana z kompresją 320 jednak nie wiadomo z jaką kompresją została nagrana. I teraz pytanie jak sprawdzić poza oceną słuchową, która płyta zrzucona do mp3 jest lepszej jakości na słuch mam wrazenie że ta z 320 jest z pełniejszym i głośniejszym dźwiękiem. Zaznaczam ze pliki z kompresją 192 sa zdobyczne (dc) natomiast z 320 są zgrane z płyty (kopia) i chodzi o rozgryzienie czy ta z 320 nie została przypadkiem nagrana z gorszą jakością niż pliki które posiadam w 192


Mam nadzieje że w miare zrozumiale to napisałem
picasso jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 29.06.2003, 21:31   #2
ThanatoS
Silent Hunter ;)
 
Avatar użytkownika ThanatoS
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,924
ThanatoS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Hmm, dziwne masz pytanie, wiadomo ze bitrate 320 bedzie lepszej jakosci niz 192. Ale oczywiscie jest tez wazne z jaka predkoscia to ripujesz i jakim programem.
__________________
Pozdrówka
--MODERATOR--
Opcja szukaj jest za darmo, ale nie na darmo
ThanatoS jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.06.2003, 22:24   #3
QBUS
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika QBUS
 
Data rejestracji: 26.08.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 371
QBUS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: mp3 kontra mp3

Cytat:
picasso napisa***322;(a)
mam dwie płyty z tą samą muzyką zgraną do mp3 jednak o ile jedna płyta jest juz w plikach mp3 z kompresją 192 tak druga była zgrana z kompresją 320 jednak nie wiadomo z jaką kompresją została nagrana. I teraz pytanie jak sprawdzić poza oceną słuchową, która płyta zrzucona do mp3 jest lepszej jakości na słuch mam wrazenie że ta z 320 jest z pełniejszym i głośniejszym dźwiękiem. Zaznaczam ze pliki z kompresją 192 sa zdobyczne (dc) natomiast z 320 są zgrane z płyty (kopia) i chodzi o rozgryzienie czy ta z 320 nie została przypadkiem nagrana z gorszą jakością niż pliki które posiadam w 192


Mam nadzieje że w miare zrozumiale to napisałem
W zasadzie jedyny test w warunkach domowych jaki mozesz przeprowadzic to sprawdzenie, czy ktoras z tych wersji mp3 nie ma przycietego pasma powyzej 16khz (niektore programy do kompresji tak robia). W tym celu zaopatrz sie w jakiegos cooledita czy innego goldenwave, one maja taka opcje ktora pokazuje rozpietosc czestotliwosci danej probki. Lepsza bedzie ta, ktora bedzie miala slupki wyzej.
__________________
Let The Burn Begin :-)
QBUS jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.06.2003, 22:25   #4
picasso
Bywalec
 
Data rejestracji: 15.06.2003
Posty: 76
picasso zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
ThanatoS napisa***322;(a)
Hmm, dziwne masz pytanie, wiadomo ze bitrate 320 bedzie lepszej jakosci niz 192. Ale oczywiscie jest tez wazne z jaka predkoscia to ripujesz i jakim programem.

no włąsnie źle mnie zrozumiałeś ja po prostu nie wiem z jakim britate nagrał znajomy znajomego znajomego..... tą płytę która została zrzucona do 320 bo chodzi mi o to że ona mogła być nagrana na przykład ze 128 a kumpel zrzucając ją zrobił 320. I chce porównać to niby 320 do tego 192 które mam juz od jakiegoś czasu na dysku po prostu chce zostawić w lepszej jakości a zbędne usunąć.
picasso jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.06.2003, 22:31   #5
picasso
Bywalec
 
Data rejestracji: 15.06.2003
Posty: 76
picasso zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: Re: mp3 kontra mp3

Cytat:
QBUS napisa***322;(a)
W zasadzie jedyny test w warunkach domowych jaki mozesz przeprowadzic to sprawdzenie, czy ktoras z tych wersji mp3 nie ma przycietego pasma powyzej 16khz (niektore programy do kompresji tak robia). W tym celu zaopatrz sie w jakiegos cooledita czy innego goldenwave, one maja taka opcje ktora pokazuje rozpietosc czestotliwosci danej probki. Lepsza bedzie ta, ktora bedzie miala slupki wyzej.
o właśnie o taką poradę mi chodziło to 320 potwierdziło swoją jakość czyli jednak mój słuch mnie nie zawiódł :-) w pierwszej fazie testów jakości cool edit rozwiał moje niepewności


ok dzięki serdecznie za szybkie odpowiedzi i pomoc


pozdrawiam
picasso jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.