Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 24.10.2007, 23:50   #1
fibeer
Bywalec
 
Data rejestracji: 24.10.2007
Posty: 28
fibeer w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Post Nagrywarka pioneer 212 SATA i tryb PIO

Witam
Nabyłem nagrywarkę Pioneer 212 na SATA i mam z nią problem...
Ponieważ na samym początku nagrywała ok, tzn. parę płytek nagrało bez zarzutu (bufor byl ok, zapis również, prędkość zapisu bez zastrzeżeń). Ale później zaczął się problem bo nagle przy nagrywaniu zaczął szaleć bufor nagrywarki tzn. bardzo szybko malał itp. co powoduje, że płytki znacznie dłużej nagrywa. Nie mam pojęcia czym to może być spowodowane. Ostatnio zauważyłem, że w menadżerze urządzeń w Kontrolerach IDE ATA/ATAPI na pierwszym kanale mam tryb PIO mimo, że obsługa DMA jest włączona, a przy dysku twardym(na drugim kanale) mam normalnie czyli UDMA-5. Pierwszy kanał jak mniemam odnosi się do nagrywarki,choć nie jestem pewny bo ona jest przecież na SATA. Mam pytanie, czy ustawienie tego trybu jakie mam czyli PIO ma wpływ na nagrywanie?, czy tryb PIO nie ma nic wspólnego z SATA. Wcześniej, zaraz po instalacji systemu i sterowników do nforce-a miałem zamiast trybu PIO tryb UDMA-4, ale teraz z niewiadomych przyczyn mam PIO...choć nic zupełnie nie instalowałem, żadnych sterowników itp.
Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam
fibeer jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 25.10.2007, 01:23   #2
Bródka
Technik Informatyk
 
Avatar użytkownika Bródka
 
Data rejestracji: 22.01.2005
Lokalizacja: Katowice
Posty: 2,369
Bródka niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
odinstaluj sterowniki kontroler***243;w nforce i niech xp wgra swoje wlasne, tryb PIO nie ma znaczenia przy SATA, jakie masz podpiete urzedzenia do swojego kompa tzn ile nagrywarek i dyskow ?
__________________
Optiarc AD-7703S v1.03

Mój Mondek - PolskaJazda.pl
Bródka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.10.2007, 07:37   #3
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
To nagrywarka na SATA jest widoczna na kontrolerze IDE?
Tryb PIO oczywi***347;cie ma wp***322;yw na nagrywanie, powinno by***263; UDMA, tylko ***380;e to chyba SATA nie dotyczy.
Od paru lat u***380;ywam sterownik***243;w nForce IDE/SW na nForce2 i nie mam problem***243;w (kiedys faktycznie by***322;y problemy z ASPI)
Polecam sterowniki nForce Unified 9.35 (bazuj***261; na sterach z nForce4)
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.10.2007, 01:49   #4
fibeer
Bywalec
 
Data rejestracji: 24.10.2007
Posty: 28
fibeer w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Moja konfiguracja wygląda tak:
Dysk twardy podpięty do IDE(działa na UDMA-5)
Nagrywarka podpięta pod pierwszy port SATA

Zrobiłem tak jak mi polecaliście czyli odinstalowałem sterowniki od kontrolerów, zrestartowałem kompa, po restarcie windows wgrał sobie jakieś sterowniki do kontrolerów(prawdopodobnie swoje) i już jest ok, tzn. na tym pierwszym kanale co miałem tryb PIO mam teraz UDMA-4 i jak patrzyłem nagrywanie to jest ok, tzn. bufor jest mniej więcej stały. Aha,jeszcze wpadłem na taki pomysł, że być może któraś z aktualizacji windowsa mogła zastąpić stery od nforca i przez to mogło nie działać prawidłowo,no ale jak na razie jest już po fakcie.
Dzięki za pomoc! Pozdrawiam!
fibeer jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.