Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 18.02.2002, 23:15   #1
Vegas
Gość
 
Posty: n/a
Nie można słuchaćmuzyki na PC ????? !!!!!

kupiłem sobie płytę audio wokalistki "Shakira" Laundry Service. okazało się że CD nie można słuchać na PC i nawet zrobić mp3. w ogóle nic się nie da z tym zrobić na PC.
Dopiero później zobaczyłem naklejkęna opakowaniu "will not play on PC/MAC"
toż to nieporozumienie, jeżeli ktoś ma PC a nie ma odtwarzacza audio TO CO?
Mam prośbę : czy ktoś zna jakiś program żeby to poszło na PC
Jeżeli tak to proszę o odpowiedz na meila, z góry dziękuję i pozdrawiam (vegas)
 

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 18.02.2002, 23:18   #2
Majonez
The Dark Admin Rises
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Majonez
 
Data rejestracji: 05.12.2000
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,774
Majonez zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
widocznie jest zabezpieczona jakims shitem poczytaj na stronie glownej o zabezpieczeniach audio chociaz powinno czyms pojsc sprobuj np jet audio to taki kombajn
__________________
M a j o n e z

- - - - - - - - - - - - - - - - - - info - - - - - - - - - - - - - - - - - -
66 zarejestrowany użytkownik
Pierwszy Moderator/Administrator
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Majonez jest offline  
Stary 19.02.2002, 07:06   #3
bgn
`
 
Avatar użytkownika bgn
 
Data rejestracji: 10.08.2001
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Posty: 1,770
bgn niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
[quote]Vegas (19-02-2002 00:15):
kupiłem sobie płytę audio wokalistki "Shakira" Laundry Service. okazało się że CD nie można słuchać na PC i nawet zrobić mp3. w ogóle nic się nie da z tym zrobić na PC.
Dopiero później zobaczyłem naklejkęna opakowaniu "will not play on PC/MAC"
*******************
no to sie kurde zaczelo. Zrobilem sobie taka plyta - zabezpieczona Cactusem i jeszcze w dodatku Proc sysemem. Zrobilem- bo chciale pocwiczyc kopiowanie. Mecze sie w wolnych chwilach, albo jak jestem wkurzony juz ze dwa miesiace, albo ciut wiecej. I nic. Mysle, ze jest to tego typu zapezpieczenie- zmieniony toc plyty- jedna siezka audio widoczna, a reszta trakow schowana, wszystkie clony xxl glupieja, napedy rowniez. Audio odtwarzacz ( wieza ) sobie z tym radzi, a napedy komputerowe probuja robic korekcje bedow i czytaja az im diody z przepracowania gasna. Na szybko- mozesz przegrac plyta uzywajac jako czytnika wiezy po kablu do karty myzycznej na wavy- a potem to juz pryszcz.
Albo rzadaj zwrotu forsy, jesli nie uprzedzil cie sprzedawca,
do to tylko do odtwarzaczy niekomputerowych
bgn jest offline  
Stary 19.02.2002, 07:09   #4
bgn
`
 
Avatar użytkownika bgn
 
Data rejestracji: 10.08.2001
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Posty: 1,770
bgn niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
PS.no wiecie ludzie- tak sie wkurzylem, ze żądaj napisalem z bledem
bgn jest offline  
Stary 19.02.2002, 11:11   #5
c0rdat
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika c0rdat
 
Data rejestracji: 31.05.2001
Posty: 363
c0rdat zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A było na tej płycie logo "CompactDisc" ? Jeżeli tak, żądaj zwrotu gotówki (Philips przypomniał sobie ostatnio, że jest właścicielem - czytaj wynalazcą - CD i płyty z takimi zabezpieczeniami nie są zgodne z określonym formatem, a zatem nie są CD, a więc BEZPRAWNIE mają takie logo które tylko wprowadza w błąd).
Też się wkurzyłem.

Pozdro.6
c0rdat jest offline  
Stary 19.02.2002, 11:17   #6
c0rdat
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika c0rdat
 
Data rejestracji: 31.05.2001
Posty: 363
c0rdat zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Aha, jeszcze jedno... zgodnie z obowiązujacą ustawą o handlu i czymśtam każdy sprzedawany w Polsce towar musi być oznaczony w naszym rodzimym języku, posiadać polskojęzyczną instrukcję i w przypadku prod chemiczych/kosmetyków/żywności polskojęzyczny skład. Może się nie znam,ale czy "will not play on PC/MAC" jest po polsku ? chyba nie }>
c0rdat jest offline  
Stary 19.02.2002, 14:18   #7
Pedros
Second variety
 
Avatar użytkownika Pedros
 
Data rejestracji: 11.01.2002
Lokalizacja: dziki wschód
Posty: 1,843
Pedros zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Masz cOrdat rację - tyle że w branży kom (sam wiesz) większość instrukcji jest inglisz. Sprzedawcy też nie wykazują dbałości o klienta (sorry wyjątki ). Trudna jest droga dochodzenia praw - sam to przechodziłem. I wiem, że to że kolega sam nie zobaczył napisu nie jest równoznaczne ze "świadomym wprowadzeniem go w błąd" przez sprzedawcę. Płyty się wymienia ciężko i może to być płacz nad rozlanym mlekiem.
Nie widziałem jeszcze tego zabezpieczenia. Może jest tak jak swego czasu z Budką? Że jakiś napęd to po godzinie, dwóch odczyta? A jak odczyta to...
Pozdro
Pedros jest offline  
Stary 19.02.2002, 17:17   #8
cana
Łaskobójca
 
Avatar użytkownika cana
 
Data rejestracji: 24.04.2001
Lokalizacja: Sigil
Posty: 2,160
cana zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a przez cyfrówke w cdku stacjonarnym do cyfraka w karcie dźwiękowej w kompie? jakość sygnału brdzie taka sama żadnego przetwarzania d/a i a/d nie będzie

wiem ,wiem.... to nieprofesjonalnie i niezgodnie z zasadami? ale powinno zadziałać na 100%
__________________
. Lenistwo jest drogą do świętości,
^|^^ a bluźnierstwo do raju ^^|^
^| Vintage Sansui & Braun/ADS |^
cana jest offline  
Stary 19.02.2002, 20:45   #9
lopus
WeldMaster
 
Avatar użytkownika lopus
 
Data rejestracji: 16.08.2001
Posty: 1,246
lopus niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Nie będę sie wymądrzał ale np.taką BUDKE SUFLERA i parę innych zabezpieczonych plyt udało mi sie odczytac na...CdeX 1.3.Przerobiło na weavy albo Mp3 bez problemu.Spróbujcie.
lopus jest offline  
Stary 19.02.2002, 22:36   #10
berserk
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika berserk
 
Data rejestracji: 01.01.2001
Posty: 510
berserk zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
i po jaka cholere mowia ze komp ma stac sie domowym centrum multimedialnym...
berserk jest offline  
Stary 20.02.2002, 07:38   #11
bgn
`
 
Avatar użytkownika bgn
 
Data rejestracji: 10.08.2001
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Posty: 1,770
bgn niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
lopus (19-02-2002 21:45):
Nie będę sie wymądrzał ale np.taką BUDKE SUFLERA i parę innych zabezpieczonych plyt udało mi sie odczytac na...CdeX 1.3.Przerobiło na weavy albo Mp3 bez problemu.Spróbujcie.
****************
chlopie bude ta ja machnalam, a potem dopiero przeczytalem ze byla czyms tam zabezpieczone. To chodzi o zupelnie inne zabezpieczenie wykorzystujace zmiane TOc plyty, przy ktorym cdromy nie sa w stanie plyty przeczytac
bgn jest offline  
Stary 20.02.2002, 08:18   #12
Vegas
Gość
 
Posty: n/a
Udało mi się to zkopiować, ale wpierw musiałem zrobić mp3 i tylko potrafił to zrobić CdeX.
Clon chyba też to zrobi bo zrobiłem image i nagrałem to ale na cd-rw, ale płyta wydaje się być taka sama (kopia też nie chodzi na PC )
ZA rady wielkie dzięki i pozdrawiam wszystkich
Vegas.
 
Stary 20.02.2002, 19:42   #13
lopus
WeldMaster
 
Avatar użytkownika lopus
 
Data rejestracji: 16.08.2001
Posty: 1,246
lopus niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Pytanie do bgn:chłopcze nie wiem o co ci chodzi w twoim komentarzu do mojej propozycji ale jak ja coś mówie to to sprawdzałem,i zobacz chłopak przegrał płyte CdeXem,a o to chyba chodziło- nie?
lopus jest offline  
Stary 21.02.2002, 10:42   #14
bgn
`
 
Avatar użytkownika bgn
 
Data rejestracji: 10.08.2001
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Posty: 1,770
bgn niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
no to odpowiadam Lopusowi. To ze machnales Budke Cdexem- to o niczym nie swiadczy.Plyta byla tak zabezpieczone, ze tylko poczatkujaca lama moglaby miec z tym problem. Post dotyczyl plyty, ktora jak zrozumialem nie dala sie czytac w napedzie CDrom pracujacym jako odtwarzacz audio. Sa takie plyty audio zabezpieczone np.Cactus-em, na szczescie rzadko, ale mozna trafic na gieldzie. Plyta ma zmieniony toc i cdrom nie jest w stanie jej przeczytac- a jak nie jest w stanie przeczytac- to nie jest mozliwe jej nagranie. I moje wypowiedzi dotyczyly tego typu plyt. Jesli koledze udalo sie zgrac traki po kolei (tak wymika z jego postu - bo zamienil na mp3) to znaczy ze bylo na plycie mniej drastycze zabezpieczenie ( jakie- musialbym miec plyte w reku).
A teraz konkluzja- szybkie sady nie zawsze sa prawidlowe a plyte zawsze warto sprawdzic na rodzaj zabezpieczenia.
PS. O plytach zabezpieczonych audio Cactusem dyskutowalismy na forum 4 lu 5 miesiecy temu, poniewaz ktos taka trafil
I tego dotyczyla moja wypowiedz
bgn jest offline  
Stary 21.02.2002, 12:09   #15
fiskomp
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 21.02.2002
Posty: 130
fiskomp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witojcie, kumie, sprawa jest bardzo prosta, płyta ta jest nagrana jako mix-cd, przy czym różni się o tyle, że w mix'ie najpierw jest data, potem audio, a tu na odwrót.

Jak to zrobić:
1. Nero - wyekstrachować audiotracki, zrzucić na dysk, wypalić i po problemie.

Testowano na Gregorian - MoCh 2, też była zabezpieczona i co ?, ano gra mi w komie aż miło.

pozdrawiam,
fiskomp jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.