Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 08.06.2006, 00:22   #1
PoGo
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika PoGo
 
Data rejestracji: 03.01.2003
Lokalizacja: Poznań
Posty: 24
PoGo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question Nagrywanie Audio CD do starego sprzętu z laserem 3-bitowym - nośnik

Witam

Chciałem się zapytać czy i jaka jest różńica między zwykłą cd-r a płytami specjalnymi audio cd-r oraz czy i jakie są różnice w procedurze nagrywania. Otóż mam sprzęcik audio, n aktóym po nagraniu tradycyjnej cd-r podczas gry słychać różne szmery i trzaski, czasami się wogóle wyłączają płytki. Niezależnie na jakiej nagrywarce nagrane i na jakim nośniku. Dowiedizałem się, że taki starszy sprzęt ma właśnie problemy przez 3-bitowy (?) laser, nieprzystosowany do zwykłych nośników cd-r.
Nie kupowałem jeszcze płytek audio cd-r i sam nie wiem dobrze co mam zrobić aby podjąć próbę nagrania płytki. Czy mam użyć jakiegoś specjalnego programu czy procedura jest ta sama, uzależnione jest to tylko nośnikiem. Albo może w ogóle nie ma to znaczenia i obojętnie co zrobie nie wyaple płytki tak aby chodziła bez zgrzytów?
__________________

PoGo


]:->

" Wszystko idzie, wszystko powraca; wiecznie toczy się koło bytu "
- F. Nietzsche -
PoGo jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 08.06.2006, 14:53   #2
Piterniel
Cichy mod
 
Avatar użytkownika Piterniel
 
Data rejestracji: 16.03.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 4,485
Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Płyty Audio CD posiadają inny nagłówek i są rozpoznawane przez stacjonarne nagrywarki jaki płyta Audio CD, wiec nie ma sensu pakować pieniędzy w te płyty jak nagrywasz pliki na komputerze. Kiedyś możesz usłyszeć, że płyty Audio CD lepiej odbijają światło co powoduje lepsza kompatybilność ze starymi odtwarzaczami. To nie jest prawda. Dobra markowa CD-R w zupełności wystarczy.
Co do trzaskania to musisz próbować różnych nośników, ale jak piszesz, że próbowałeś na innych nagrywarkach oraz różnych nośnikach. Jedynie co mi przychodzi do głowy to przed nagraniem płyty pliki .mp3 .ogg .mpc itd. przerobić do .wav. Czytałem kiedyś o tym na forum, ale nie jestem pewien czy działa. Co do programu do nagrywania spróbuj EAC. Chyba najlepszy z dostępnych na rynku.
Co do laseru to nie słyszałem o różnych rodzajach niestety. Wiem, że różnią się mocą...

Powodzenia w bojach
Piterniel jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.