Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 04.02.2005, 15:23   #1
Domator007
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.02.2005
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 11
Domator007 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nie działająca nagrywarka po formacie...:/

Jestem nowym urzytkownikiem na tej stronie(zarejestrowałem się na niej ze względu na mój problem). Mam serdeczną prośbę, którą kieruje do innych urzytkowników, aby pomogli mi w rozwiązaniu mojego problemu. Mianowicie, po sformatowaniu dysku i ponownym zainstalowaniu Windowsa moja nagrywarka przestała prawidłowo funkcjonować. Kiedy zaczynam nagrywać i na samym początku (kiedy zapisują się obszary lead in- czy coś takiego) wyskakuje błąd i nie mogę nagrać płyty. Wydaje mi się, że to nie jest zepsuta nagrywarka, bo przed tym formatowaniem nagrałem ok.20 płyt bez problemu. Próbowałem zainstalować nowe sterowniki ASPI, a także innego Nero, ale nie pomagało. Bardzo proszę o szybką pomoc!!!
Domator007 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.02.2005, 15:47   #2
gallus
gÓru
 
Avatar użytkownika gallus
 
Data rejestracji: 20.12.2003
Lokalizacja: Zbąszynek
Posty: 5,983
gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Może to wina DMA - włącz je (jeżeli masz xp to menager urządzeń i wybierasz kanał podstawowy i pom, a w 98 wybierasz swoj napęd) ustawiasz DMA jeżeli dostępne lub zaznaczasz ptaszkiem
Na wszelki wypadek zainstaluj Force ASPI 1.7
Jeżeli xp wyłacz nagrywanie wbudowanew system
No i możesz przy okazji wyłączyć autorun
Jezeli nie pomoże spróbuj innej CD najlepiej markowej...
..pytaj dalej..
__________________

gallus jest offline  
Stary 04.02.2005, 18:39   #3
Domator007
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.02.2005
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 11
Domator007 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Niestety jestem ciemny do takich spraw i nie wiem w jaki sposób mam włączyć to DMA, oraz jak wyłączyć nagrywarke systemową. Mam Windowsa XP Proffesional - możę to ułatwi sprawę. Na szczęście już zainstalowałem Force ASPI 1.7, ale niestety nie pomogło. Powiedzcie jak włączyć DMA, a jak wyłączyć ngrywanie systemowe. Z góry dzięki za wypowiedzi!!
Domator007 jest offline  
Stary 04.02.2005, 18:51   #4
Domator007
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.02.2005
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 11
Domator007 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Udało mi się znaleźć gdzie się włącza i wyłączas DMA. Było ono włączone, chciałem jednak włączyć informacje o sterownikach i wyświetlił mi się komunikat - "żadne pliki sterowników nie są wymagane dla tego urządzenia albo pliki te nie zostały załadowane" - czy to normalne?? Jeszcze raz proszę o pomoc. Nie wiem też jak wyłączyć systemowy program do nagrywania. Proszę o pomoc!!!
Domator007 jest offline  
Stary 04.02.2005, 18:51   #5
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Domator007
Niestety jestem ciemny do takich spraw i nie wiem w jaki sposób mam włączyć to DMA, oraz jak wyłączyć nagrywarke systemową. Mam Windowsa XP Proffesional - możę to ułatwi sprawę. Na szczęście już zainstalowałem Force ASPI 1.7, ale niestety nie pomogło. Powiedzcie jak włączyć DMA, a jak wyłączyć ngrywanie systemowe. Z góry dzięki za wypowiedzi!!

http://cdrinfo.pl/cdr/artykuly/winxp_tips/winxptips.php

i zaktualizuj sterowniki do kontrolera IDE.
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline  
Stary 04.02.2005, 19:23   #6
Domator007
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.02.2005
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 11
Domator007 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nie mam pojęcia z kąd mam ściągnąć sterowniki do kontrelera IDE. Po lekturze z linku jakiego podał mi Maciej w opisie poniżej dochodze do wniosku, że coś mi nie pasuje. Mianowicie w menadżerze urządzeń po rozwinięciu "Kontrolery IDE ATA/ATAPI" nie mam tych 2 pozycji ("Podstawowy kanał IDE" i "Pomocniczy kanał IDE") tylko NVIDIA nForce (TM) IDE Controller. Screen ten jest umieszczony w załączniku. Proszę o pomoc i o wskazanie mi linku z kąd mogę pobrać sterowniki do kontrolera IDE.
Dołączone pliki
File Type: rar Kontrolery IDE ATA I ATAPI.rar (68.5 KB, 52 oglądane)
Domator007 jest offline  
Stary 04.02.2005, 19:28   #7
gallus
gÓru
 
Avatar użytkownika gallus
 
Data rejestracji: 20.12.2003
Lokalizacja: Zbąszynek
Posty: 5,983
gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Zainstaluj sterowniki dostarczone przez producena, powinieneś je miec na płytce...
__________________

gallus jest offline  
Stary 04.02.2005, 19:30   #8
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Domator007
Nie mam pojęcia z kąd mam ściągnąć sterowniki do kontrelera IDE. Po lekturze z linku jakiego podał mi Maciej w opisie poniżej dochodze do wniosku, że coś mi nie pasuje. Mianowicie w menadżerze urządzeń po rozwinięciu "Kontrolery IDE ATA/ATAPI" nie mam tych 2 pozycji ("Podstawowy kanał IDE" i "Pomocniczy kanał IDE") tylko NVIDIA nForce (TM) IDE Controller. Screen ten jest umieszczony w załączniku. Proszę o pomoc i o wskazanie mi linku z kąd mogę pobrać sterowniki do kontrolera IDE.
podaj dokładnie ...jaką masz płytę główną.
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline  
Stary 04.02.2005, 19:34   #9
Domator007
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.02.2005
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 11
Domator007 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Moja płyta główna to ABIT NF7 v2.0, ale wydaje mi sie, że instalowałem sterowniki. Proszę zobaczyć na przedstawiony poprzednio przeze mnie załącznik. Po lewej stronie jest tak jak powinno być - obrazek z linku jaki podał Maciej, a po prawej mój, jaki mam w komputerze.
Domator007 jest offline  
Stary 04.02.2005, 19:41   #10
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
hmm...nigdy nie miałem doczynienia z chipami nforce , ale chyba coś nie tak z tym ? Może ktoś się odezwie kto ma płytę główną na nforce.
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline  
Stary 04.02.2005, 19:45   #11
gallus
gÓru
 
Avatar użytkownika gallus
 
Data rejestracji: 20.12.2003
Lokalizacja: Zbąszynek
Posty: 5,983
gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Ja mam nf2 i o ile masz poprawnie zainstalowane stery to nie powinno byc tych zółtych pytajników w menagerze... więc przeinstaluj stery...
PS nie zainstalowałeś czasami po formacie zaraz jakiegoś alcohola, deamona czy czegoś podobnego??
__________________

gallus jest offline  
Stary 04.02.2005, 20:27   #12
Domator007
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.02.2005
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 11
Domator007 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Te żółte znaki zapytania są od starej karty telewizyjno-radiowej, która nie dizała na Windowsie XP ( mam 2 systemy i ta karta działa na Win98), więc nie widzę potrzeby instalowania do niej sterowników. Chodzło mi o przedstawienie tego, że na podanym linku przez Macieja - http://cdrinfo.pl/cdr/artykuly/winxp_tips/winxptips.php jest napisane, że w menadżerze urządzeń po rozwinięciu "Kontrolery IDE ATA/ATAPI" powinny być dwie pozycjie("Podstawowy kanał IDE" i "Pomocniczy kanał IDE"),a u mnie jest tylko jedna -NVIDIA nForce (TM) IDE Controller. Czy ktoś zna adres strony, gdzie mógłbym zaktualzować sterowniki do kontrolera IDE, bo w którymś z poprzednich komentarzy ktoś mi to zalecał.
Domator007 jest offline  
Stary 04.02.2005, 20:46   #13
gallus
gÓru
 
Avatar użytkownika gallus
 
Data rejestracji: 20.12.2003
Lokalizacja: Zbąszynek
Posty: 5,983
gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
A zobacz usiebie na CD ze sterami czy nie masz jakiegoś folderu IDE, ja mam płyte od MSI, ale może będziesz miał podobnie u mnie w katalogu IDE są dwa pliki (nvhdc.inf / nvide.cat) jeżeli masz to moze kliknij ppmna tym *.ini i zrób - zainstaluj, a potem restart...
__________________

gallus jest offline  
Stary 07.02.2005, 15:45   #14
Domator007
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.02.2005
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 11
Domator007 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zainstalowałem najnowsze sterowniki do płyty głównej ze stroni nividii i nie pomogło. Czy może ktoś wie jak mam zaktualizować sterowniki sterowniki do kontrolera IDE?? Spójrzcie na załączony poprzednio rysunek - z tego co wiem to po rozwinięciu "Kontrolery IDE ATA/ATAPI" powinny być dwie pozycjie tak jak po lewej stronie (jest to obrazek ze strony http://cdrinfo.pl/cdr/artykuly/winxp_tips/winxptips.php) natomiast ja mam tam tylko jedną pozycję. Proszę o pomoc i wszelkie wypowiedzi, dzięki którym być może uda mi się rozwiązać mój problem!!
Domator007 jest offline  
Stary 07.02.2005, 19:42   #15
soyo
Bywalec
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Posty: 32
soyo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Odinstaluj sterowniki IDE i zainstaluj ponownie stery do nForca,tylko nie instaluj sterów SW (w czasie instalacji masz zapytanie czy instalować SW - wybierz NIE)
soyo jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.