Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 20.04.2004, 03:50   #1
monroe
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.04.2004
Posty: 13
monroe w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
NERO i CD-RW. Problem.

Witam. To mój pierwszy post tutaj

Na początek usprawiedliwię się, że nie czytałem wszystkich tematów z forum, więc jeśli podobny problem już się pojawił, z góry przepraszam


Na czym polega mój problem?
Otóż odkąd zainstalowałem sobie Nero w wersji 6x (teraz najnowsze - 6.3.1.6), mam problem z wypalaniem płyt CD-RW (rzadziej z CDR). Powiedzmy, że nagrywam film, wypalanie kończy się sukcesem, jednak sprawdzanie zapisanych danych już nie (raz na ok, 9 razy mi sie udaje, nie wiem czemu ^_^ ). Faktycznie, Nero CD/DVD Speed w trakcie testu płyty pokazuje błąd, pliku też nie da się przegrać spowrotem na dysk.

Raczej nie jest to problem z moimi płytami, bo dzieje się tak z każdą z 4 CDRW, które próbowałem a poza tym kumpel poprawnie zapisuje dane na moich CeDkach (ma nero 5x). Zaktualizowałem tez firmware nagrywarki (LiteOn LTR-40125S), próbowałem nagrywać na mniejszych prędkościach, nawet x4 (na płytach do x10)

Nie mam pojęcia, gdzie leży wina. Może w ustawieniach zapisu?
Wybieram: Pojedyncza sesja, Tryb 1 (może powinenenm tryb drugi??), zestaw znaków ISO9660, Joliet, metoda disk-at-once.

A może jakiś konflikt na linii XP vs Nero 6x? Choć pewnie to niemozliwe :zeby: (z drugiej strony z XP wszystko jest możliwe :/ ).

Ma ktoś jakieś pomysły?? Co robię źle??

Pozdrawiam!

P.S. Korzystając z okazji - jaka jest alternatywa dla nieistniejącego projektu ClonyXXL, jeśli nadal chciałbym korzystać z CloneCD??
monroe jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 21.04.2004, 19:40   #2
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
hmmm....ciekawe spostrzeżenie ,może jednak wróce na Nero 5.x
Ustawienia zapisu są prawidłowe...
Nie ma skanera płytek który by współpracował z CloneCD tak jak CLonyXXL.
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline  
Stary 21.04.2004, 22:09   #3
monroe
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.04.2004
Posty: 13
monroe w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
To wszystko jest tak dziwne, że już naprawdę nie wiem, co robić. A zapomniałem wspomnieć, że moje kłopoty zaczęły się wraz z przejściem do wersji 6.3.1.3. (wcześniej miałem 6.3.0.3 i zdarzalo się, że źle nagrał płytę, ale nie w takim zakresie!!).

Od wczoraj zreinstalowałem 2 razy nero, zmieniając za każdym razem klucz na niby pewniejszy, bo gdzieś przeczytałem, że serial też może być winą. Gdy to nie pomogło, całkowicie odinstalowałem nero w wersji 6.3.1.3 (sprawdzając nawet wpisy w rejestrze) i zainstalowałem stare v. 5.5.8.3, które miałem dołączone do nagrywarki. Nic. Nadal pier*** płyty. Tak więc zaktualizowałem sterowniki ASPI (v.4.7.1) i okazało się, że również nie pomogło.

Potem zorientowałem się, że strasznie skacze mi bufor odczytu danych w trakcie zapisu płyty. Wpadłem więc na pomysł, że deaktywuję moja ochronę antywirusową (Nortona 2004) oraz że w ogóle nie będe dotykał kompa w trakcie nagrywania ^_^ (co jest dziwne, bo nigdy przedtem nie musiałem tego robić, net był włączony i wiele programów pracowało w tle; mój Athlon 1,8 i 256 MB DDR, to przecież nie tak mało!!).

Cóż, sam nie wiem, czy to pomogło, ponieważ od tej pory nagrałem 6 płyt (3 CD-RW i 3 CD-R). Chodzą z nich cztery (nie odczytuje po udanym zapisie jednej CD-R i jednej CD-RW). W dodatku płytę CD-R nagrał w tak dziwny sposó, że płakać mi się chciało -- zaczął od 1/4 powierzchnii płyty!!!!! (na CD-RW oczywiście nie widać, czy pojawił się podobny błąd). Jednak skuteczność 4 na 6 mnie nie interesuje w żadnym wypadku, a od 2 lat jak przegrywam płyty (wcześniej na pocziwym LGx8x4x32 i starym P200MMX) nigdy coś takiego mi się nie zdarzyło!!

Nagrywarka wydaje się być sprawna ponieważ CloneCD nagrywa wszystko poprawnie. Nie wiem, co mam robić. Firmware do niej wziąłem z waszej strony (wersja R, ostatnia z dostępnych, bo na stronie LiteOna jest jeszcze starsza). DMA mam włączone.

FUCK!




PS. Tak sobie teraz myślę, czy nie przesiąść się na Alcohola... Ale niestety nie znam tego programu (choć z drugiej strony - co za problem?).

Ostatnio zmieniany przez monroe : 21.04.2004 o godz. 22:19
monroe jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.