Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 22.05.2010, 14:30   #1
Spartan
Bywalec
 
Avatar użytkownika Spartan
 
Data rejestracji: 07.11.2005
Posty: 31
Spartan w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nagrywarka nie czyta ani nie nagrywa płyt

Witam

Mój problem dotyczy nagrywarki CD-RW model LG GCE-8527B. Otóż probowałem dziś wykonac kopie CD i okazało się że czytnik "nie widzi" czystych nośników optycznych. Próbowałem na kilku płytkach i za każdym razem ten sam rezultat, nagrywarka krzyczy by włożyć czysty dysk CD. Co więcej nie czyta też pełnych nosnikow (czy to zapisanych przez siebie, czy tez orginalnych filmów lub gier). Nie wiem co się stało. Tacka sie normalnie wysuwa i chowa, dioda sygnalizuje gotowość nagrywarki do pracy. Sterowniki funkcjonują poprawnie. W menadżerze urzadzeń nie ma żadnych konfliktów. Jedynie dysk po włozeniu do nagrywarki nie startuje tzn. nie obraca się. Z nagrywarki korzystałem sporadycznie, nikt nią nie rzucał o sciany, ani nie używał jako kosza na śmieci więc nie chce mi sie wierzyć że padła smiercią naturalną. Wydaje mi się o ile dobrze pamiętam to ostatni raz była wpełni sprawna, zanim użyłem Flash Desinfector w systemie. Nie wiem czy to nie ma zwiazku z usunietymi plikami autorun.inf i modyfikacjami rejestru które wprowadziła szczepionka wirusowa? Jesli coś wiecie w tej materii napiszcie. Z góry dziękuje za odpowiedź.
Spartan jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 22.05.2010, 15:54   #2
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
To już dość leciwa nagrywarka.
IMHO- padł laser.
Zarówno ten od CD, jak i od DVD.
2-letnie nagrywarki (a ta jak mniemam, jest starsza) w zasadzie sa do wymiany.
Ew. podmiana BIOSu, czyszczenie soczewki, i tym podobne *******ety.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.05.2010, 15:48   #3
cetaphil
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.05.2010
Posty: 2
cetaphil w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Faktycznie może to być jednoznaczny powód, że padł w tym przypadku laser w nagrywarce, można przeczyścić środek ale naruszasz tym samym integralność, zgadzam sie z przedmówcą co do trwałości nagrywarki i jej okresu działania.
cetaphil jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Śmieszne teksty... MacGyver Humor 4412 11.03.2020 21:16
Czy my naprawdę żyjemy w tak chorym kraju...? andrzejj9 Off topic 123 24.07.2015 19:56
Zbiór wszystkich praw Murphy'ego. Pablo1964 Humor 5 24.08.2006 08:22
InCD?? - nie czyta danych z płyt gadula007 Napędy optyczne CD 12 07.12.2005 14:48
535 śmiesznych tekstów mallow Humor 6 01.06.2003 15:49


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.