Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 21.10.2005, 10:39   #1
Jerremi
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.10.2005
Posty: 1
Jerremi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Unhappy Nagrywarka LG widzi płyty CDR a nie widzi DVD

Witam
Mam problem ze swoją nagrywarką DVD - LG o oznaczeniu HL-DT-ST DVDRAM GSA-4081B z firmwarem A104.
Byłem z niej zadowolony (wszystko czytała i nagrywała jak należy), jednak od pewnego czasu zaczęły się problemy z płytami DVD, tj.
- nagrywarka czyta i zapisuje CDR, CDRW;
- nagrywarka nie czyta i nie zapisuje DVD (DVD-R, DVD+R, DVD-RW, itd.).

Problem dotyczy wszystkich płyt DVD - i tych czystych, i tych, które wcześniej zostały nagrane przez tę nagrywarkę (i inne) jak również płyt tłoczonych.
Co ciekawe - OEM-owy program (dołączony do nagrywarki), tj. B's Recorder GOLD7 - czasem widzi płyty DVD, a czasem nie - przynajmniej podczas wyświetlania informacji o nośniku na tacy. Natomiast gdy przychodzi do np. ripowania 'zauważonej' zawartości płyty - wyrzuca błąd ASPI.
Winda XP także nie widzi płyt DVD.

Korzystając z Waszych rad zainstalowałem forceaspi17, ustawiłem DMA - i nic.
Znajomy informatyk wspominał, że Winda XP potrafi wyciąć taki numer jak u mnie. Ale czy na pewno to wina Billa Gatesa
A może to 'padła' mi nagrywarka?
Jerremi jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 21.10.2005, 11:26   #2
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Opcja szukaj:
-prawdopodobnie pada, lub juz padl laser.
Ten od DVD. Ten od CDR jest pewnie jeszcze OK.
Czesto wystepuje w LG, ale serwis jest dobry i na ogol wymieniaja.

Ps: znajomi informatycy, mowia rozne ciekawe rzeczy, nalezy do nich podchodzic z najwieksza ostroznoscia
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline  
Stary 21.10.2005, 11:27   #3
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,400
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Jerremi
[...]
A może to 'padła' mi nagrywarka?
To akurat łatwo sprawdzić, podłącz ją do innego komputera.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest online  
Stary 22.10.2005, 23:45   #4
edwin
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.05.2004
Posty: 1
edwin w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam podobny problem z tym że odczytuje dvd i nagrywa a za nic w swiecie nie chce cd
edwin jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.