Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 23.12.2000, 23:11   #1
skrzat
Bywalec
 
Data rejestracji: 08.10.2000
Posty: 26
skrzat w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nero pomyślnie zakończył nagrywanie 650 MB, a na płycie widać, że jest wypalone tylko ok. 60%.

Nagrywałam niedawno kilka płytek i z jedną zdarzyła się taka rzecz - Nero pokazał, że nagrywanie zostało zakończone pomyślnie, sprawdziłem jeszcze płytkę w menedźerze plików, przeleciałem po katalogach, sprawdziłem kilka plików czy się odczytują (jak po każdej nagranej płytce) i odłożyłem płytkę.
Wszystikie płyty to Verbatim 1-12x Metal Azo 74. Na wszystkich nagrane jest po kilkadziesiąt plików.
Dziś wziąłem właśnie tę płytę i chciałem zgrać z niej na dysk kilka plików. Ale nie mogłem bo się CD-ROM wieszał. Kilkukrotne próby nic nie dały. No to wziąłem płytę do ręki, żeby sprawdzić czy nie jest porysowana.
Jakie było moje zdziwienie, gdy zobaczyłem, że wypalona jest tylko w ok. 60%. Sprawdziłem w CD-R Diagnostic - katalog plików jest w porządku, lead-out podaje, że jest w okolicy 645 MB, ale rzeczywiście po ok. 60% płytka nie jest wypalona.
W ten sposób straciłem sporą ilość dość ważnych plików, bo po nagraniu płyty wywaliłem je z twardziela.

Czy ktoś spotkał się z czymś takim?

Mój sprzęt to Cel 300, 64 MB, nagrywarka Ricoh MP9120A. Nagrywam tylko w Nero 5.0.3.5. Wcześniej 5.0.3.1. Innych programów do nagrywania nie mam zainstalowanych (i nie miałem).

Wesołych Świąt
Radek
skrzat jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.