Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 16.10.2005, 17:53   #1
kawa1
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.10.2005
Posty: 3
kawa1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nagrywarka DVD 4167B

Mam duzy problem z systemem XP SP2 PL i nowo zakupioną nagrywarką LG 4167. Skonczyły mi sie juz pomysly co dalej moge zrobic. Nagrywarka w trakcie nagrywania nagle resetuje komp lub zawiesza system informując o zrzucaniu pamięci celem uniknięcia uszkodzeniu komp. Pierwsze podejrzenie padło na wirusy - sprawdziłem MOD 32, Kasperski, MKS, HijackThis i log-i Antytrojanami (Hunter) spyware (Spy sweeper) i nic. Sladu po infekcji zadnych! Przinstalowałem system i nic nie pomogło - to samo. Zmieniałem zworki, zmieniłem kabel, kasowałem kontrolery IDE i dalej to samo. Zmiana sterowników z ASPI na ForceASPI i odwrotnie nic nie wnosi. Może ktoś ma pomysl jak z tego impasu wyjsc. Oprocz nagrywania system pracuje bardzo stabilnie i nie mam z nim zadnych problemow. Przeinstalowywujac system uzylem innej wersji XP SP2. Mozna by sadzic ze to uszkodzona nagrywarka, ale nie, spokojnie nagrywa w Nero jezeli system startuje z plytki bootowalnej Super WinPE. Czyli takie zachowanie LG wynika ze zlej konfiguracji WinXP - ale w ktorym miejscu ? Gdzie szukac przyczyny.
Rowniez zmienilem werje Nero. Moj uklad to:
PM HDD
PS HDD
SM DVD-ROM 8161B UltraDMA tryb2
SS DVD-RAM 4167B UltraDMA tryb2

Athlon 1800 256 MB pamieci a wgrywam tylko system oczywiscie 4in1 TC i Nero, ze system nie jest zasmiecony.
Bardzo bym byl wdzieczny jak by ktos byl w stanie mi pomoc lub zasugerowac jakes czynnosci zwiazane z konfiguracja o ktorych ja nie wiem. Nie jestem nowicjuszem w komp. ale takie zachowanie calkowicie mnie zaskoczylo
kawa1 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 16.10.2005, 18:20   #2
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez kawa1
Mam duzy problem z systemem XP SP2 PL i nowo zakupioną nagrywarką LG 4167. Skonczyły mi sie juz pomysly co dalej moge zrobic. Nagrywarka w trakcie nagrywania nagle resetuje komp lub zawiesza system informując o zrzucaniu pamięci celem uniknięcia uszkodzeniu komp. Pierwsze podejrzenie padło na wirusy - sprawdziłem MOD 32, Kasperski, MKS, HijackThis i log-i Antytrojanami (Hunter) spyware (Spy sweeper) i nic. Sladu po infekcji zadnych! Przinstalowałem system i nic nie pomogło - to samo. Zmieniałem zworki, zmieniłem kabel, kasowałem kontrolery IDE i dalej to samo. Zmiana sterowników z ASPI na ForceASPI i odwrotnie nic nie wnosi. Może ktoś ma pomysl jak z tego impasu wyjsc. Oprocz nagrywania system pracuje bardzo stabilnie i nie mam z nim zadnych problemow. Przeinstalowywujac system uzylem innej wersji XP SP2. Mozna by sadzic ze to uszkodzona nagrywarka, ale nie, spokojnie nagrywa w Nero jezeli system startuje z plytki bootowalnej Super WinPE. Czyli takie zachowanie LG wynika ze zlej konfiguracji WinXP - ale w ktorym miejscu ? Gdzie szukac przyczyny.
Rowniez zmienilem werje Nero. Moj uklad to:
PM HDD
PS HDD
SM DVD-ROM 8161B UltraDMA tryb2
SS DVD-RAM 4167B UltraDMA tryb2

Athlon 1800 256 MB pamieci a wgrywam tylko system oczywiscie 4in1 TC i Nero, ze system nie jest zasmiecony.
Bardzo bym byl wdzieczny jak by ktos byl w stanie mi pomoc lub zasugerowac jakes czynnosci zwiazane z konfiguracja o ktorych ja nie wiem. Nie jestem nowicjuszem w komp. ale takie zachowanie calkowicie mnie zaskoczylo
Sprawdź mając podłączoną tylko nagrywarkę.
Może napędy się "gryzą" (?) To już bywało, awersje między HDD różnych producentów oraz między CD-ROMo podobnymi (różnych producentów) były tu już opisywane. 8 )
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline  
Stary 16.10.2005, 18:29   #3
kawa1
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.10.2005
Posty: 3
kawa1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
obydwa napedy LG ale zaraz sprobuje - dzieki
kawa1 jest offline  
Stary 16.10.2005, 18:35   #4
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez kawa1
obydwa napedy LG ale zaraz sprobuje - dzieki
Daj znać jak poszło. Przy okazji sprawdź ustawienie zworek na napędach.
Spróbuj też na innej taśmie. Jak w "owczym pędzie" używasz 80 żyłowych - to one są bardzo delikatne i tu może być "pies pogrzebany". 8 )
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline  
Stary 16.10.2005, 22:06   #5
kawa1
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.10.2005
Posty: 3
kawa1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzieki za podpowiedz ale niestety nie wyszlo-przy probie nagrania plyty znow wylecialem. Przed proba nagrania wypiolem drugi HD i odtwarzacz DVD. Do napedow DVD uzywam tasmy 40 zylowej. Przy nastepnej probie zmienilem obydwie tasmy 80 do HD i na nowa 40 DVD- to samo niepowodzenie. Sprawdzilem rowniez zworki sa dobrze ustawione. Przy nastepnej probie przeszedlem na system z botowalnej płyty WinPE i nagralem w Nero 2 plytki z veryfikacja bez problemow. Najwyrazniej winny temu jest system na HD. Decyduję sie na ponowna instalacje systemu z jeszcze innej plytki i bardzo ostroznie zainstaluje drivery.Zobaczymy co z tego wyjdzie. Przeciez jest to niemozliwe jak sprzet jest sprawny.
Jezeli Tobie "esem" by sie nasuneły jakies sugestie to bardzo bym prosil o pomoc.
Narazie wielkie dzieki - biore sie za instalacje systemu.
Niezaleznie od wyniku dam znac jak mi poszlo - zeby moze i inni unikneli moich klopotow( ja walcze ze swoja nagrywarka juz 5 dzien)
kawa1 jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.