Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 25.06.2004, 17:35   #1
cutler
Bywalec
 
Data rejestracji: 20.02.2004
Posty: 37
cutler w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
*.mpc - czy rzeczywiscie brzmienie lepsze od *.mp3?

kto mial doswiadczenie z plikami *.mpc? rzekomo ten format kompresji daje jakosc duza lepsza od kazdego *.mp3 zblizona do oryginalnego CD. Ja sobie sciagnalem pare plyt w *.mpc z siecie eDonkey, zaisnstalowalem plugina do Winampa 5.03 0.99d mpc. I co sie okazalo? Ze dzwiek jest taki sobie, jest moze bardziej nasycony i ma lepsze bady jak mp3 ale brakuje mu wyzszych skladowych. Na wykresie equalizera winampa widac nieliniowosc, tak jakby gorne pasmo bylo stlumione i obciete a poronwywalem na kilku plytach. W dodatku kompresja mpc byla pokazywana w przedzialach ponad 200kbps. Dobrze zrobione mp3(oczywiscie takie minimum 192kbps) brzmia u mnie lepiej, jest wiecej przestrzeni i nie ma obcietej gory wykres jest w miare liniowy.
Wiec co jest nie tak z tym mpc? czy to tylko reklama, czy moze kodeki dla winampa sa niedopracowane a moze kodowanie do mpc bylo robione niewlasciwie ale sciagalem pliki robione m.in. przez audiofront ktore mialy brzmiec idealnie.
cutler jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 25.06.2004, 22:01   #2
ThanatoS
Silent Hunter ;)
 
Avatar użytkownika ThanatoS
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,924
ThanatoS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Widac ktos zabawial sie tymi plikami, mp3 nie dorasta nawet do piet mpc. Wiadomo mpc jest stworzone do wysokich bitratow, powyzej 330 kbit/s, i sa te dzwieki bardzo miekkie i przyjemne dla ucha. Tego mp3 nie jest w stanie zaoferowac.
__________________
Pozdrówka
--MODERATOR--
Opcja szukaj jest za darmo, ale nie na darmo
ThanatoS jest offline  
Stary 26.06.2004, 08:59   #3
marynarz
Guru
 
Data rejestracji: 01.05.2002
Lokalizacja: Katowice
Posty: 1,634
marynarz niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Mam plyte "Perfect - Symfonicznie" w mpc i moge smialo powiedziec ze mp3 nie daloby sobie rady z taka muzyka (szerokie spektrum czestotliwosci) przy birate 200-250+ Brzmi bajecznie szczegolnie w samochodzie na 6 glosnikach

PS. Uzywam ostatniego Winampa z serii 2.x
__________________
...El Marinar...

Ostatnio zmieniany przez marynarz : 26.06.2004 o godz. 09:01
marynarz jest offline  
Stary 26.06.2004, 12:47   #4
Wiadro
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 05.09.2002
Lokalizacja: Śląsk
Posty: 149
Wiadro w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja nie kompresuję już do mp3 tylko do mpc, bo jakość jest słyszalna jednak (oczywiście nie na głośniczkach za 40zł). A co do Winampa to lepiej robić testy odsłuchowe na Foobar'ze.
__________________
Odszedł i już nie wróci
Wiadro jest offline  
Stary 27.06.2004, 09:09   #5
gruca1
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.06.2004
Posty: 1
gruca1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jakim programem mozna nagrać płytki (format mpc) na cd audio

Mam problem ściągłem ostatnio kilka płytek w nieznanym mi formacie mpc. Chciałem je nagrać na cd w formacie cd audio ale żaden program jaki posiadam (nero, alkohol, cdrwin, i kilka innych mniejszych) nie widza tych plików co ja mam zrobić??
Proszę o pomoc!!!
gruca1 jest offline  
Stary 27.06.2004, 09:28   #6
bakupl
Banned
 
Data rejestracji: 29.03.2004
Posty: 1,961
bakupl w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Musisz doinstalować/zessać plugin mpc i wgrać do:
-Jeśli masz nero 5.5 > ahead/shared/audio plugins
-Jeśli masz nero 6 > common files/ahead/audio plugins/
bakupl jest offline  
Stary 27.06.2004, 09:45   #7
gallus
gÓru
 
Avatar użytkownika gallus
 
Data rejestracji: 20.12.2003
Lokalizacja: Zbąszynek
Posty: 5,983
gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Zajżyj tutaj znajduje się tam wiele pluginów do nero [http://neroplugins.cd-rw.org/], ja tez uważam ze format MPC ma lepsza jakość od mp3, ja sie tam na muzyce nie znam ale jest to dla mnie słyszalne i jeszcze jedno czy jest jakiś graficzny koder MPC bo dotychczas używałem dosowego??
__________________

gallus jest offline  
Stary 27.06.2004, 12:20   #8
meszrum
paproć
 
Avatar użytkownika meszrum
 
Data rejestracji: 31.05.2002
Posty: 62
meszrum zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez gallus_anonim
...i jeszcze jedno czy jest jakiś graficzny koder MPC bo dotychczas używałem dosowego??
jest -
frontend

co do .mpc i .mp3, to nawet nie wolno tych formatow porownywac. dzien do nocy - .mpc w przypadku starszych nagran ('70) utrzymuje w zasadzie poziom oryginalu.
__________________
ssij pantofle stryja jana

Ostatnio zmieniany przez meszrum : 27.06.2004 o godz. 12:22
meszrum jest offline  
Stary 27.06.2004, 13:47   #9
gallus
gÓru
 
Avatar użytkownika gallus
 
Data rejestracji: 20.12.2003
Lokalizacja: Zbąszynek
Posty: 5,983
gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
I teraz nie muszę pisac dosowych skryptów aby zakodować do mpc
Dzieki
__________________

gallus jest offline  
Stary 27.06.2004, 22:32   #10
Jęzor
Ave Che!
 
Avatar użytkownika Jęzor
 
Data rejestracji: 03.01.2004
Posty: 75
Jęzor w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A jezeli jush jestes zapalonym audiofilem to skorzystaj z formatu *.ape
__________________
In Trance We Trust
OS: Microsoft***174; Windows***174; NT 5.0.2195 Professional SP4 PL // browser: Mozilla Firefox 1.0 PL // burner: LiteOn LTR-52327S // cd-rom: LG CRD-8482

Jęzor jest offline  
Stary 02.07.2004, 22:11   #11
Joe_Doe
...w podróży...
 
Avatar użytkownika Joe_Doe
 
Data rejestracji: 20.06.2003
Lokalizacja: EPKK
Posty: 1,022
Joe_Doe niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Wiadro
Ja nie kompresuję już do mp3 tylko do mpc, bo jakość jest słyszalna jednak (oczywiście nie na głośniczkach za 40zł). A co do Winampa to lepiej robić testy odsłuchowe na Foobar'ze.
Wlasnie - jesli macie winampa to jakich pluginow do mpc uzywacie (jesli sa rozne wersje ). Poniewaz u mnie winamp wyraznie nie radzi sobie z .mpc. Najpierw myslalem, ze to wina plikow (pierwszy raz zetknalem sie wtady z .mpc), ale po sprawdzeniu foolbara, wyszlo ze to jednak wina winampa.
__________________
"I'm not going to change the way I look or the way I feel to conform to anything. I've always been a freak. So I've been a freak all my life and I have to live with that, you know. I'm one of those people." - John Lennon
"Nazywaja mnie Niezrownanym, a moze Niezrownowazonym - nigdy tego nie pamietam..." - M.K.
Joe_Doe jest offline  
Stary 02.07.2004, 22:54   #12
michal_zb
Forumator
 
Data rejestracji: 23.05.2003
Posty: 866
michal_zb zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
MPC lepsze jakościowo.... szkoda tylko że w necie trudno trafić na jakąś muzę zakodowaną w tym formacie
michal_zb jest offline  
Stary 02.07.2004, 23:45   #13
Wiadro
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 05.09.2002
Lokalizacja: Śląsk
Posty: 149
Wiadro w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Joe_Doe
Wlasnie - jesli macie winampa to jakich pluginow do mpc uzywacie (jesli sa rozne wersje ). Poniewaz u mnie winamp wyraznie nie radzi sobie z .mpc. Najpierw myslalem, ze to wina plikow (pierwszy raz zetknalem sie wtady z .mpc), ale po sprawdzeniu foolbara, wyszlo ze to jednak wina winampa.
Ja używałem plugina MAD, ale teraz używam Foobara i wtyczki Foo Tunes (wtyczka zmieniająca wygląd Foobara). Do winampa raczej już nie wrócę
__________________
Odszedł i już nie wróci
Wiadro jest offline  
Stary 03.07.2004, 08:03   #14
Mikel
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.06.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 5
Mikel w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja tak samo jak Wiadro do Winampa nie powrócę i wielu moich znajomych również po tym jak usłyszeli różnicę w brzmieniu. Jeżeli zależy komuś na jakości to tylko Foobar. W porównaniu z Winampem to jak porównywać mpc z mp3 I nie trzeba żadnych pluginów. Pozdrawiam
Mikel jest offline  
Stary 05.08.2004, 00:16   #15
jumpman
Bywalec
 
Avatar użytkownika jumpman
 
Data rejestracji: 29.07.2004
Posty: 44
jumpman w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez gruca1
Mam problem ściągłem ostatnio kilka płytek w nieznanym mi formacie mpc. Chciałem je nagrać na cd w formacie cd audio ale żaden program jaki posiadam (nero, alkohol, cdrwin, i kilka innych mniejszych) nie widza tych plików co ja mam zrobić??
Proszę o pomoc!!!
Mozesz rowniez przekodowac do formatu WAV pliki MPC, korzystajac z dekodera: szukaj mppdec (znajdziesz rowniez na cdrinfo.pl :cool: )

Nic prostszego, uruchamiasz z lini komend: mppdec.exe plik.mpc plik.wav i gotowe.


Mozesz poszukac pluginow do Nero tak jak inni radza, ale mysle ze lepiej wypalac bezposrednio z WAV`a
__________________
Jumpman

Ostatnio zmieniany przez jumpman : 05.08.2004 o godz. 00:22
jumpman jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.