Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 29.08.2005, 16:22   #1
sufa
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.08.2005
Posty: 13
sufa w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
nie potrafie nagrac cd bootujacego

witam

mam dwie dyskietki bootujace, na jednej jest partition magic, a na
drugiej norton ghost. pomyslalem, ze moglbym miec wszystko na jednej
plycie. zrobilem autoexeca z menu wyboru, jedna dyskietke wlozylem do
napedu, z drugiej zgralem to, co potrzebne na hd i w nero wybralem opcje
stworzenia cd startowego. w menu opcji startowych wybralem jako logiczny
dysk startowy dyskietke a:, do kompliacji dodalem to, co na a: i to, co
zgralem z drugiej na hd (poniewaz wszystko nie miescilo sie na a. plyta nie bootuje. gdy w ten sposob zgrywam zawartosc tylko jednej dyskietki (obojetnie ktorej, to bootuje). kolejnym krokiem bylo wlaczenie opcji zaawansowanych w nero, tam wybieram rozne emulacje (od bez emulacji do emulacji dysku twardego). nic nie pomaga. zniszczylem z pol tuzina plyt. moglby mi ktos pomoc i popdpowiedziec jak mam to zrobic?
sufa jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 29.08.2005, 16:45   #2
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez sufa
witam

mam dwie dyskietki bootujace, na jednej jest partition magic, a na
drugiej norton ghost. pomyslalem, ze moglbym miec wszystko na jednej
plycie. zrobilem autoexeca z menu wyboru, jedna dyskietke wlozylem do
napedu, z drugiej zgralem to, co potrzebne na hd i w nero wybralem opcje
stworzenia cd startowego. w menu opcji startowych wybralem jako logiczny
dysk startowy dyskietke a:, do kompliacji dodalem to, co na a: i to, co
zgralem z drugiej na hd (poniewaz wszystko nie miescilo sie na a. plyta nie bootuje. gdy w ten sposob zgrywam zawartosc tylko jednej dyskietki (obojetnie ktorej, to bootuje). kolejnym krokiem bylo wlaczenie opcji zaawansowanych w nero, tam wybieram rozne emulacje (od bez emulacji do emulacji dysku twardego). nic nie pomaga. zniszczylem z pol tuzina plyt. moglby mi ktos pomoc i popdpowiedziec jak mam to zrobic?
Potrzebny będzie program do obsługi obrazów np: Ultraiso, otwieramy obraz dyskietki w programie (patrz obrazek 1) i dodajemy interesujące nas pliki, wartość tej dyskietki nie może przekroczyć pojemności 2,88MB następnie otwieramy Nero, wybieramy kompilację "Dysk startowy" Rodzaj emulacji wybierasz tak jak (patrz obrazek 2)
EDIT: tu masz obraz dyskietki systemowej z Partition Magic http://www.vojtas.fr.pl/cichy/files/...BootDisk30.zip
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
nie potrafie nagrac cd bootujacego-ultraiso01.jpg   nie potrafie nagrac cd bootujacego-nero_boot.jpg  
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik


Ostatnio zmieniany przez PIOTR34 : 29.08.2005 o godz. 16:51
PIOTR34 jest offline  
Stary 29.08.2005, 18:51   #3
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
nie wiem jak w ultraiso...
ale moj sposob:
w winimage robisz obraz dyskietki startowej
otwierasz obraz i w ocjach zmieniasz jego wielkosc z 1,4 na 2,88
dodajesz do obrazu pliki z drugiej dyskietki (warta ja wczesniej skopiowac na hdd)
zapisujesz jako obraz dyskietki
otwierasz nero i robisz plyte startowa
jako zrodlo boot podajesz obraz
nero pewnie bedzie sie plul ze obraz nieprawidlowy - zmien jedna litere w rozszezeniu pliku obrazu z wimomage tak jak chce nero - jesli nie amsz tego problemu to pomin ten punkt
wlasciwie wsio gotowe - tyle ze do plyty mozesz dodac dowolne pliki
beda one dostepne normalnie pod winda, ale takze po odpaleniu kompa z ptej plyty - jesli twoja dystkitka startowa ma stery cdromu (np taka na podstawie dos 6.22 nie ma, ale taka z win98 juz ma)
nimal jest offline  
Stary 29.08.2005, 19:09   #4
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@nimal dzięki za sprostowanie
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik

PIOTR34 jest offline  
Stary 30.08.2005, 18:07   #5
sufa
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.08.2005
Posty: 13
sufa w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
witam ponownie

dziekuje za podpowiedzi, walczylem pol nocy i niestety nie potrafie nadal osiagnac tego co zamierzalem.
wyprobowalem obydwa sposboy.

sposob pierwszy wg piotra34... nie potrafie do zrobionego obrazu dodac zawartosci drugiej dyskietki - otrzymuje komunikat ze obraz jest pelny.

sposob drugi wg nimala jest ok - tak jak napisal, da sie to zrobic.

ale... wzialem obraz dyskietki bootujacej cichego, ktory wystawil piotr i do tego obrazu chcialem dodac zawartosc dyskietki norton ghosta. troche zmodyfikowalem autoexec i config, katalog ghost dodalem na zewnatzr, nie do archiwum, tak jak zrobil to cichy, dlatego ze gdy dodawalem do archiwum to roslo mi ono do ponad 2,88. poza tym chyba dodajac do archiwum nie powinienem uzywac wiznzipa lecz cos spod dosa? nie jestem pewien.

dodalem wiec po swojemu i wyszlo cos takiego

po nagraniu tego obrazu na plyte jest bootowanie ale przy wybraniu ktorejkolwiek z opcji nastepuje zwis w chwili gdy ma sie rozpoczac rozpakowaywanie archuiwum do ram dysku. wyjatkim jest norton ghost, ktory dodalem - on uruchmia sie prawidlowo.
pewnie wasza wiedza w tej kwestii jest o niebo wieksza od mojej i moze moglibyscie rzucic okiem i poprawic to co zepsulem, ewentulanie powiedziec mi co zepsulem?
__________________
jacek

Ostatnio zmieniany przez sufa : 30.08.2005 o godz. 18:42
sufa jest offline  
Stary 30.08.2005, 19:39   #6
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@sufa
Sprawa wygląda tak: Dyskietka cichego jest bootowalna, możesz do niej dodać wszystkie pliki z wyjątkiem plików wsadowych i konfiguracyjnych, nie zmieniaj nic w tych plikach, jak dodasz samego Ghosta tak jak to zrobiłeś w katalogu, to po uruchomieniu dyskietki wybierz opcję uruchomienia za pomocą Volkow commander i wtedy będziesz mieć do niego dostęp.
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik

PIOTR34 jest offline  
Stary 30.08.2005, 23:24   #7
sufa
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.08.2005
Posty: 13
sufa w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
niestety, wciaz porazka.
gdy dodaje katalog ghosta do obrazu to zatrzymuje si epodczas botowania w miejscu, o ktorym pisalem powyzej. gdy dodaje ten katalog poza obrazem, czyli poza boot sektorem to po zabootowaniu nie jest on w ogole widoczny. bede probowal dalej, moze dodam do archiwum z ktorego sa rozpakowywane pliki do ramdysku.
__________________
jacek
sufa jest offline  
Stary 31.08.2005, 01:13   #8
sufa
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.08.2005
Posty: 13
sufa w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
uff, udalo sie

musialem jednak pozmieniac co nieco w dyskietce cichego. zrezygnowalem z ramdysku, z archiwum wyciagnalem wszystko to, co bylo montowane w ramdysku. dodalem ghosta, zmodyfikowalem autoexec tak, zeby nie tworzyl ramdysku i teraz jest tak jak chcialem.

btw, sterownik myszy, ktory jest oryginalnie na dyskietce cichego powodowal, ze nie dzialala mi klawiatura.

raz jeszcze dziekuje za pomoc.
__________________
jacek
sufa jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.