Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 18.09.2005, 14:28   #1
Bi@ły
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.06.2002
Posty: 18
Bi@ły w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Angry Nagrywanie DVD oraz CDR - uciekający RAM, spowolnienie komputera

Witam wszystkich.
Mam niebywały problem. Męczę się z nim już od jakiegoś czasu, myślałem że to już minęło, ale widzę że dzieje sie tak od nowa.
Mój komp:
Barton 2500, 512 DDR, Nagrywarki: DVD Liteon SOHW 1693S, CDRW SOHR 5238S

DVD jest mastrem, CDR na slave. Dysk 1 i na jednej taśmie. Zainstalowane sterowniki ASPI 471(wczoraj, myślałem że pomoże, nie było ich wcześniej w systemie) DMA włączone.Przed chwilą zmieniłem nawet na nową taśmę IDE od napedów.

A teraz co się dzieje: W 90% przypadkach nagrywania, od momentu jak zaczyna się nagrywać się płyta (nagrywam przeważnie CDR x32 max, DVD max 12) ram zaczyna uciekać, i przy np 30 % nagrania płyty mam 1-4 wolnego ramu. Dysk wtedy jakby non stop pracował, komputer jest tak spowolniony że otwarcie czegokolwiek trwa wieki. Dziś nagrywałem 3 płyty DVD, wszystkie 3 się wywaliły, jedna przeszła tylko do 52% i stało w miejscu. Dzieje sie tak gdyż jest zbyt duzy transfer przy nagrywaniu (8x to jakieś 11 mb/s) i bufor niestety leci na łeb na szyje i wszystko się wywala.
Na normalnycyh płytach CDR też tak sie dzieje, że ram ucieka mi do 0, ale płyty zawsze się nagrają. Co prawda trochę dłużej, ale to jest niewielka różnica. Niestety, przy nagrywaniu CDR jest mniejszy transfer jak wiecie, wiec dlatego to wszystko przechodzi.
Wcześniej, jakieś 3 tyg temu nagrałem 4 płyty DVD verbatim, na tej samej nagrywarfce i wszystko jakoś przeszło, i nie zauważyłem uciekającego ramu ani spowolnienia komputera. Natomiast na nagrywarce CDR ciągle ten problem był.
Teraz widzę że to samo przeszło na nagrywarkę DVD.

Nowy system jak miałem przez jakiś szas, niby było ok, zainstalowałem później Alkohol 120% i zaczeło się to znów dziać. Pomyślałem że jakiś konflikt jest, więc odinstalowałem Alkohola ale nic się nie zmieniło. Już w sumie nie wiem czy to była winaAlkohola, czy nie, gdyż tak jak napisałem wczesniej, nie dzieje sie to zawsze, ale często. I nie ważne czy Antyvirus jest aktywny czy nie. Zresztą, jak nagrywanie idzie ok, i nie ucieka ram ani bufor (bufor tylko ucieka na DVD a nie na DCR) to na kompouterze można i nawet defragmentować dysk i nagrywanie się nie wywalało, ale jak znów się dzieje padaka, to niestety komp chodzi jak pentium 166.

Trochę sie rozpisałem, ale mam nadzieję że ktoś mi pomoże, bo ja już nie mam z tym sił
Chciałem mojej połowce nagrać dziś pare filmów na płytki i widze że tylko na CDr moge jej palić, ale ram jak uciekał tak uciekał

pomocy...z góry dzieki za okazaną.
pozdrawiam
Bi@ły jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 18.09.2005, 15:30   #2
Piterniel
Cichy mod
 
Avatar użytkownika Piterniel
 
Data rejestracji: 16.03.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 4,485
Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Podczas nagrywania sprawdz co zabiera Ci tyle pamięci. Wciśniesz kombinacje Alt+Ctrl+Delete i zobaczyć jaki proces zjada najwięcej pamięci. Możesz również sprawdzić jaki proces zabiera najwięcej zasobów procesora, również może pomóc w indentyfikacji.



Możesz spróbować wyłączyć antywirusa, ogólnie zaleca się wyłączenie go podczas nagrywania. Widze jeszcze jedną możliwość, brak skonfigurowanego pliku wymiany PageFile. Ustawienia znajdziesz w

Cytat:
PPM >> Mój Komputer >> Właściwości >> Zaawansowane >> Wydajność > Ustawienia >> Zaawansowane >> Pamięć wirtualna >> Zmień



Rozmiar początkowy Ilość RAM * 1.5
Rozmiar maksymalny Ilość RAM * 2
Zobacz jeszcze Tutaj, spróbuj zainstalować ForceASPI. Daj znać jak podziałasz

Piterniel
Piterniel jest offline  
Stary 18.09.2005, 16:26   #3
Bi@ły
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.06.2002
Posty: 18
Bi@ły w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
witam.
Tak jak pisałem, Aspi się już bawiłem, force też i to nic nie dało. Sciągnąłem nową wersje sterów nvidia do nforce i dalej dupa. Nagrałem normalną CDR i poszło ok, a jak wrzuciłem DVD to znów ram sobie poszedł



Plik wymiany mam maksymalny większy, 1,5 GB. Ale nie sądze aby to coś zmieniło. Zoistały mi sie tylko dwie czyste płyty DVD
Bi@ły jest offline  
Stary 18.09.2005, 17:00   #4
Piterniel
Cichy mod
 
Avatar użytkownika Piterniel
 
Data rejestracji: 16.03.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 4,485
Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
A próbowałeś symulować nagrywanie? Jest taka opcja w NERO
Tylko symulowac, bez palenia fizycznego
Piterniel jest offline  
Stary 18.09.2005, 17:15   #5
Bi@ły
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.06.2002
Posty: 18
Bi@ły w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
hmm, symulacja na DVD jest nieaktywna.

Ostatnio zmieniany przez Bi@ły : 18.09.2005 o godz. 17:19
Bi@ły jest offline  
Stary 18.09.2005, 21:02   #6
Piterniel
Cichy mod
 
Avatar użytkownika Piterniel
 
Data rejestracji: 16.03.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 4,485
Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Wiesz, ja nie mam palarki DVD więc mogłem nie wiedzieć
Wyłączenie Antywirusa nic nie daje?
Piterniel jest offline  
Stary 22.09.2005, 14:10   #7
Bi@ły
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.06.2002
Posty: 18
Bi@ły w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
no cóż, chyba nikt mi nie pomoże. Może psotawienie nowego systemu cos da :/
Bi@ły jest offline  
Stary 22.09.2005, 22:36   #8
Piterniel
Cichy mod
 
Avatar użytkownika Piterniel
 
Data rejestracji: 16.03.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 4,485
Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Sprawdz to z wyłączeniem antywirusa.
Jesteś pewnien, że nie masz wirusa lub innego robactwa?
Sprawdz bady na pamięci RAM. Memtest86 jak dobrze pamiętam program się nazywa [ http://www.memtest86.com/ ]
Piterniel jest offline  
Stary 23.09.2005, 18:03   #9
Bi@ły
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.06.2002
Posty: 18
Bi@ły w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
*Piterniel: wczoraj udało mi się nagrać DVD, wypalałem kumplowi empetójki.

Zaraz po tym chciałem nagrac te same filmy, i dupa, wywaliło się. Czyli cos z tymi divx musi byc, a dokładnie z którymś z nim...bardzo dziwne co?
Bi@ły jest offline  
Stary 23.09.2005, 21:19   #10
Loczek
Kocham Agnieszke T. !!!
 
Avatar użytkownika Loczek
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: Grajewo (Podlasie)
Posty: 1,724
Loczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Masz na 100 % włączone DMA ?
Loczek jest offline  
Stary 23.09.2005, 21:23   #11
oddwor
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 01.08.2005
Lokalizacja: Kielce
Posty: 575
oddwor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
sprawdź pamięć programem memtest86+
oddwor jest offline  
Stary 23.09.2005, 21:45   #12
Piterniel
Cichy mod
 
Avatar użytkownika Piterniel
 
Data rejestracji: 16.03.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 4,485
Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez Bi@ły
*Piterniel: wczoraj udało mi się nagrać DVD, wypalałem kumplowi empetójki.

Zaraz po tym chciałem nagrac te same filmy, i dupa, wywaliło się. Czyli cos z tymi divx musi byc, a dokładnie z którymś z nim...bardzo dziwne co?
Conajmniej dziwne
Najlepiej spróbuj nagrać zupełnie inne dane, jakieś pliki różne tesktowe, obrazy.
Oczywiście sprawdz swoje kostki jak się mają. Nie wiem czy w Nero nie ma opcji buforowania plików czy coś podobnego. Spróbuj to odznaczyć
Piterniel jest offline  
Stary 25.09.2005, 14:20   #13
artur96
Diablo II Player
 
Avatar użytkownika artur96
 
Data rejestracji: 21.09.2005
Lokalizacja: Jelenia Góra
Posty: 38
artur96 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Musisz włączyć Ultra DMA 5
Klikasz lewym przyciskiem myszy na Mój komputer>>Właściwości>>Sprzęt>>Menedżer urządzeń>>Kontrolery IDE ATA, ATAPI>>Podstawowy kanał IDE klikasz właściwości>>Ustawienia zaawansowane i przy trybie transferu zaznaczasz DMA jeżeli dostępne.
Podobnie robisz z Pomocniczym kanałem IDE
__________________
EVGA nForce 650i Ultra, Intel DualCore E2140 @ 2.66GHz Vcore - 1.2V, 2x512MB Dual Channel GoodramPRO 900MHz @ 667MHz (CL3, tCL 3.0, tRCD 3, tRP 3, tRAS 11, tRC 15, CR 1) FSB:RAM 1:1, Sapphire Radeon X800GTO (GPU@520MHz, GDDR@530MHz), Samsung SpinPoint 2504c 250Gb, Pioneer DVR-110D Firmware 1.37

"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi." - Albert Einstein
artur96 jest offline  
Stary 27.09.2005, 15:21   #14
Bi@ły
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.06.2002
Posty: 18
Bi@ły w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ram ucieka przy nagrywaniu duzych plikow, kiedy np pale teledyski, albo pliki po 300 mb, on spada, ale w momencie jak przechodzi laser do palenia innego pliku to ram sie zeruje, idzie do gory by znów spadac, ale nie spada na tak długo jak przy filmach, stąd małe pliki sie nagrywają. Zainstalowałem nowego stera nforce nawet. DMA mam włączone, DMD5 jest na hdd, natomiast na napędach... zreszta zobaczcie na screeny.






Za chwilę będę testował pamięć, ale co ma pamięć do nagrywania?

komp chodzi dobrze, nic sie nie dzieje poza tym, inacvzej pamiątki dały by o sobie znać.
Bi@ły jest offline  
Stary 28.09.2005, 12:55   #15
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez Bi@ły
Ram ucieka przy nagrywaniu duzych plikow, kiedy np pale teledyski, albo pliki po 300 mb, on spada, ale w momencie jak przechodzi laser do palenia innego pliku to ram sie zeruje
Ta kwestia musi lezec w samym nero, byc moze ustawiona jest tam opcja ze caly material, ktory ma byc wypalony ladowany jest do pamieci fizycznej RAM, a nie doczytywany cyklicznie z dysku, stad objawia sie to zapelnieniem fizycznego RAMu, windows probuje zrzucic czesc swojej pamieci do swapu podczas gdy inny proces laduje reszte materialu do RAMu i masz oto spowolnienie calego komputera
__________________
----------
pozdrawiam
Ormianin jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.