Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 29.06.2004, 19:48   #1
Devil_666
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.06.2004
Posty: 5
Devil_666 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nero 6 i nagrywanie CD Audio

Mam nastepujacy problem. Gdy probuje nagrac CD Audio w Nero 6, w momencie proby dodania plikow *.wav, czy tez *.mp3 do kompilacji, Nero zamyka sie.
Poczatkowo korzystalem z oprogramowania dolaczonego do nagrywarki (OEM),pozniej odinstalowalem je i zinstalowalem wersje 6.3.1.15, ale problem nie ustapil.
Korzystam z WinXP, Athlon1700XP, 512MB RAM, nagrywarka SONY DRU-700A.

Jesli ktos spotkal sie wczesniej z takowym problemem lub nie, ale wie jak mu zaradzic to prosze o pomoc.
Devil_666 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 29.06.2004, 20:38   #2
Pawek
Dorzuca 3 po 3
 
Avatar użytkownika Pawek
 
Data rejestracji: 29.06.2004
Lokalizacja: Świdwin
Posty: 54
Pawek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Masz problem z pluginami do NERO, to nie ulega wątliwości... Tylko, że skoro piszesz, że reinstal NERO w niczym nie pomaga, to nie jestem w stanie Ci podać jakiegoś pewnego algorytmu działania. Może spróbuj tak: Pójdź do jakiegoś kumpla, którym też ma Nero 6.x.x.x i skopiuj od niego cały folder 'C:\Program files\Common files\Ahead\AudioPlugins' i zastąp nim analogiczną ścieżkę u siebie. Acha... Wczesniej wypadałoby sprawdzić, czy u kumpla nie ma problemu z przerzucaniem .wav i .mp3
__________________
POZDRAWIAM, Pawek.

"Primum non nocere" - "Po pierwsze nie szkodzić"
Pawek jest offline  
Stary 30.06.2004, 16:58   #3
WalKuch
Bywalec
 
Avatar użytkownika WalKuch
 
Data rejestracji: 27.11.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 40
WalKuch w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Devil_666
Mam nastepujacy problem. Gdy probuje nagrac CD Audio w Nero 6
Nagrywanie audio przy pomocy Nero to nie jest dobry pomysł.Możesz użyć wielu innych programów przeznaczonych właśnie do tego celu np:Feurio.Znajdziesz go na CDRInfo
__________________
Pozdrawiam
WalKuch
waldekka@tlen.pl
GG 4359088
WalKuch jest offline  
Stary 30.06.2004, 17:16   #4
Pawek
Dorzuca 3 po 3
 
Avatar użytkownika Pawek
 
Data rejestracji: 29.06.2004
Lokalizacja: Świdwin
Posty: 54
Pawek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja zawsze tak nagrywałem i nie miałem problemów, więc jeśli chodzi o mnie to bardzo dobry pomysł
__________________
POZDRAWIAM, Pawek.

"Primum non nocere" - "Po pierwsze nie szkodzić"
Pawek jest offline  
Stary 01.07.2004, 13:00   #5
Devil_666
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.06.2004
Posty: 5
Devil_666 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Angry

Cytat:
Napisany przez Pawek
Masz problem z pluginami do NERO, to nie ulega wątliwości...
No więc tak:
- zaniosłem nagrywarkę do kumpla i u niego wszystko działa
- skopiowałem od niego pluginy i zastąpiłem nimi swoje, ale to nadal nie pomaga
- wszystkie inne płyty nagrywarka nagrywa bez problemu, tylko z CD Audio są takie szopki
- może to jakiś problem ze sterami (mam płytę główną na nForce Epox8RDA+)
- ktoś w następnym poście poradził zainstalowanie Feurio, ale ten krzyczy, że nie odnalazł żadnego napędu :-(

Nie mam bladego pojęcia co z tym zrobić. Poprzednio miałem Liteona LTR 40125 i nie było problemów. Instalacja systemu na nowo i najnowsze stery do nForce też nie pomagają.
Devil_666 jest offline  
Stary 01.07.2004, 13:50   #6
Pawek
Dorzuca 3 po 3
 
Avatar użytkownika Pawek
 
Data rejestracji: 29.06.2004
Lokalizacja: Świdwin
Posty: 54
Pawek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No to kurcze masz nieciekawie... Powiem Ci tylko, że też mam tę nagrywarkę, taki sam system, też procka od AMD, ale faktycznie inną płytę, bo od Gigabyte...

Ja bym jeszcze zobaczył jakąś wcześniejszą wersję NERO - np. 6.3.0.3 - ja mam taką i mi działa.

Jak to nie poskutkuje, to się poddaję... Bo wynikałoby z tego, że Twoja płyta się "nie lubi" z Twoim Soniaczem.
__________________
POZDRAWIAM, Pawek.

"Primum non nocere" - "Po pierwsze nie szkodzić"
Pawek jest offline  
Stary 01.07.2004, 15:53   #7
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,844
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Przelacz na nero express i sprawdz czy tez tak sie dzieje.
Co do nforce to zainstaluj sterowniki bez SW IDE, ten sterownik gryzie sie z aspi (jesli masz je zainstalowane).
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline  
Stary 01.07.2004, 16:42   #8
Devil_666
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.06.2004
Posty: 5
Devil_666 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Pawek
No to kurcze masz nieciekawie...
No też nie wiem co jest grane?? Spróbowałem narzędzia wbudowanego w WinXP do nagrywania płyt i przy próbie zapisu CD Audio krzyczy, że nie ma podłączonej nagrywarki CD lub brak sterów.
Devil_666 jest offline  
Stary 01.07.2004, 17:40   #9
Devil_666
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.06.2004
Posty: 5
Devil_666 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No więc jest tak z tym nagrywaniem: Wziąłem nagrywarkę do innego kumpla który też ma Epoxa na nForce2 i u niego było ok. W tym momencie już na maxa nie wiedziałem co się dzieje. Spróbowałem jeszcze u siebie pogrzebać w BIOSie i zapodałem Load Optimal Settings i... pomogło. Nie wiem jeszce jaka opcja to blokowała, ale jak tylko dojdę to zarzucę info na forum.

Dzięki wszystkim za propozycje rozwiązania problemu.

Pozdrówka

Devil_666 jest offline  
Stary 02.07.2004, 02:46   #10
Remix
Capo di tutti capi
 
Avatar użytkownika Remix
 
Data rejestracji: 24.09.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,100
Remix niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez WalKuch
Nagrywanie audio przy pomocy Nero to nie jest dobry pomysł.Możesz użyć wielu innych programów przeznaczonych właśnie do tego celu np:Feurio.Znajdziesz go na CDRInfo
Witam!

Zgodze sie, ze Feurio! to najlepsze narzedzie do nagrywania plyt audio... ale ciekawy jestem dlaczego nagrywanie audio w Nero to nie jest dobry pomysl? Wyjasnisz mi to?
__________________
Pozdrawiam
Remix aka Wielki M
Remix jest offline  
Stary 03.07.2004, 11:17   #11
Kuba@
Bywalec
 
Avatar użytkownika Kuba@
 
Data rejestracji: 11.03.2004
Posty: 27
Kuba@ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Devil_666
No więc jest tak z tym nagrywaniem: Wziąłem nagrywarkę do innego kumpla który też ma Epoxa na nForce2 i u niego było ok. W tym momencie już na maxa nie wiedziałem co się dzieje. Spróbowałem jeszcze u siebie pogrzebać w BIOSie i zapodałem Load Optimal Settings i... pomogło. Nie wiem jeszce jaka opcja to blokowała, ale jak tylko dojdę to zarzucę info na forum.

Dzięki wszystkim za propozycje rozwiązania problemu.

Pozdrówka


Ja mam podobną knfiguracje jak ty tylko wypalara jest od LG a plyta gł. od Gigabyte proponuje abyś znalazł najnowsze pluginy do Nero i je zainstalował.
...2. Kiedyś gdy miałem Norton System Works 2004 używałem funkcji One Buttom ..... i wychwycone przez nią błędy powodowały u mnie problemy z nero gdy przywróciłem z "historii napraw" wszystkie naprawy to nero zaczeło poprawnie funkcjonować.
Kuba@ jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.