Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 04.02.2003, 15:04   #106
ob@r
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika ob@r
 
Data rejestracji: 26.01.2003
Lokalizacja: kkw
Posty: 224
ob@r zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
dobry , dobry temat - powinien moim zdaniem być przyklejony bo takie dyskusje aż miło poczytać, pomijając wyskoki co niektórych (pseudonimów nie pamiętam - albo nie chce pamiętać)
__________________
none
ob@r jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.02.2003, 23:34   #107
RAVENSHEART
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika RAVENSHEART
 
Data rejestracji: 13.01.2003
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Posty: 158
RAVENSHEART zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
SAM w to nie wierzę ,ale przeczytałem wszystko.
Aż mnie głowa boli,chyba musze to przetrawić w spokoju.

Jedno pytanie .Spotkałem sie tutaj z pozytywną ocena Plexów do kopiowania Audio,a tymczasem w innych topicach dowiaduje sie o ich lichej korekcji przy rippowaniu audio.Jak to obecnie wygląda.
Z plextorami osobiscie nie miałem doczynienia.

P.S.
Topic jest b. ciekawy
__________________
Pozdrowienia

Ravensheart
RAVENSHEART jest offline  
Stary 05.02.2003, 10:20   #108
ob@r
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika ob@r
 
Data rejestracji: 26.01.2003
Lokalizacja: kkw
Posty: 224
ob@r zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
no patrząc na datę pierwszego topic'u ten post z brodą ma ponad dwa lata, wtedy pisane było o nagrywarkach troche wolniejszych i plextor jak popatrzysz w testach tez lepiej wychodził... byc może dlatego...
__________________
none
ob@r jest offline  
Stary 07.02.2003, 01:16   #109
echoo
Organista za 2300
 
Data rejestracji: 17.12.2002
Lokalizacja: jakaś tam dzióra
Posty: 405
echoo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Doceniam wartość edukacyjną tego topicu, (czym nagrywać, na czym i jak) ale irytacja mnie bierze jak czytam o wyszukiwaniu wszelakich problemów w odsłuchiwaniu kopiowanych płyt. Jeśli płyta nagrana jest starannie i umiejętnie to od oryginału różni sie w 1-2%, a czasami mniej lub wcale (zależy od słuchu). Czy nie przyjemniej jest włączyc płytę i posłuchać muzyki zamiast szukać szumów, trzasków lub tego, że fortepian "odpływa" a gitara "ciągnie"? Przecież jeszcze kilkanaście lat temu płyta CD była rarytasem i większość słuchała krążków winylowych na marnej jakości "patefonach" gdzie jakość dźwięku była dużo gorsza. A może to tylko udawadnianie sobie, że jestem lepszy od siebie albo jeszcze lepszy. Sam słucham sporo muzyki dziennie i do głowy mi nie przyszło aby bawić się w melomana-aptekarza. Bo jeśli przed posłuchaniem płyty mam najpierw sprawdzić czy się zgadza ilość zer i jedynek to niech piekło pochłonie wszystkie nuty a wszelkich szarpidrutów wbić na pal (albo secam).
Belzebub RULEZ
Howk
__________________
uczyć się - Lenin
lenić się - Uczeń

priv
echoo jest offline  
Stary 07.02.2003, 01:32   #110
ob@r
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika ob@r
 
Data rejestracji: 26.01.2003
Lokalizacja: kkw
Posty: 224
ob@r zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Niejaki (miało być "NIJAKI") Kuba W. powiedział "Ktoś kiedyś powiedział: Muzyka jest kąpielą duszy..." może dlatego stad te techniczne dywagacje ale tak czy inaczje do tego sluży forum by podyskutowac a piękniej się robi gdy mądrze się to robi (tu pomijam wypowiedzi niektórych)...

p.s. parę lat temu - to i nagrywarka była rarytasem ... hmmm no i skąd się wzięło to forum ?
__________________
none
ob@r jest offline  
Stary 19.02.2003, 02:37   #111
Agno
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.01.2003
Posty: 4
Agno w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czy sprzęty gorsze są lepsze?

Pozwolę sobie zadać nowe pytania dotyczące nagrywania muzyki.

1) Nagrałem duże ilości audio na PLATINUM Multispeed (teraz już wiem, że był to olbrzymi błąd), po czym zakupiłem (moim zdaniem) średniej klasy sprzęt SONY (około 5 tys.). Okazuje się, że wspomniane płytki startują na tym sprzęcie z wielkim trudem, albo też w ogóle nie są rozpoznawane. Sprawdzałem je w WIELU innych odtwarzaczach i okazuje się, że na tanich, a nawet starych wieżach kombajnach oraz wszystkich dostępnych mi dyskmenach - nie ma żadnych problemów ze startem, a na "WIEKSZYCH" sprzętach są (mniejsze lub większe ale są).

2) Na części powyższych płyt są błędy typu jitter (były za szybko zczytywane lub/i nagrywane). Przeprowadziłem rozopoznanie jak wyżej - na większej części tych gorszych odtwarzaczy nie ma W OGOLE trzasków, a na lepszych są i wydaje się, że czym lepszy sprzęt to te trzaski są nie tylko mocniejsze, ale też częstsze.

Czy ktoś może mi wyjaśnić, skąd się to bierze, bo dla mnie jest to zupełnie nielogiczne?


Dalsze pytania, które nasunęły mi się w trakcie czytania różnych postów dotyczących nagrywania muzyki:
3) Czy przegrywając płyty nagrane z trzaskami przy pomocy EAC'a (lub innego programu) można wekstrahować dźwięk w ten sposób, żeby tych trzasków się pozbyć?

4) Czy przy odtwarzaniu dźwięku czytnik CD-ROM czyta płyty taką samą metodą jak odtwrzacz stacjonarny?, czyli że nie próbuje zaczytywać powtórnie danych nawet wtedy, gdy "spostrzega", że są w nich błędy?

Pozdrawiam
Agno
Agno jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.