Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 20.11.2002, 15:51   #1
Tomaszek71
Bywalec
 
Data rejestracji: 14.06.2002
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 63
Tomaszek71 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Neverwinter Nights PL

Jak to cholerstwo przegrać?ClonyXXL 2010 pokazuje ze czysty jak łza a po nagraniu dupa blada.Posiadana spawara to LiteOn 48128W.
Tomaszek71 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 20.11.2002, 21:37   #2
Kenjiro
Bywalec
 
Data rejestracji: 04.06.2002
Posty: 32
Kenjiro zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Angielska wersja była zabezpieczona Securom *NEW*. Może PL też? Sprawdź jak wygląda płytka pod BWA Builderem (z pakietu Blindwrite).
__________________
pozdrówka
Kenjiro
Kenjiro jest offline  
Stary 20.11.2002, 22:46   #3
arbas
Registered
 
Data rejestracji: 20.11.2002
Lokalizacja: Olsztyn
Posty: 2
arbas w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Re: Neverwinter Nights PL

Cytat:
Tomaszek71 napisa***322;(a)
Jak to cholerstwo przegrać?ClonyXXL 2010 pokazuje ze czysty jak łza
I tu sie mylisz Securom New i to w wersji ktorej w profiler'e jeszcze nie ma Też się męczę właśnie teraz będę informował na bierząco
arbas jest offline  
Stary 20.11.2002, 23:09   #4
arbas
Registered
 
Data rejestracji: 20.11.2002
Lokalizacja: Olsztyn
Posty: 2
arbas w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Re: Re: Neverwinter Nights PL

Cytat:
arbas napisa***322;(a)

Też się męczę właśnie teraz będę informował na bierząco
No i niestety poddaje się( SecuROM V. 4.83.55.0149 No ale może Ci się uda, ja na razie niestety orginału nie odstawie na półeczkę( Aha powiedzcie czy to w ogóle będzie możliwe, żeby wypalić to na moim TEAC CD-W58E (8x8x32) ?
arbas jest offline  
Stary 21.11.2002, 06:28   #5
Mike
Bywalec
 
Data rejestracji: 03.06.2001
Posty: 41
Mike w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
witam
jesli chodzi o nowego securoma udalo mi sie bez wiekszych problemow przegrac BeachLife i Hitman2 kombinacja nagrywarek:
odczyt LGx40 (program Blind x4 i BWA Builderem - odczyt x1)
zapis Blindwrite z opcja DAO Pw x 4
pozdrawiam
Mike
Mike jest offline  
Stary 21.11.2002, 19:37   #6
Niewiem
Musztarda
 
Avatar użytkownika Niewiem
 
Data rejestracji: 10.03.2002
Posty: 38
Niewiem zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a skad wziasc te programy ?
ja narazie czekan na polski rls ale lamki jeszcze nie wypuscily.. a jutro dostane od kolesia dzialajaca wersje... ***** od deviance dziala
__________________
Niewiem
czy redaktorzy graja w Textowki??
Niewiem jest offline  
Stary 22.11.2002, 08:47   #7
Marek 99
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.06.2002
Posty: 16
Marek 99 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
udało mi się DVD Toshiba niestety nie wiem na ilu napędach działa ale ważne, że oryginał na półce i nie trzeba szukać cracka za każdym razem gdy zmieni się numerek patcha.

O tym sposobie pisał wsześniej jeden kolega. Ja robiłem odczyt x4 DVD Toshiba a zapis x8. LiteOn 40x. Niestety nie wiem czemu obraz zrzucony LiteOn nie działał po spatchowaniu. Nie chciało mi się drugi raz sprawdzać na CDRW.



Better (more precise) but complicated method:

Make an image of the original disc with CloneCD/Alcohol in CCD format using options below:

reading:
Read Speed: Maximum*
Skip reading errors: Yes (sometimes You have to turn it off)
Fast skip error blocks: No
Read Sub-Channel Data: Yes (it's not used by SecuROM anymore though)

You may encounter 1/2 read errors at the end of the cd - this is normal and it is a part of the protection. For explanation - look above.

Then make another image in .mds format with Alcohol using Data Position Measurement option set to High (the lower the speed of DPM the better the results). Since we need only .mds (CD characteristic) not the whole image You can abort reading after getting DPM. Don't delete .mds of course Convert .mds file to .bwa using BWA builder. Use Twinpeak v0.2 to patch CCD image with this .bwa characteristic (use twin sector step 15, 6 and 50 if You don't know what to insert there). Then burn patched CCD image with CloneCD/Alcohol:

writing:
Read Speed: Maximum*
Write Method: DAO RAW
Don't close the last session: No
Bypass EFM Error: No
Rectify Sub-Channel Data: No

Running:
Executables contain ATIP check and several blacklists - if the copy can't run then look below for the ATIP and Blacklists sections of this FAQ.
NOTES: it's better to use Alcohol + Twinpeak because Alcohol gets more precise characteristic from CD (.mds) than BWA builder and Twinpeak v0.2 patching routines are better than those from BWA builder too.
For more information about Twinpeak go to: http://kickme.to/blackcheck and http://club.cdfreaks.com/showthread.php?threadid=57740
ALWAYS try on CDRW first!!!
Marek 99 jest offline  
Stary 22.11.2002, 10:41   #8
kilgur
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.11.2002
Posty: 3
kilgur w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wiec mi udalo sie zrobic poprawnego image w alcoholu 120% robi sie to prosto przy zrzucaniu zaznacza sie secuROM 4.x i juz mamy image niestety nie udalo mi sie go poprawnie wypalic ( LITE-ON 52246S ) ale dziala w emulatorze ktory jest w programie wiec orginal lezy bezpiecznie na pulce
kilgur jest offline  
Stary 22.11.2002, 15:07   #9
Wrześni@k
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 13.10.2002
Posty: 118
Wrześni@k zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ja poprawnie zgrałem (alcohol 120% ) oraz wypaliłem i wszystko hula !!:cool:
Wrześni@k jest offline  
Stary 23.11.2002, 08:20   #10
Kenjiro
Bywalec
 
Data rejestracji: 04.06.2002
Posty: 32
Kenjiro zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Prawie 100% skuteczny (na forum cdfreaks wspominają o grze, która nie da się skopiować) jest nowy Blindwrite (od wersji 4.2.3 bodajże) z dodatkiem w postaci BWA Buildera. Krótki opis: Należy zgrać płytkę do obrazu jak zwykle, później odpalić BWA Buildera, stworzyć plik BWA (opisu fizycznych danych dysku) - plik BWA należy nazwać tak samo jak plik obrazu(!), następnie wypalić używając stworzony plik obrazu i BWA. Powinien przed wypaleniem pokazać, że zmodyfikował obraz do wypalenia dodatkowymi sektorami (twinsectors).
__________________
pozdrówka
Kenjiro
Kenjiro jest offline  
Stary 23.11.2002, 16:20   #11
VLuka
Zarejestrowany
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 05.04.2002
Posty: 219
VLuka zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Lepiej jednak uzyc ALC/CloneCD + Twinpeak. Ostatnie 2 wersje BW maja powazne problemy z robieniem takich kopii w nagrywarkach Lite-On'a i nie tylko. Poza tym jak juz napisalem w FAQ-u dotyczacym kopiowania zabezpieczonych plyt, ktorego czesc przytoczyl Marek 99 Alcohol i Twienpeak zrobia 'lepsza' kopie. Czas autentyfikacji plyty bedzie na pewno mniejszy w wielu przypadkach.
VLuka jest offline  
Stary 24.11.2002, 00:44   #12
goliat
Bywalec
 
Avatar użytkownika goliat
 
Data rejestracji: 01.11.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 52
goliat w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Neverwinter Nights PL

Cytat:
Kenjiro napisa***322;(a)
Prawie 100% skuteczny (na forum cdfreaks wspominają o grze, która nie da się skopiować) jest nowy Blindwrite (od wersji 4.2.3 bodajże) z dodatkiem w postaci BWA Buildera. Krótki opis: Należy zgrać płytkę do obrazu jak zwykle, później odpalić BWA Buildera, stworzyć plik BWA (opisu fizycznych danych dysku) - plik BWA należy nazwać tak samo jak plik obrazu(!), następnie wypalić używając stworzony plik obrazu i BWA. Powinien przed wypaleniem pokazać, że zmodyfikował obraz do wypalenia dodatkowymi sektorami (twinsectors).
Dlaczego wypala mi Track-i?Zrobilem wszystko jak wyzej .Co prawda przed zgraniem nie pokazal modyfikacji dodatkowymi sektorami (twinsectors) ale po zgraniu w Log-u potwierdzil modyfikacje!
Image zrobiony BlindWrite pod Daemonem 3.26 idzie bez zarzutu
__________________
LiteOn 52246S
goliat jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.