Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 03.02.2012, 16:43   #16
grzesiekg
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 01.02.2012
Posty: 8
grzesiekg w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
no i jest problem, i to poważny....
próbowałem na dwóch nagrywarkach, w domu i pracy na laptopie samsunga.

żaden program w komputerze i radio w samochodzie nie odczytało nazw plików.

a CDex tak!! z obu płyt z dwóch różnych nagrywarek....
no i porażka, czyli te nagrywarki nagrywają cd-text, ale nic nie potrafi tego odczytać

bez sensu
grzesiekg jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.02.2012, 16:49   #17
Ricki
Guru
 
Avatar użytkownika Ricki
 
Data rejestracji: 14.06.2002
Lokalizacja: Rawicz
Posty: 1,270
Ricki zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Najlepszy według mnie to EAC, który aby odczytać CD-TEXT musi mieć zaznaczoną ów opcje w ustawieniach napędu, a nawet jeśli płyta nie posiada CD-TEXT'u to można pobrać tytuły z internetowej bazy pod warunkiem, że płyta jest oryginalna lub skopiowana 1:1.
Ricki jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2012, 17:07   #18
sacd
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
Napisany przez grzeniu Podgląd Wiadomości
Wygląda, że faktycznie nie ma Cd-tekstu
Właśnie u siebie sprawdzałem nero i jest. Jest track 1,2,3 i obok wykonawca i tytuł.
Spróbuj jeszcze podejrzeć CDexem wg opisu @gallusa.

Twój opis nagrywania też wygląda na prawidłowy...
W takim razie spróbuj nagrać taką kompilację u kolegi/znajomego na innym sprzęcie i sprawdź, bo cała ta sytuacja i problem jest dziwny.
Kupno nowej nagrywarki to ostateczność, a nie chce mi się wierzyć że nagrywarka może nie zapisywać CD-tekstu. No ale rzeczy niemożliwych podobno nie ma...

Tak jeszcze przy okazji spytam, może ktoś będzie wiedział. Czy oryginalne, tłoczone płyty audio CD zawierają CD-tekst? Bo wydawało mi się, że nie, ale głowy uciąć sobie nie dam. A jeśli nie zawierają, to z czego odtwarzacz odczytuje tytuły?
Możliwć dodania CD-TEXTu na płytach tłoczonych oczywiście istnieje, jednak w praktyce wytwórnie płytowe z tej opcji nie korzystają. Na blisko 100 oryginalnych płyt jakie posiadam ani jedna go nie ma......Dodam jeszcze, że CD TEXT jest standardem na płytkach SuperAudioCD, a tych też przewineło się przez mój odtwarzacz kilka.
http://www.cdrinfo.pl/artykuly/cdtext/
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2012, 20:50   #19
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,399
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
U mnie na kilkaset płyt CD-text ma zaledwie kilka, głównie tych najnowszych.

Na 666% CD-text gładko i bezboleśnie zapisuje darmowy CDburnerXP, również automatycznie wyciągnięte z empetrójkowych tagów.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2012, 21:54   #20
sacd
Gość
 
Posty: n/a
Ja polecam program Burrrn http://www.cdrinfo.pl/download/4007215618
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2012, 23:09   #21
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,762
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Czyli mówicie, że jednak na tłoczonych płytach, w znakomitej większości, nie ma CD-tekstu.
To w takim razie z czego czyta tytuły utworów odtwarzacz w aucie kolegi?
Kto jest w tym obryty?

Może akurat ten oryginał ma CD-tekst, a nie wiemy czy na innych też odczytuje?
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2012, 00:16   #22
gallus
gÓru
 
Avatar użytkownika gallus
 
Data rejestracji: 20.12.2003
Lokalizacja: Zbąszynek
Posty: 5,983
gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Ja skopiowałem sporą ilość płyt audio, ale też na niewielu trafiłem cd-text, przeważnie pobierałem tytuły z cddb.
__________________

gallus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2012, 11:52   #23
sacd
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
Napisany przez grzeniu Podgląd Wiadomości
Czyli mówicie, że jednak na tłoczonych płytach, w znakomitej większości, nie ma CD-tekstu.
To w takim razie z czego czyta tytuły utworów odtwarzacz w aucie kolegi?
Kto jest w tym obryty?

Może akurat ten oryginał ma CD-tekst, a nie wiemy czy na innych też odczytuje?
Jeżeli ktoś wypali płytkę w formacie CD Audio np. z tagowanych plików mp3
to program nagrywający z tychże tagów automatycznie tworzy CD-TEXT.
Brak tagów w plikach źródłowych powoduje iż w miejsce nazw wykonawców, tytułów utworów itd. podczas tworzenie kompilacji CD Audio są tworzone wpisy typu: TRACK1, TRACK2 itd. Oczywiście niektóre programy podczas tworzenia CD Audio są wstanie pobrać tytuły z internetowej bazy tytułów ( CDDB, Gracenote ), w takim razie pliki źródłowe mogą być w ''surowym" formacie WAV a i tak otrzymamy CD-TEXT
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2012, 12:02   #24
Ricki
Guru
 
Avatar użytkownika Ricki
 
Data rejestracji: 14.06.2002
Lokalizacja: Rawicz
Posty: 1,270
Ricki zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Tak przy okazji, sprawdziłem pierwszą lepsza starą płytę, padło na Sarę Connor Unbelievable i płyta posiada oryginalnie CD-TEXT, więc pewnie trochę tych wydawnictw jest, a przynajmniej te od Sony, bo na Celine Dion A New Day Has Come również jest. Dalej nie chce mi się już sprawdzać .
Ricki jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2012, 13:04   #25
sacd
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
Napisany przez Ricki Podgląd Wiadomości
Tak przy okazji, sprawdziłem pierwszą lepsza starą płytę, padło na Sarę Connor Unbelievable i płyta posiada oryginalnie CD-TEXT, więc pewnie trochę tych wydawnictw jest, a przynajmniej te od Sony, bo na Celine Dion A New Day Has Come również jest. Dalej nie chce mi się już sprawdzać .
Zdaje się, że na większą skalę, chyba tylko wytwórnia Sony Music się w to bawiła, a płyty te pod charakterystycznym logiem ''Compact Disk Digital Audio'' powinny zawierać dodatkowy znaczek ''TEXT''
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2012, 13:56   #26
Misiek4
____
 
Avatar użytkownika Misiek4
 
Data rejestracji: 26.05.2000
Lokalizacja: Tarnow
Posty: 1,738
Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Rzuc okiem na ten poradnik: CD-Text w ImgBurn.
__________________
Pozdrawiam
Misiek4

Wydaje Ci się, że masz szybki dysk twardy/SSD? Dodaj go do rankingu i sprawdź czy jest najszybszy .
Misiek4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2012, 15:26   #27
grzesiekg
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 01.02.2012
Posty: 8
grzesiekg w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
nie chce rezygnować z oryginalnego odtwarzacza w aucie z racji pełnego sterowania z kierownicy - to jest świetna rzecz.
Choć ma to swoje minusy, bo Audio-CD to tylko 80min na krążek, na przeciw całej masie kawałków nagranych na CD w formie mp3 czy na pamięci przenośnej, które obsługują wszystkie już nowe radia samochodowe.

Ale testowałem ostatnio transmiter FM z RDS :-)
nie ma możliwości zmiany kawałków z kierownicy, ale działa głośniej - ciszej no i wyświetlają się tytuły na wyświetlaczu w radiu.
To taka mała dygresja, odchodząc zupełnie od tematu...
grzesiekg jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2012, 15:38   #28
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,399
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez grzesiekg Podgląd Wiadomości
nie chce rezygnować z oryginalnego odtwarzacza w aucie z racji pełnego sterowania z kierownicy - to jest świetna rzecz.
Choć ma to swoje minusy, bo Audio-CD to tylko 80min na krążek, na przeciw całej masie kawałków nagranych na CD w formie mp3 czy na pamięci przenośnej, które obsługują wszystkie już nowe radia samochodowe.

[...]
Zawsze można rozważyć zakup nowszego modelu odtwarzacza tej samej marki. Sterowanie z reguły pasuje, a odtwarzacz ma więcej możliwości.

Pozostaje kwestia ceny.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2012, 15:42   #29
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,762
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez sacd Podgląd Wiadomości
Jeżeli ktoś wypali płytkę w formacie CD Audio np. z tagowanych plików mp3
to program nagrywający z tychże tagów automatycznie tworzy CD-TEXT.
Brak tagów w plikach źródłowych powoduje iż w miejsce nazw wykonawców, tytułów utworów itd. podczas tworzenie kompilacji CD Audio są tworzone wpisy typu: TRACK1, TRACK2 itd. Oczywiście niektóre programy podczas tworzenia CD Audio są wstanie pobrać tytuły z internetowej bazy tytułów ( CDDB, Gracenote ), w takim razie pliki źródłowe mogą być w ''surowym" formacie WAV a i tak otrzymamy CD-TEXT
Nie bardzo rozumiem, co Twoja odpowiedź ma do mojej wypowiedzi, którą zacytowałeś.
Ja pytałem, z czego odtwarzacz samochodowy czyta tytuły utworów, jeśli ma oryginalną płytkę bez CD-tekstu. Bo chyba nie z CDDB.
Ewentualnie potwierdź, że jeśli nie ma na płytce CD-tekstu, to odtwarzacz na pewno nie wyświetli tytułów.

Kolega od tematu ma problem, że nagrywa niby CD-tekst i później go nie ma.
Już wczesniej ustalone zostało, że wie jak się to robi. My też wiemy, wiemy też o tagach w mp3. Jeśli nie masz tagów, to możesz to sobie wklepać z palca w kompilacji.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2012, 17:23   #30
sacd
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
Napisany przez grzeniu Podgląd Wiadomości
Nie bardzo rozumiem, co Twoja odpowiedź ma do mojej wypowiedzi, którą zacytowałeś.
Ja pytałem, z czego odtwarzacz samochodowy czyta tytuły utworów, jeśli ma oryginalną płytkę bez CD-tekstu. Bo chyba nie z CDDB.
Ewentualnie potwierdź, że jeśli nie ma na płytce CD-tekstu, to odtwarzacz na pewno nie wyświetli tytułów.

Kolega od tematu ma problem, że nagrywa niby CD-tekst i później go nie ma.
Już wczesniej ustalone zostało, że wie jak się to robi. My też wiemy, wiemy też o tagach w mp3. Jeśli nie masz tagów, to możesz to sobie wklepać z palca w kompilacji.
Oczywiste chyba jest, że jeśli czegoś fizycznie nie ma na nośniku to odtwarzacz tego nie odczyta.....

A z tego co widać na zamieszczonym przez kolegę @grzesiekg obrazku jego nagrywarka obsługuje CD-TEXT ale tylko podczas odczytu.

Ostatnio zmieniany przez sacd : 04.02.2012 o godz. 17:35
  Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
audio, cd-text

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
DTS jako Audio CD możliwe - sposób konwersji i wymagania (opis) scalak77 Audio/Stacjonarne nagrywarki i nośniki CD-R Audio 15 18.04.2012 09:30
audio cd nrg na iso os x misza85 Napędy optyczne CD 12 04.02.2009 10:27
Nagrywarka DVD z naciskiem na ripowanie CD Audio BlackBishop Napędy optyczne DVD 2 19.10.2008 19:09
Cd Tekst na audio CD? osesek Napędy optyczne CD 2 05.03.2002 22:09
CD TEXT w plytkach Audio alien Napędy optyczne CD 1 20.01.2002 14:02


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.