Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 10.07.2004, 12:48   #1
Biken
Bywalec
 
Data rejestracji: 23.08.2003
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 36
Biken w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Najlepsze nośniki z perspektywy lat (niezniszczalne)

Wiele osób z forum ma już spawarki od kilku lat, nagrało już setki i tysiące płytek CD-R. Moje pytanie to jaki nośnik CD-R czy CD-RW okazał się najbardziej "niezniszczalny" po kilku latach od nagrania.
Wg mnie na miano niezniszczalnej płytki CD-R na 1 miejscu stawiam Sigmę tzw. przedruki (gruuuba warstwa z kilku warstw nadruku)
Mimo że nagrana za szybko (miala max 4x a nagrana x16) to stan dokładnie jak w dniu nagrania.
Kilkanaście platinumek czy lg-ików trafiło do kosza bo albo się już nie da z nich czytać albo pordzewiały.

Jako CD-RW typuję plextora x4 który nagrany i skasowany był z 700 razy i dalej chodzi bez problemów.
Biken jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 10.07.2004, 14:39   #2
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,916
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Ja używam od 1999 roku płyty CD-RW Philipsa 4x, która została dołączona do nagrywarki 2x2x20x(lub 24x). Do tej pory nie mam z nią żadnych problemów. Ciekawe ile jeszcze wytrzyma.
SEBAW jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.