Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 28.12.2004, 00:31   #1
Hawk
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 08.11.2001
Posty: 115
Hawk zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nagrywara Samsung H552B

Wasze za i przeciw odnośnie tej nagrywarki. Dzisiaj własnie ją odebrałem i chciałbym się dowiedzieć czy jest OK czy mam ją wymieniać na inną.
__________________
Hawk
Hawk jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 29.12.2004, 18:07   #2
Kojot_Wroc
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.12.2004
Posty: 6
Kojot_Wroc w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Trochę nie na temat

Nie za bardzo odpowiem na Twoje pytanie, ale potrzebuję pomocy. Też mam Samunga H552 i to od niedawna. Próbuję wypalić płytkę DVD+R, ale na razie nie mogę. Próbowałem już kilka producentów, ale za każdym razem to samo. Nagrywa mi przez kilkadziesiąc sekund i staje, a poziom bufora odczytu dochodzi do 100%. Nie wiem co się dzieje... Jak możesz mi pomóc to please...
Kojot_Wroc jest offline  
Stary 12.04.2005, 08:36   #3
czarny30111984
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.04.2005
Posty: 1
czarny30111984 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja mam to coś zwane tsh552b i działa toto jakoś dziwnieWypalałem płyty dvd,nero wyświetlało komunikat,że nagrało się poprawnie,a potem gdy po jakimś czasie chciałem odczytać zawartość płytki to takie jaja się działy:albo nie czytało płyty,albo nie widziało nic na niej,a często przy nagrywaniu po przekroczeniu magicznej bariery 1%!!!! wywalało komunikat ERROR!Kumpel polecił mi zmianę biosu(biosa??).Ale ja nie mam pojęcia jak go zmienić.Ściągnąłem kilka wersji biosu,np TS-H552B_TS08.BIN i nie wiem co z tym zrobić.Mam też bios ze str. producenta.Może potrzebny do tego jest jakiś program?RATUNKU!!! P.S. Jeśli ktoś chce się śmiać z tego tekstu to proszę bardzo.Ja się na tym nie znam.Proszę o pomoc koledzy internauci!!!Problemy były głównie przy tanich płytach z Vobisu DVD-R.Na Verbatimach DVD-R jakoś szło,ale nie zawsze
__________________
CZARNY 666

Ostatnio zmieniany przez czarny30111984 : 12.04.2005 o godz. 09:00
czarny30111984 jest offline  
Stary 12.04.2005, 11:50   #4
laska83
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.09.2004
Posty: 2
laska83 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
mam ową nagrywarke i powiem ze sie zawiodlem kupilem ja tylko dlatego ze w nazwie wystepowala firma Toshiba i mialem nadzieje ze jezeli ona tez sie podpisuje pod tym to bedzie bardzo dobry zakup ale sie pomylilem, i z tego co widze to cala seria ma wade konstrukcyjna i leca na serwis jedna za druga u mnie przez 3 miechy bylo OK zapis i odczyt DVD/CD (nawet mi sie przegryzła przez jedna płytke CD ktorej nie chcial ruszyc NEC DVD+/-RW ND-3520A z czego bylem dumny ) (dodam ze na bierzaco aktualizowalem biosa), co do Toshiby to mam CD 6-cio letnie ktore ostatnio nawalilo a do tej pory czytał nawet takie płytki kturych sie nie chciały zlapac inne napedy, 2- uch kolegów ma CDRW tej firmy i tez pare lat bez awari czytaja "wszystko" co sie im wsadzi. teraz wybieram sie do sklepu oddac TS-H552B na gwarancji a jak przyjdzie zpowrotem wymienic na cos innego najlepiej chciałbym Toshiba DVD+/-RW SD-R5372B ale według krakowskich sklepów ten naped nie istnieje (przed zakupem TS obdzwonilem wiekszosc krakowskich wiekszych sklepow i w kazdym oprucz 1-go usłyszałem "nie ma takiego napedu, teraz jest TSST TS-H552B", a w tym jednym usłyszalem ze jest ale nie dadza go rady nawet sprowadzic :\ )
Podsumowujac :
TS-H552B jest niewypałem korporacji TSST i nie warto jej kupowac a jak ktos ma to jak najwiecej uzywac zeby szybko padla (przed utrata gwarancji)
a jak wróci nowa to postarac sie wymienic w sklepie na cos innego,
chciałbym dodac zeby nie skreslac produktów TSST bo po takiej porarzce firma bedzie chciala odbudowac swoja pozycje jako producend dobrych (czyt. wydajnych i niezawodnych) napedów optycznych (takich wlasnie jak produkty samej Toshiby i Samsunga) i napewno wypuszcza cos genialnego za rozsadna cene (zreszta jak wiekszosc firm )

PS
biosa do TSST sciaga sie ze strony samsug-a w zipie sa 3 pliki exe bios (nie pamietam w jaki formacie) i txt, rozpakowywujemy zipa uruchamiamy exe on sprawdzamy czy dobrze nam naped wybral (jezeli mamy kilka) i u góry w prawym rogu mamy takie smiszna guziczki pod jednym z nich opis pokazuje sie DOWNLOAD naciskamy go, teraz mamy jakies 50s na odmuwienie modlitwy rózancowej proszac o ciaglosc w dostawie pradu i o tymczasową niezawodnosc naszego Windows-a po czym jezeli nasze modly zostaly pozytywnie rozpatrzone mamy nowego biosa w naszej DVDRW
pozdro

PS 2
przepraszam za bledy ktore napewno sa na swoja obrone dodam ze mam na to papiery, jezeli cos pomieszalem to prosze o korekte pisze to pijac kawke i jeszcze nie dokonca sie obudzilem wiec licze na wasza wyrozumialosc i mam nadzieje ze moj post wielkosci lektory CHŁOPI komus sie na cos przyda nawet zeby wydrukowac i opalac nim w piecu
pozdro all

Ostatnio zmieniany przez laska83 : 12.04.2005 o godz. 11:53
laska83 jest offline  
Stary 12.04.2005, 12:17   #5
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Ku przestrodze

bardzo ładny topic, godny polecenia wszystkim zrozpaczonym posiadaczom samsungów.

KU PRZESTRODZE DLA NASTĘPNYCH

Ostatnio zmieniany przez ed hunter : 12.04.2005 o godz. 12:20
ed hunter jest offline  
Stary 18.05.2005, 05:26   #6
sauron1972
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika sauron1972
 
Data rejestracji: 13.05.2005
Posty: 10
sauron1972 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Teraz sam nie wiem jak jest do tej pory byłem zadowolnym posiadaczem szajsunga ale jak sie pojawił problem z nienagrywaniem zwykłych cd-r to nie wiem co myśleć a co do uaktualnienia biosu to potrzebny jest programik http://www.sec.co.kr/product/odd/support/download , wtedy jush nawet laik wgra nowy firmware . Pozdrawiam
sauron1972 jest offline  
Stary 02.10.2005, 11:28   #7
Acer17
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 02.10.2005
Posty: 5
Acer17 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Co wy wszyscy dajecie? Sam mam tą nagrywarkę już od pół roku i nie widzę problemów. Wszystko elegancko pali. DVD+R/DVD-R. Nie próbowałem jeszcze palić DVD-RW, ale domyślam się, że jest wszystko ok.
Acer17 jest offline  
Stary 02.10.2005, 11:57   #8
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Question

Cytat:
Napisany przez Acer17
Co wy wszyscy dajecie? Sam mam tą nagrywarkę już od pół roku i nie widzę problemów. Wszystko elegancko pali. DVD+R/DVD-R. Nie próbowałem jeszcze palić DVD-RW, ale domyślam się, że jest wszystko ok.
to mały test proponuję

wypalić płytkę DVD i wsadzić do starszej stacjonarki

albo DVD-Romu LG

ed hunter jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.