Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 21.05.2001, 07:33   #31
jester
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.10.2000
Posty: 14
jester w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja też sie cieszę :-) Nie wiem czy jakość dźwięku jest gorsza, ale jak wiadomo większość odtwarzaczy audio ma problemy z dostrzeżeniem płytki RW, nie mówiąc juz o prawidłowym jej odtwarzaniu. To chyba pośrednio odpowiedź na pytanie. Podobnie jest z powtórnym nagrywaniem takiej płyty. Przypuszczam, że z każdym kolejnym nagraniem zdolność jej czytania przez playera spada. Przeprowadzałem kiedyś takie badania. Każda nowa płytka CD-RW (nagrana po raz pierwszy) była bez problemu widziana i czytana przez odtwarzacz, natomiast nagrana powtórnie - bardzo rzadko kiedy, przy czym lepsze efekty osiąga się robiąc pełne, a nie szybkie wymazywanie nośnika. Osobiście zatem nie polecam nagrywania audio na RW...
Pozdr.
jester jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 01.06.2001, 15:19   #32
Hubi
Gość
 
Posty: n/a
Sznowni audiofile komputerowi!
Proponuję aby każdy czytelnik tego forum ocenił swoją nagrywarke pod wzgledem jakosci dzwieku audio przegranej płyty w skali od 1 (najniższa ) do
10 (najwyższa). Ocena ta pozwoli wybrac najlepsza wypalarke ( zdaniem uzytkownikow tych wypalarek) pod wzgledem jakosci dzwieku .
Z pozdrowieniami dla wszystkich czytelnikow i redakcji tej strony
Hubi
 
Stary 01.06.2001, 16:02   #33
obar
Forumator
 
Data rejestracji: 06.12.2000
Posty: 715
obar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
6
i Ty w to wierzysz że oceny będą obiektywne ... przecież nawet gdyby to i tak każdy inaczej ustawi prób jakości ...

pozdro 6

a np.: jezeli temat powrócił takie trywialne pytanie ...skoro mówicie że nagrywarki różnie nagrywają i jest to związane z wieloma czynnikami to czy kontroler ma również wpły np.: palarki na SCSI nagrywają lepiej / gorzej od tych na IDE ?
i czy długość kabli też ma jakość ))) nie do wiary co ?
__________________
obar
obar jest offline  
Stary 04.06.2001, 09:47   #34
jester
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.10.2000
Posty: 14
jester w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No dobra, to ja pierwszy, jako prekursor tematu :-) Uważam, że jednak jest w tym troche sensu, choćby ocena miała byc mocno subiektywna. Daje to jednak jakis obraz jakości sprzetu. Posiadam Plexa PX-W8432 i oceniam jakość audio na 9, w porywach nawet na 10 :-) Nie wiem od czego to zależy, ale czasem płytki są nie do odróżnienia, a czasem jednak słychać spadek jakości. Zaznaczam że używam zawsze tego samego nośnika (verbatimki) Czekam na kolejne oceny. Na marginesie - jasne że długość kabli ma znaczenie, nawet IDE. Im krótszy kabelek, tym mniejsza wrażliwośc na zakłocenia zewnętrzne, to jasne dla każdego audiofila :-)
Pozdr.
jester jest offline  
Stary 04.06.2001, 10:23   #35
c0rdat
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika c0rdat
 
Data rejestracji: 31.05.2001
Posty: 363
c0rdat zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No teraz to już przesadziliście.

Z niejakim zaskoczeniem przyjąłem, że jakość dźwięku z kopii CD może różnić się od oryginału. Najpierw pomyślałem: niemożliwe! ale po zastanowieniu... wgryzłem się w teorię korekcji danych na płytach CD-Audio, zbadałem jak działają "ripery" zgrywające audio na HDD, ogólnie - przemyślałem problem (inne brzmienie różnych marek płyt CD - jeżeli przyjmiemy inny stopień "tolerancji" czytnika na różne płyty...).
Ale długość kabli ATA? Z całą stanowczością mogę napisać, że: tutaj NIE POWSTAJĄ ZNIEKSZTAŁCENIA dźwięku ! Dlaczego ? Bo magistrala ATA pracuje z kontrolą poprawności transmisji, jeżeli pojawiają się przekłamania, są korygowane, a jeśli nie da się ich skorygować, mamy BŁĘDY SYSTEMOWE. Jeżeli podczas nagrania płyty CD system nie odmawia współpracy (bo zbyt długie kable mogą powodować problemy, ale innego rodzaju) to POJAWIAJĄCE SIĘ ZNIEKSZTAŁCENIA NIE POWSTAJĄ W TORZE TRANSMISJI poprzez ATA!

Pozdrawiam.
c0rdat jest offline  
Stary 04.06.2001, 20:08   #36
obar
Forumator
 
Data rejestracji: 06.12.2000
Posty: 715
obar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
cOrdat .. wydaje się sensowne to co mówisz...
przy transmisji analogowej sygnału dłg. kabli miałaby wpływ na zniekształcenia i wahania sygnałów ale przy sygnałach 01kowych jeśli z 1 zrobi się 0 to bit parzystości w efekcie to wykryje i wywali błąd.... no chyba tak to jest ....
w systemi wywali błąd.....

pozdro 6
__________________
obar
obar jest offline  
Stary 07.06.2001, 08:26   #37
Hubi
Gość
 
Posty: n/a
Teoretycznie pewnie tak jest, ale rzeczywistosc jest inna.
 
Stary 07.06.2001, 10:21   #38
&y
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 07.06.2001
Posty: 157
&y zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Obar:
Jezeli zmieni sie 1 jedynka na 0 to zgoda, ale co bedzie w przypadku (czysto teoretycznym) gdy zmienia sie 2 jedynki na 2 zera lub jedynka na zero i zero na jedynke? (Bit parzystosci jest OK, a dane sa zle...)

Jednak mimo tego mysle, ze dlugosc kabli ma tu (dane 0/1) niewielkie (czyt. zadne) znaczenie.

Hubi:
Zawsze mozna mowic ze teoria teoria itd...

Pozdrowka dla wszystkich!
&y jest offline  
Stary 07.06.2001, 12:11   #39
s0ny
Bywalec
 
Data rejestracji: 20.10.2000
Posty: 58
s0ny zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
W 100% zgadzam sie z c0rdatem

Gdyby transmisja przez ATA byla tak niebezpieczna to przegranie nawet paru giga danych z dysku na dysk byloby nielada ryzykiem. Dlugosc kabla ATA ma znaczenie jesli przekroczy on dopuszczalna dlugosc ewentualnie jest uszkodzony.

Jako zwolennik spiskowej teorii dziejow uwazam ze roznice pomiedzy oryginalem a kopia plyt audio powoduja bakterie. Te malutkie bestie traktuja nagrywajaca sie plyte jak karuzele - taki darmowy disneyland. W dodatku zawsze siadaja po jednej stronie plyty powodujac przesuniecie srodka ciezkosci plyty co w konsekwencji powoduje zaburzenie predkosci katowej. Jakby tego bylo malo niektore z nich maja sklonnosci samobojcze i siadaja na laserze opwodujac dalsze znieksztalcenia.

Wracajac do tematu sam posiadam plexa1210a i uwazam ze jest to sprzet bardzo dobry do przegrywania plyt audio. Nagrywalem na paru innych nagrywarkach (Creative, Yamaha, Mitsumi) i zdecydowanie wygrywa plex. Zastrzegam ze plyty ripowane byly na nagrywarce ktora potem plyte wypalala co moglo miec ogromne znaczenie. Podobnie za bardzo wazne uwazam wybor nosnika (tu preferuje tdk - ktore spisuja sie swietnie z wiekszoscia nagrywarek). Pomijana sprawa a rownie istotna jest to na czym bedzie plyta odczytywana - czytniki podobnie jak nagrywarki tez czasami nie lubia okreslonych plyt i efekty sa czasami prze to mizerne.

Pozdrawiam ( i czekam na ciekawsza spiskowa teorie)
s0ny jest offline  
Stary 07.06.2001, 12:43   #40
c0rdat
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika c0rdat
 
Data rejestracji: 31.05.2001
Posty: 363
c0rdat zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
&y (07-06-2001 11:23):
Jezeli zmieni sie 1 jedynka na 0 to zgoda, ale co bedzie w przypadku (czysto teoretycznym) gdy zmienia sie 2 jedynki na 2 zera lub jedynka na zero i zero na jedynke? (Bit parzystosci jest OK, a dane sa zle...)
Rozumowanie prawidłowe przy założeniu, że transmisja przez ATA zabezpieczona jest jedynie bitem parzystości (jak pamięci ECC). Tak jednak nie jest - transmitowane pakiety chronione są pełnym CRC-16 (dosyć skomplikowany sposób liczenia sumy kontrolnej) który to jest bardzo skuteczny (trudno jest wygenerować takie błędy, aby suma nie uległa zmianie).

Dla zainteresowanych:
http://www.stanford.edu/~csapuntz/ide.html
c0rdat jest offline  
Stary 07.06.2001, 23:37   #41
obar
Forumator
 
Data rejestracji: 06.12.2000
Posty: 715
obar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a jeśli chodzi o transmisję z cd romu to odsyłam na górę do wypowiedzi berserek'a
dzięki c0rdat

pozdro 6
P.S> Uważam że ten temat robi sie coraz bardziej powazny .. i dobrze w końcu może dojdziemy do jakichś wniosków lub odkryjemy nowy sposób transmisji danych , lub ich korekcję lub idealne kopiowanie ...
__________________
obar
obar jest offline  
Stary 07.06.2001, 23:44   #42
obar
Forumator
 
Data rejestracji: 06.12.2000
Posty: 715
obar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
nie wiem czy to będzie łatwiejsze rozwiązanie lub jakiś związek ...ale już u podstawy operacji na liczbach binarnych leży różnica między 1*1=1 , 0*0=0
1+1=1, 0+0=0 wiem że to wydaje sieśmieszne i może nie mieć związku z tematem jednak w operacjach 2kowych istnieją już u podstaw różnice.
Jeden bit parzystości tego nie wykryje ale przy interfejsie IDE jest to cały mechanizm (procez trudno nazwać mechanizmem) czego nie można porównać do rs'a (o ile dobrze pamiętam tam jest jeden bit parzystości...a może źle pamiętam)
k'woli sprostowania
pozdro 6
__________________
obar
obar jest offline  
Stary 09.06.2001, 00:47   #43
Schizoid P.
Bywalec
 
Data rejestracji: 22.05.2001
Posty: 29
Schizoid P. zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jak czytam ten topic, to zaczynam sie cieszyc, że mi słoń na ucho nadepnął

Pozdrawiam wszystkich "głuchych"
Schizoid P.
Schizoid P. jest offline  
Stary 09.06.2001, 17:51   #44
Lew1
Gość
 
Posty: n/a
Ja mam nieco inne pytanie. DO tej pory pisaliście o płytach i nagrywarkach. A programy? Czy jest różnica w jakości, gdy przegrywa się płtę np. Clone CD, który to program robi ponoć idealne kopie oryginałów, a np. Nero czy WinOn Cd 3.8?
Jak przegrałem Clone to mi lekko spłaszczyło kopię, a jak przegrałem Win On Cd 3.8, to kopia była jakby szersza (muzycznie).
Co Wy na to?
Może ostatecznie odpowiedzmy sobie na pytanie
1. Jakie nagrywarki
2. Jakie płyty
3. Jaki program
4. Jaka prędkość przegrywania
Jak? Myślę, że można tworzyć kategorie, np. w kategorii Teaca W54E (taką mam nagrywarkę możemy dzielić się swoimi spostrzeżeniami).
Odpowidając dzisiaj na pytanie jaki program i jakie płytki, jaka prędkość odpowiem tak:
WinOnCD 3.8; Verbatim, prędkość x 4
Nie próbowałem x1 i x2. Czy ktoś może autorytatywnie stwierdzić, że lepszą jakość uzyskuje się przegrywając x 1 zamiast x2 lub x4?
Pozdrawiam
 
Stary 10.06.2001, 07:27   #45
wojtas
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
obar1 (24-04-2001 00:54):
co do naśladowania szlestu celofanu to nieźle da siego skopiować CLONEM z zaznaczonymi 3 pierwszymi flagami przy odczycie
albo bardzo mi przypomina mięcie celofanu do przystrajania kwiatów np.: imieninowych
ale to poza nawiasem

Zgadzam sie że możliwość Nagrania , korekcji CD textu (szczególnie jak nagrywasz składanke dla ukochanej ) to niezły myk
W CloneCD 3.x jest plik preferencyjny z ustawieniami do kopiowania Audio.
Bede go testował, to potem podziele sie swymi uwagami...
 
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.