Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 15.11.2012, 16:12   #1
SRumburak
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 15.11.2012
Posty: 5
SRumburak w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nagrywanie Audio CD z tagami

Witam, przeczytałem już kilkadziesiąt tematów na różnych forach, kilkadziesiąt artykułów, nagrałem kilkanaście płyt i nie umiem sobie poradzić z pozoru błahym problemem.
Chcę nagrać Audio CD z utworów które są w formie flaców, ale tak żeby po włożeniu płyty do komputer/odtwarzacz wyświetlało pełne tagi. Próbowałem kilkunastoma programami ale nie otrzymałem zamierzonego efektu. Przekonwertowałem nawet te flaci na mp3 i nagrałem ale bez efektu.
Zawsze tylko jeden utwór ma tagi, a reszta nie, choć wszystkie po kolei, tak samo otagowałem za pomocą explorera, winampa, tagscana, tag&renama, mp3taga itp. Wszystko fajnie, tagi są odczytywane, lecz jak nagram utwór (Burrrn, ImgBurn, UltraISO, Nero, BurnAware Professional itp) to wszystkie tagi się gubią i zostają tylko z jednego konkretnego zawsze tego samego utworu.
W związku z tym mam pytanie - czy jest jakaś opcja którą pomijam? Czu ktoś ma jakiś pomysł?
SRumburak jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 15.11.2012, 22:50   #2
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,444
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Co do powyższych programów - nie wiem, bo nie używam.

Kilkakrotnie użyłem CDburnerXP - tam działa.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.11.2012, 23:06   #3
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,856
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
W kompilacji audio cd możesz nagrać tylko cd-text. Niezależnie od źródła i formatu plików muzycznych.
Później pozostaje tylko kwestia odtwarzacza który go odczytuje.
Jeśli chodzi o to, to w nero to zawsze działało...no, albo nie zajarzyłem w czym problem.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.11.2012, 14:31   #4
SRumburak
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 15.11.2012
Posty: 5
SRumburak w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nagrałem właśnie te kawałki CDBurneremXP. Przenieś/upuść na kompilację audio i wszystko ładnie w kolumnach się wyświetla (tj. tagi), daję opcję CD-Text gdzie wpisuję artystę i tytuł płyty, klikam nagraj z prędkością 4x, oczywiście opcja "bez przerw między utworami + enable CD-Tekst".
Moja nagrywarka LG GSA-H22L obsługuje CD-Text.
Wszystko ładnie pięknie a jak wypalę płytę włożę do kompa to w winampie mam "Ścieżka 1" i nic więcej, żadnych tagów.

Ostatnio zmieniany przez SRumburak : 16.11.2012 o godz. 14:40
SRumburak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.11.2012, 14:49   #5
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,856
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Poszukaj odtwarzacza, który czyta cd-text.
Winamp, jak widzisz, nie czyta.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.11.2012, 13:53   #6
SRumburak
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 15.11.2012
Posty: 5
SRumburak w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No dobra, faktycznie Winamp nie czyta CD-Textu.
W takim razie co trzeba zrobić żeby tagi pozapisywane we flacach były na płycie audio?
SRumburak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.11.2012, 14:02   #7
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,856
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Nagrać płytę jako iso z muzyką we flacach. Albo używać odtwarzacza czytającego cd-text.
Na płycie w formacie audio-cd jedyną możliwością zapisu danych z tagów jest cd-text.
Tak więc albo, albo...
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.11.2012, 15:36   #8
SRumburak
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 15.11.2012
Posty: 5
SRumburak w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Tylko że to ma być płyta która będzie mogła być odtwarzana wszędzie, a nie na jednym konkretnym odtwarzaczu. Ze względu na uniwersalność to chyba w grę wchodzi tylko audio-cd.

No dobra to jeszcze jedno pytanie - ponieważ w tytułach utworów występują polskie znaki to w/w programami zmieniłem wszystkie "ś" na "s", "ć" na "c" itd żeby nie wyświetlało krzaczków.
Tak nagrałem to CDBurneremXP i wszystko ok.
Gdy wkładam płytę do odtwarzacza samochodowego to wszystko ok, gdy jednak włożę płytę do komputera i odtworzę winampem to mam dziwne krzaczki zamiast polskich znaków. Skoro winamp nie obsługuje CD-textu, pozmieniałem zarówno nazwę jak i wszystkie tagi tylko na alfabet angielski to skąd w winampie nazwy i to jeszcze z krzaczkami w miejscu polskich liter, jakby miał nazwy po polsku a ich nie ma?

Ostatnio zmieniany przez joujoujou : 19.11.2012 o godz. 22:56 Powód: EDYTUJ NIE GRYZIE!!! To nie jest czat, tylko forum.
SRumburak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.11.2012, 16:52   #9
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Może ciągnie z internetu, ale wyświetlić nie potrafi?
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.11.2012, 18:02   #10
SRumburak
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 15.11.2012
Posty: 5
SRumburak w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Niemożliwe że z internetu

No i tu się pojawia pytanie jakim cudem tak się dzieje?
Przypominam że cały czas pracuję na flacach, może ten format ma jakieś dodatkowe tagi?
SRumburak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Nagrywanie Audio CD bez przerw między utworami voic3d Napędy optyczne DVD 18 09.02.2012 11:26
Problem z CD Audio hamer86 Napędy optyczne DVD 0 12.04.2010 21:54
mastering audio i nagrywanie cd audio przeznaczonych do tłoczenia xpanq Napędy optyczne CD 1 23.08.2007 16:12
Nagrywanie audio CD stan1 Napędy optyczne CD 7 08.01.2006 17:28
Nero 6 i nagrywanie CD Audio Devil_666 Napędy optyczne CD 10 03.07.2004 11:17


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.