Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 22.04.2001, 00:23   #1
JHS
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.06.2000
Posty: 18
JHS w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nagrywarka a safedisc 2

Jakie nagrywarki możecie polecić ze swojego doświadczenia, które radzą sobie z tym zabezpieczeniem. Interesują mnie tylko 12x lub szybsze.
JHS jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 24.04.2001, 08:05   #2
10_Floor
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.06.2000
Posty: 5
10_Floor w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witaj
Z tego co pewnie przeczytałeś lub nie na stronach cdrinfo - pewnie wiesz że Acer 12/8/32, ale jest duży problem muszę Cię zmartwić. Przegrasz tylko safedisc 2 ale możesz zapomnieć o securom'ie i wszystkich innych zabezpieczeniach, które wymagają odczytów sub kanałowych
Tak więc chcą nie chcąc musisz miec dwie nagrywarki o ile mają nagrywać 12 razy

Tak więc pozdrawiam i udanych zakupów
GROM
10_Floor jest offline  
Stary 24.04.2001, 09:11   #3
martinez
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 17.04.2001
Posty: 225
martinez zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
To niezupełnie jest tak.....
Możesz kupić sobie dobrą nagrywarkę, np. Teac 512EB, Ricoh 7125A, Plextor 1210A - ale....
No właśnie - ale. Przegrasz sobie bez problemu grę zabezpieczoną Safedisc 2, ale odtworzysz już tylko na swojej nagrywarce. Problem w sumie znikomy - lecz tylko w przypadku gdy nie chcesz kupować oryginałów i robisz kopie tylko dla siebie. Do hurtu już potrzebny ci rzeczywiście drugi sprzęt (z ósemek to Philiips, klonPhilips, Acer - z dwunastek tylko Acer).
Ale to juz są dodatkowe koszta i też nie jest powiedziane ża dynamicznie rozwijająca się firma macrovision nic nowego nie wymyśli. Mają niestety doskonałe środki : kupę szmalu (od producentów i dystrybutorów), niezłe mózgi pracowników i wpływy (zapewne finansowe) w firmach produkujących sprzęt do nagrywania.
Obawiam się że niedługo wyjdzie coś nowego (zabezpieczenie), wyjdzie też najnowszy model nagrywarki (np. Teac - sprzedawczyki choler...ne) np. x26 i nijak nie przegrasz nowego tytułu.
Także rozważ co chcesz robić i co bardziej ci się opłaca.

pozdrawiam
__________________
martinez\nGG #755669
martinez jest offline  
Stary 24.04.2001, 14:20   #4
Martin
Gość
 
Posty: n/a
Na całe szczęście ludzie którzy odpowiadali na Twoje pytanie nie znali jeszcze CLONE CD 2.8.5.2 lub CLONE CD 3.0.0.9.
Te dwa progrmiki w pełni wspierają ACERa 1208A i bez najmniejszego kłopotu skopiujesz Safedisk1, Safedisk2, Securom1 i Securom2 oraz płytki na PSX.
Nie możesz tylko odczytywać danych subkanałowych w ACERZE, ale to może zrobić prawie każdy nowszy CD-ROM...
 
Stary 25.04.2001, 09:44   #5
martinez
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 17.04.2001
Posty: 225
martinez zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Martin (24-04-2001 15:20):
Na całe szczęście ludzie którzy odpowiadali na Twoje pytanie nie znali jeszcze CLONE CD 2.8.5.2 lub CLONE CD 3.0.0.9.
Znali, znali.... Przynajmniej ja znałem (a nawet znam )
Mam właśnie otwartą stronę http://clonecd.virtualave.net/cdr_a.html
i tam jest napisane że obsługuje 96sub od wersji Clona 3.0 i z nowym firmware.
Tylko jaki to wtedy ma wpływ na kopiowanie sd2 ? Tego nie wiem, i za nim nie sprawdzę nie chcę się wypowiadać na temat tego sprzętu.
Ty możesz twierdzić że jest ok., a tak naprawdę może być tak że nie przetestowałeś tego dokładnie.
Obiecuję, że jak tylko dokonam odpowiednich testów, od razu dam znać. I sam mam nadzieję, że będzie to potwierdzenie twoich słów....

pozdrawiam
__________________
martinez\nGG #755669
martinez jest offline  
Stary 26.04.2001, 08:14   #6
10_Floor
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.06.2000
Posty: 5
10_Floor w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Panowie panowie panowie !!!!
Tu tak naprawdę nie chodzi o kwestie softu którego użyjecie ( clone cd, discdump itp ), z safedisc'kiem 2 związany jest układ elektroniczny który jest w nasych nagrywarkach. I tak np. jeżeli posiadasz jakiś clon philipsa to sparawę safedisc 2.0 masz załatwioną ( przegrywa to zabezpieczenie ), a jeżeli masz plextora np. tak jak ja ( 12/10/32 TLA 0202 ) czy tam teca to niestety zastosowane w nich układy nie pozwalaja na przegranie płytki tak, żeby chodziła w innych cd romach
Oczywiście chodziły po sieci doniesienia że jakiś X,Y gościu przegrał np. Settlers IV czy tam RED ALERT II, ale ja po mimo zmiany biosu na 1.02 i 1.04 dale nie potrafiłem tego zabezpieczenia ominąć
Jeżeli po przeczytaniu tego listu znajdzie się ktoś komu na udało się przegrać w/w gry na plextorze 12/10/32 i chodzą mu na róznych cd romach - będę wdzieczny za udzielenie wszelkich porad
Pozdrawiam
grom@cad.pl
10_Floor jest offline  
Stary 26.04.2001, 09:15   #7
martinez
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 17.04.2001
Posty: 225
martinez zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
10_Floor - ale żeś chłopie "zabłysnął"

Kwestia przegrywania SF2 wydawało mi się, że jest jasna - o tym pisałem we "wyżej"
Z Martinem zacząłem dyskusję w innej kwesti.
Acer 1208 (który jest na chipsecie Philipsa) przegrywa bezproblemowo SF2.
Ale chodzi o inne zabezpieczenia - z tego co czytałem to CloneCD v3.0.x.x umożliwia za pomocą w/w sprzętu przegrać grę zabezpieczoną np. Securom 2.
I jest to właśnie kwestia softu - na niższej wersji CloneCD nie udałoby się tego zrobić (nie mówię tu o SF2 )
Tylko że chciałem to sam przetestować.

Powinieneś bardziej uważnie czytać posty
__________________
martinez\nGG #755669
martinez jest offline  
Stary 27.04.2001, 00:26   #8
Jezus666
Gość
 
Posty: n/a
właśnie chodzi dokładniej o to, że w tej chwili mam pleźtora 12/10/32A i nie mogę zerżnąć SF2, lecz mój plextor powoli się rozsypuje i pójdzie do reklamacji więc muszę sobie wybrać coś innego. Jeżeli posiadacie ACERA to sprawdźcie na nowym clonie czy nie ma problemów z innymi zabezpieczeniami typu securom2.

Z góry dzięki.
 
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.