Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 20.02.2004, 16:08   #1
Sławek K.
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Sławek K.
 
Data rejestracji: 20.02.2004
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 22
Sławek K. w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nagrywarka dla muzyki

Witam Wszystkich

Chciałbym nabyć nagrywarkę CD-RW. Najważniejszym kryterium to jakość nagrywanych płyt z muzyką i radzenie sobie z zabezpieczeniami audio.

Po lekturze testów z CDRinfo, nie do końca wiem co wybrać. LiteOn LTR- 52327S , a może Sony CRX230E lub Plextor Premium ?
A może jeszcze coś innego ? Będę bardzo wdzięczny za pomoc!!

Pozdrawiam
Sławek K. jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 20.02.2004, 16:16   #2
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,916
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Wejdz tutaj http://seba.wsm.wielun.pl/audio.htm to trochę się dowiesz jak należy nagrywać płyty audio. Wybierz LiteOn'a i wgraj potem najnowszy bios.
Plextor do muzyki jest lepszy, poniewaz ma funkcje do wypalania muzy, ale korekta błędów jest bardzo niska.
SEBAW jest offline  
Stary 20.02.2004, 19:08   #3
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
LTR-52327S ...kup doskonale łamie Cactusa czy też key2audio.
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline  
Stary 21.02.2004, 00:04   #4
Y@nkee_PL
Maciek: Reaktywacja
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Y@nkee_PL
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Zielona Góra
Posty: 4,776
Y@nkee_PL zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
LiteOn LTR-52327S = Sony CRX230E
__________________
...yea-ea-ea-ah, yea-ea, I feel hardcore
yea-ea-ea-ah, yea-ea, always hardcore...

The firmware page - stronka z BIOSami do napędów optycznych
Y@nkee_PL jest offline  
Stary 21.02.2004, 00:55   #5
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Sławek K.
Witam Wszystkich

Chciałbym nabyć nagrywarkę CD-RW. Najważniejszym kryterium to jakość nagrywanych płyt z muzyką i radzenie sobie z zabezpieczeniami audio.

Po lekturze testów z CDRinfo, nie do końca wiem co wybrać. LiteOn LTR- 52327S , a może Sony CRX230E lub Plextor Premium ?
A może jeszcze coś innego ? Będę bardzo wdzięczny za pomoc!!

Pozdrawiam
Plextor brzmi kusząco, ale za tę cenę masz już wypalarę DVD, np od Liteona lub LG - warto się zastanowić.
VIZZARD jest offline  
Stary 21.02.2004, 13:12   #6
Sławek K.
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Sławek K.
 
Data rejestracji: 20.02.2004
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 22
Sławek K. w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nagrywarka dla muzyki

VIZZARD napisał: Plextor brzmi kusząco, ale za tę cenę masz już wypalarę DVD, ...

W zasadzie cena nie gra roli, liczy się tylko jakość nagranej muzyki. SEBAw napisał:
"Plextor do muzyki jest lepszy, ponieważ ma funkcje do wypalania muzy, ale korekta błędów jest bardzo niska."

Jak to rozumieć ? albo jest lepszy albo gorszy. Czy niska korekta błędów dyskwalifikuje nagrywarkę audio czy nie ?

Przyznaję otwarcie, że mocniej czuje się w tradycyjnym audio, na "komputerowym" kompletnie się nie znam.
Zamarzyłem sobie by w samochodzie słuchać dobrze nagranej muzyki- oryginalne CD i DAT-y niech leżą w domu.
Dlatego byłbym wdzięczny za bardziej konkretną argumentację - bez skrótów myślowych, których mogę nie zrozumieć

Nagrywarkę DVD kupię, gdy ta konstrukcja bardziej dojrzeje pod względem technicznym
Pozdrawiam
Sławek K. jest offline  
Stary 21.02.2004, 13:38   #7
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,916
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Na tej stronie http://www.cdrinfo.pl/cdr/hard/Plextor_Premium/3.php oraz http://www.cdrinfo.pl/cdr/hard/Plextor_Premium/4.php możesz zobaczyć, że bardzo słabo radzą sobie z płytami porysowanymi. Mają słabą korekte błędów.
A co do funkcji audio to mi się pomyliło z "Advanced AudioMaster Quality Recording" (funkcjia stosowana w napędach firmy Yamaha).
SEBAW jest offline  
Stary 21.02.2004, 18:20   #8
Sławek K.
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Sławek K.
 
Data rejestracji: 20.02.2004
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 22
Sławek K. w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Tak więc wnioskuję, że raczej LiteOn LTR-52327S

Jednak w międzyczasie trochę się podszkoliłem i wiem że LiteOn ma w ofercie napęd combo SOHC-5232K, który na papierze ma podobne parametry jak LTR-52327S i jeszcze pojawił się podobno nowy model nagrywarki CD-RW SOHR-5238S, również te same parametry co LTR-52327S.

Co sądzicie, czy combo jest w zakresie jakości nagrywania audio równie dobry co LTR-52327S ??

Pozdrówka z Wrocławia
Sławek K. jest offline  
Stary 21.02.2004, 18:34   #9
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Sławek K.
VIZZARD napisał: Plextor brzmi kusząco, ale za tę cenę masz już wypalarę DVD, ...

W zasadzie cena nie gra roli, liczy się tylko jakość nagranej muzyki. SEBAw napisał:
"Plextor do muzyki jest lepszy, ponieważ ma funkcje do wypalania muzy, ale korekta błędów jest bardzo niska."

Jak to rozumieć ? albo jest lepszy albo gorszy. Czy niska korekta błędów dyskwalifikuje nagrywarkę audio czy nie ?

Przyznaję otwarcie, że mocniej czuje się w tradycyjnym audio, na "komputerowym" kompletnie się nie znam.
Zamarzyłem sobie by w samochodzie słuchać dobrze nagranej muzyki- oryginalne CD i DAT-y niech leżą w domu.
Dlatego byłbym wdzięczny za bardziej konkretną argumentację - bez skrótów myślowych, których mogę nie zrozumieć

Nagrywarkę DVD kupię, gdy ta konstrukcja bardziej dojrzeje pod względem technicznym
Pozdrawiam
Skoro tak to chyba rzeczywiście poleciłym Yamahe CRW-F1 - tylko nie wiem czy jest jeszcze w sprzedaży. Co do technologii lepszego zapisu dźwięku niż danych lub dźwięku niż dźwięku raczej podchodzę sceptycznie. Były tematy na forum dotyczą



ce zapisu audio i czy można zapisać audio lepiej. Ja jednak przychylam się raczej do opininii iż audio to nic innego jak tylko (dane też) zapis szeregu zer i jedynek tworzących obraz na płycie. Bardziej postawiłbym tu na ogólną jakość napędu zapisującego (systemy antywstrząsowe, antywibracyjne, itp, itd.), wolniejsze nagrywanie oraz rolę dobrego nośnika na którym się zapisuje niż na systemy wspomagające polepszenie audio w jakiś inny sposób.

Jeżeli zaś chodzi o odsłuchiwanie muzy w aucie - to uwierz - w samochodzie Skoda Favorit na Kenwoodzie KDC-3024 + 2x16cm Blaupunkt ??Watt + 2x 6x9cala Silikon Acoustic nie słyszę żadnej różnicy czy płyta nagrana była na Teacu w540e czy Liteonie 52327S i płytkach Verbatim Pastel, Dysan Black, Verbatim Audio, Esperanza czy jakiekolwiek CDRW: Memorex, X-Disk, Philips, Mediastore. To wszystko także w domku na niezbyt odjechanym sprzęcie. A jeżeli nie słychać żadnej różnicy to po co przepłacać.

Dodam też nieskromnie, że lubię dobrze nagraną muzę i potrafią mnie drażnić jakieś anomalie dźwiękowe, dlatego jestem na to uczulony - potrafię także usłyszeć różnicę między Audio z Audio, a Audio z mp3 - także opieram się na własnyc doświadczeniach a nie opiniach ze słyszenia. :zeby:

No chyba że jesteś za***istym audiofilem, masz słuch absolutny i studio odsłuchowe za kilkadziesiąt baniek wzwyż - to to czego chcesz - ma oczywiście sens.
VIZZARD jest offline  
Stary 21.02.2004, 21:30   #10
Martin_TP
Kitty loves Agit! =^_^=
 
Avatar użytkownika Martin_TP
 
Data rejestracji: 25.11.2002
Posty: 991
Martin_TP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Lightbulb

Co do Plextorow i tej ich korekcji bledow, to z nimi jest tak dziwnie, mam Plextora 4824TA, i faktycznie meczy bardzo mocno plyte, strasznie wolno czyta.. ale, o dziwo KOPIUJE - i to bezblednie powaznie uszkodzonep plyty (glebokie rysy, niekiedy zdarta miejscami warstwa odblaskowa), ktorych trzy rozne modele Toshiby z przeciez legendarna juz rewelacyjna korekcja bledow (1612, 1712, 1802), Pioneer (DVR-A06) oraz dwa LiteONy (52327S, 48246S) i dwie Yamahy (F1, 8824E) - i wszystkie te napedy nie moga skopiowac!!!

Numer tym jeszcze wiekszy ze ten wyczyn udalo sie Plextorowi dokonac przy 6 plytach (kazda testowane na sprzęcie znajomych i własnym - bo w sumie trzeba bylo jakos zgrac te dane). przy ktorych tamte napedy odpadly. Wiec tak do konca za ta korekcje bledow bym tego Plextora nie wieszal... bo jak sie okazuje potrafi zdzialac cuda gdzie 8(!) innych napędów nie poradzilo sobie, i nie wiem co bym zrobil gdyby nie ten naped, ktory odratowal mi niekiedy dosc cenne dane. Plextor Premium moze tez miec podobne wlaciwosci.
__________________
=^.^= Pioneer DVR-A06, Plextor 4824TA, Toshiba SD-M1612
Sometimes in the dark, When I close my eyes, I dream of you...
If I could fly across this night, Faster than the speed of light... i would be with you

Ostatnio zmieniany przez Martin_TP : 21.02.2004 o godz. 21:34
Martin_TP jest offline  
Stary 21.02.2004, 23:28   #11
Sławek K.
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Sławek K.
 
Data rejestracji: 20.02.2004
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 22
Sławek K. w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Yamahy CRW-F1 nie ma już w sprzedaży od pół roku, a gdyby była, to pewnie nie trafiłbym na Ten portal. Byłem nastawiony na Yamahę i gdy okazało się, że jest niedostępna zacząłem szukać czegoś podobnego i natknąłem się na Was.

Czarownik napisał:

"Bardziej postawiłbym tu na ogólną jakość napędu zapisującego (systemy antywstrząsowe, antywibracyjne, itp, itd.), wolniejsze nagrywanie oraz rolę dobrego nośnika na którym się zapisuje..."

O.K. Zaproponuj konkretny model.
Czarownik:
"Jeżeli zaś chodzi o odsłuchiwanie muzy w aucie - to uwierz ..." "...A jeżeli nie słychać żadnej różnicy to po co przepłacać. Dodam też nieskromnie, że lubię dobrze nagraną muzę ..." "No chyba że jesteś za***istym audiofilem,..."

Mam w Alfie tylko o 2 głośniki więcej i nie jestem audiofilem. Natomiast jednym z najważniejszych parametrów odsłuchiwanej muzyki jest dla mnie dynamika. Jak sądzę nie ma takiego sprzętu, który mógłby dać efekt takiej dynamiki jak muzyka grana na żywo. Tak więc jest tu zawsze wąskie gardło. W dodatku, gdy lekko popchnę pedał pod prawą nogą, to zapotrzebowanie na dynamikę gwałtownie rośnie - w domu ogranicza mnie lekko świadomość, że mam sąsiadów.
Mam w bagażniku 300W piecyk po to by nie słyszeć rzężenia słabych wzmacniaczy - mnie również irytują wszelkie słyszalne zniekształcenia dźwięku - zwłaszcza ulubionych dźwięków. I nie ma tu nic do rzeczy, że pewnie nie wykorzystuję więcej niż 10% mocy. Jak sądzę nie jest łatwo zapisać na płycie dobrą dynamikę, wiem to z praktyki słuchania.
Tak więc Czarowniku okaż swą wiedzę !
Sławek K. jest offline  
Stary 22.02.2004, 10:48   #12
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
dynamika ma 65500 poziomow - bo tyle daje nam 16bit rozdzielczosci - i nie zmieni tego zadna metoda nagrywania czy nagrywarka
w samochodzi i tak mozna zapomniec o dobrej muzyce - bo bas z silnika - niewazne jak jest wyciszony samochod to bas i tak wchodzi - brzydko niszczy dzwiek

jesli chesz kupic nagryware sluzaca do nagrywania plyt do samochodu to kup cokolwiek - polecam liteona - bo tani i dobry - i na tym zakoncz temat, bo nie warto sie stresowac

dynamike mozna sobie podkrecic programami do edycji dzwiekow i nagrac potem takiego potwora na plyte - tylko... pytanie po co - czasem tego sie sluchac nie da - bo zaden komputerowy program nie zrobi tego dobrze - a czlowiek nie ma mozliwosci przerobic calego wava recznie w czasie skonczonym

do plyt audio do domu - tez kup liteona - bo to tez nie ma wiekszego wplywy na muze odsluchiwana w domu
jesli plyta nie zawiera wielu bledow c1 i nie ma bledow c2 NIE MA PRAWA byc roznicy w dzwieku - i jej nie ma - slysza ja tylko ci ktorzy bardzo chca uslyszec - i to tylko wtedy kiedy wiedza czego sluchaja
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline  
Stary 22.02.2004, 15:38   #13
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Różnica może być i zazwyczaj jest (zarówno między oryginałem i kopią jak i pomiędzy różnymi kopiami, na różnych nośnikach, nagranych z różnymi prędkościami czy na różnych nagrywarkach).
Nawet, jeżeli czytnik komputerowy twierdzi, że na płycie jest mało C1 i nie ma C2, to nie znaczy, że czytnik stacjonarny (który zazwyczaj radzi sobie słabiej z odczytem płyt CDR i RW, ze względu na mniejszy współczynnik odbicia światła) też tak będzie uważał.

Temat oklepany - na każdym portalu i każdym forum dotyczącym nagrywania audio.
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline  
Stary 22.02.2004, 15:49   #14
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
coz.. moje plyty cdr maja przy odczycie na maks avg c1 <0.3 - nie sadze zeby jakikolwiek czytnik - wliczajac zakurzone jamniki nie byl w stanie skorygowac wszsytkich [oraz tych wprowadzanych przez kurz czy rysy]
dlatego twierdze ze nie ma problemu
temat moze i oklepany - ale jakos na ha.org dawno przestali sie tym powazni ludzie zajmowac bo nie ma to juz sensu - jak dobrze nagrasz plyte i nie masz szajsowatego sprzetu - to masz idealnie, jak nie - to nie.. simple [choc ja nie znalazlem kogos kto by sie odwazyl na blind test i podjal udowodnienia tego ze ta plyta jest kopia...]
jesli ktos chce sie sprawdzic to prosze zrobic sobie mpc -q4 czy 5 czy 6 i zABXowac sie - taka jest potencjalna roznica w jakosci - zwyciezcow prosze o kontakt - zwlaszcza tych co zlapia 5 i wyzej
a dobrze plyte nagrac sie da
choc przyznam ze ja juz tez nie widze sensu w walkowaniu tego po raz ktorystam - zwlaszcza ze w kazdej takiej dyskusji pojawia sie Pan Audiofill, zaczyna od prezentacji swojego sprzetu, i stwierdza ze srednica basow mu sie nie podoba... rece i gacie opadaja
przerabialem takich panow wielokrotnie i jest to meczace i beznadziejne zejecie - ktore na szczescie nie jest moim obowiazkiem
zainteresowanych ew. polemika zapraszam na mail albo gg
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline  
Stary 22.02.2004, 22:37   #15
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Sławek K.
Yamahy CRW-F1 nie ma już w sprzedaży od pół roku, a gdyby była, to pewnie nie trafiłbym na Ten portal. Byłem nastawiony na Yamahę i gdy okazało się, że jest niedostępna zacząłem szukać czegoś podobnego i natknąłem się na Was.

Czarownik napisał:

"Bardziej postawiłbym tu na ogólną jakość napędu zapisującego (systemy antywstrząsowe, antywibracyjne, itp, itd.), wolniejsze nagrywanie oraz rolę dobrego nośnika na którym się zapisuje..."

O.K. Zaproponuj konkretny model.
Czarownik:
"Jeżeli zaś chodzi o odsłuchiwanie muzy w aucie - to uwierz ..." "...A jeżeli nie słychać żadnej różnicy to po co przepłacać. Dodam też nieskromnie, że lubię dobrze nagraną muzę ..." "No chyba że jesteś za***istym audiofilem,..."


Mam w Alfie tylko o 2 głośniki więcej i nie jestem audiofilem. Natomiast jednym z najważniejszych parametrów odsłuchiwanej muzyki jest dla mnie dynamika. Jak sądzę nie ma takiego sprzętu, który mógłby dać efekt takiej dynamiki jak muzyka grana na żywo. Tak więc jest tu zawsze wąskie gardło. W dodatku, gdy lekko popchnę pedał pod prawą nogą, to zapotrzebowanie na dynamikę gwałtownie rośnie - w domu ogranicza mnie lekko świadomość, że mam sąsiadów.
Mam w bagażniku 300W piecyk po to by nie słyszeć rzężenia słabych wzmacniaczy - mnie również irytują wszelkie słyszalne zniekształcenia dźwięku - zwłaszcza ulubionych dźwięków. I nie ma tu nic do rzeczy, że pewnie nie wykorzystuję więcej niż 10% mocy. Jak sądzę nie jest łatwo zapisać na płycie dobrą dynamikę, wiem to z praktyki słuchania.
Tak więc Czarowniku okaż swą wiedzę !
Napisałem wszystko powyższe po to by podzielić się moimi doświadczeniami i moim zdaniem, a nie po to ażeby zabłysnąć wiedzą. Ogólnie można to w srócie ująć tak:

1. Każdy ma inne zapotrzebowanie na dźwięk - czyli dla ciebie ważna jest dynamika, dla innego być może także i rozpiętość częstotliwości, ustawienie equalizera, itp. Jest to odczucie jak najbardziej subiektywne i tylko sam użytkownik powinien sobie odpowiedzieć czy dźwięk jest OK czy też nie

2. Nie podam konkretnego modelu - gdyż sam musiałbym kilka sprawdzić i dopiero wtedy zdać się na subiektywne odczucia. Mam teraz Liteona 52327S ponieważ jest dobry i tani - nie będę cię przekonywał do jego kupna i rozwodził się w elaboratach na temat wyższości modelu X od modelu Y. Wcześniej miałem Teaca W540E - także byłem z niego zadowolony doczasu, kiedy ogólnie zaczął mi fiksować (syndrom rocznego Teaca). Jeżeli chodzi o testy to polecam chociażby test ww 52327S w porównaniu do innych modeli na cdrinfo.pl. Jest tam między innymi test Audio (jakość, poprawność, korekcja) - oceń sam.

3. Mogę się mylić - jeżeli tak niech mnie ktoś poprawi - ale ten sam plik WAV z komputera nagrany na kilku różnych nagrywarkach nie będzie miał lepszej bądź gorszej dynamiki - to raczej domena aparatury odsłuchowej: odtwarzacza, wzmacniacza, głośników. Mam tu na myśli wrażenia słuchowe, a nie wykresy falowe - nie wbijam się w to.

4. W programach do obróbki plików WAV, np. Cool EditPro, GoldWave, WveLab etc. można się pobawić w "polepszenie" - dynamika, charakterystyka, poziom, efekty pogłosowe - może warto od tej strony? Widziałem nawet chyba taki filtr w Nero, gdzie specjalnie dla słuchających w samochodzie podbijane są basy - żeby nie zlewały się z pomrukiem silnika

5. Korekcja błędów jest tu chyba tylko czynnikiem pobocznym jeżeli chodzi tobie głównie o dobre nagrywanie, a nie odczyt.

6. No i w zasadzie to wszystko jeżeli chodzi wiedzę tajemną^_^. W tym przypadku domeną jest chyba nie szkiełko i oko, a głośnik i ucho. Spróbuj więc nagrać u znajomych na różnych nagrywarkach te same WAVy i może to jakoś pomoże ci w wyborze. "Musisz spróbować wybrać właściwą drogę. Ja ci w tym nie pomogę, jedynie coś podpowiem."
VIZZARD jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.