Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 06.04.2002, 16:42   #1
Ping
Bywalec
 
Avatar użytkownika Ping
 
Data rejestracji: 28.12.2001
Posty: 47
Ping zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Niekompatybilny Plextor

Cześć
Mam pytanie dotyczące Plextora PX W2410A bios 1.03. Podczas kopiowania danych przy użyciu Clone (obojętnie której wersji obecnie 4.0.0.0.) i zaznaczeniu "odczyt danych subkanałowych z ścieżek danych i audio" Clone podaje mi informacje, że Plextor jest niekompatybilny z tym odczytem. Czytałem w CDRinfo na temat tej nagrywarki że jest kompatybilna z Clone a teraz nie wiem już nic, nie wiem co sądzić, czy nagrywarka jest skopana (kupiona 2 tygodnie temu) czy problem jest w innym miejscu.
Pomocy!!!!!
pozdrawiam
PING
Ping jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 06.04.2002, 17:15   #2
Pedros
Second variety
 
Avatar użytkownika Pedros
 
Data rejestracji: 11.01.2002
Lokalizacja: dziki wschód
Posty: 1,843
Pedros zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Chyba musisz kompletnie wyczyścić system z Clona (w załączniku) a potem podpiąć nagrywarkę i dopiero zainstalować Clona od nowa.
Pozdrawiam
Pedros jest offline  
Stary 06.04.2002, 18:31   #3
cz
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 03.03.2002
Posty: 466
cz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Pedros ma racje
jeszcze sie chyba nie zdazylo, zeby Plextor byl z czyms niekompatybilny, masz swietny sprzet !
cz jest offline  
Stary 07.04.2002, 09:15   #4
Ping
Bywalec
 
Avatar użytkownika Ping
 
Data rejestracji: 28.12.2001
Posty: 47
Ping zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam
Mam nadzieję, wielką nadzieję, że macie rację. W poniedziałek będę wdrażał Wasze sugestie w życie. Poinformuję.
Pozdrawiam
PING
Ping jest offline  
Stary 08.04.2002, 14:24   #5
Ping
Bywalec
 
Avatar użytkownika Ping
 
Data rejestracji: 28.12.2001
Posty: 47
Ping zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Ping (07-04-2002 10:15):
Witam
Mam nadzieję, wielką nadzieję, że macie rację. W poniedziałek będę wdrażał Wasze sugestie w życie. Poinformuję.
Pozdrawiam
PING
Witam
Zrobiłem jak mi sugerowaliście i nic to nie pomogło nadal jest niekompatybilny z Clone przy odczycie subkanałów (data i audio). Rence i nogi mi opadły. Oddać go do serwisu (i co im powiedzieć) ? Chciałem po Creativie mieć coś porządnego bo Creativ nadawał się tylko do archiwizacji softu a tu masz nie moge skopiować Securoma, z Safedisk daje sobie radę. Sprawdzałem czy na innych programach będzie kopiował subkanały użyłem Blind'a i cdcopypl i na żadnym nie mogę oddczytac subkanałów.
Poradźcie co dalej ?
Mieszałem z master i slave, posadziłem go samego żadnego efektu.

Załamany (prawie)
PING
Ping jest offline  
Stary 08.04.2002, 22:00   #6
Ping
Bywalec
 
Avatar użytkownika Ping
 
Data rejestracji: 28.12.2001
Posty: 47
Ping zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
przeczytajcie tego progsa i dajcie helpa !!!
plizzzzzzzzzzzzz
PING
Ping jest offline  
Stary 08.04.2002, 22:17   #7
Pedros
Second variety
 
Avatar użytkownika Pedros
 
Data rejestracji: 11.01.2002
Lokalizacja: dziki wschód
Posty: 1,843
Pedros zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mam pytanie - a możesz podłączyć w innym kompie, zainstalować Clona i sprawdzić?
No bo np. http://www.cdr.cz/rekordery/plextor/pxw2410a.html

Pozdrawiam
Pedros jest offline  
Stary 08.04.2002, 22:19   #8
Pedros
Second variety
 
Avatar użytkownika Pedros
 
Data rejestracji: 11.01.2002
Lokalizacja: dziki wschód
Posty: 1,843
Pedros zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
PS. Jak chcesz odnieść, to powiedz serwisowi, że nie wykonuje kopi w trybie DAO-RAW96 a powinien bo tak jest w specyfikacji.
Słuchaj - a cdtext z płyty odczyta, a zapisze z cd textem?
Pedros jest offline  
Stary 10.04.2002, 11:47   #9
Ping
Bywalec
 
Avatar użytkownika Ping
 
Data rejestracji: 28.12.2001
Posty: 47
Ping zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Pedros (09-04-2002 03:04):
PS. Jak chcesz odnieść, to powiedz serwisowi, że nie wykonuje kopi w trybie DAO-RAW96 a powinien bo tak jest w specyfikacji.
Słuchaj - a cdtext z płyty odczyta, a zapisze z cd textem?
Hi
Cdtext jest Ok zapis i odczyt. Sprawdzałem....OK
Ping jest offline  
Stary 10.04.2002, 18:48   #10
Pedros
Second variety
 
Avatar użytkownika Pedros
 
Data rejestracji: 11.01.2002
Lokalizacja: dziki wschód
Posty: 1,843
Pedros zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Skoro czyta CDtext to czyta subkanały audio.
Więc pewnie nagrywarka jest ok i pewnie jest tak, że jednak czyta pełne subkanały 96.
Hmmm... proponuję najpierw zwrócić się mailownie do plextora i clona o wyjaśnienie.

A potem...sam już nie wiem...albo sprawdzić w innym kompie (ale to pewnie nic nie da) albo przeinstalować całość systemu (brrrr) albo w ramach rękojmi do serwisu na wymianę na inny model...?
Pozdrawiam
Pedros jest offline  
Stary 11.04.2002, 10:59   #11
Ping
Bywalec
 
Avatar użytkownika Ping
 
Data rejestracji: 28.12.2001
Posty: 47
Ping zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cześć
Dzięki za radę napiszę do Plextora i CloneCD może mi coś poradzą.
Poinformuję.

Pozdrawiam
PING
Ping jest offline  
Stary 12.04.2002, 09:26   #12
bgn
`
 
Avatar użytkownika bgn
 
Data rejestracji: 10.08.2001
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Posty: 1,770
bgn niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
a dotyczy to wszystkich plyt, czy tylko niektorych.

Mam taka plytke audio, ktora sam sobie zabezpieczylem
zmieniajac Toc i jeszcze cos - tak ze jest tylko odtwarzana w wiezy, a CDromie komputera nie. Jesli taka plytke wloze do nagrywarki ( a mam teaca 516) i robie obraz to w logach tez moge przeczytac, ze moj teac nie jest kompatybilny z clone do czytania sciezek audio. Moze masz podobny przypadek - nie swiadczy to o kompatybilnosci sprzetu, ale o tym, ze "klonik" glupieje podczas odczytywania danych zrodlowych
bgn jest offline  
Stary 12.04.2002, 10:15   #13
Ping
Bywalec
 
Avatar użytkownika Ping
 
Data rejestracji: 28.12.2001
Posty: 47
Ping zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
bgn (12-04-2002 10:26):
a dotyczy to wszystkich plyt, czy tylko niektorych.

Mam taka plytke audio, ktora sam sobie zabezpieczylem
zmieniajac Toc i jeszcze cos - tak ze jest tylko odtwarzana w wiezy, a CDromie komputera nie. Jesli taka plytke wloze do nagrywarki ( a mam teaca 516) i robie obraz to w logach tez moge przeczytac, ze moj teac nie jest kompatybilny z clone do czytania sciezek audio. Moze masz podobny przypadek - nie swiadczy to o kompatybilnosci sprzetu, ale o tym, ze "klonik" glupieje podczas odczytywania danych zrodlowych
Witam
Sprawdzałem inne płyty nie odczytuje subkanałów, nie mogę odczytać również w innym programie "Blind". Dotyczy to subkanałów audio i data. Napisałem do Clone i czekam na odpowiedż jest to ciekawy problem. Szczerze mówiąc to już mi zabrakło pomysłów. Jak napisałem wcześniej Plex odczytuje i nagrywa CDtext i to jest zastanawiające dlaczego ma problemy.
Pozdrawiam
PING
Ping jest offline  
Stary 12.04.2002, 13:12   #14
Ping
Bywalec
 
Avatar użytkownika Ping
 
Data rejestracji: 28.12.2001
Posty: 47
Ping zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam
Co do otczytu cdtextu to trochę się pospieszyłem, mogę text odczytać tylko w "PlexTools" i to nie od razu muszę program odpalić kilka razy. Natomiast wcale nie widzę CDtextu w "JetAudio" ani w "Exact Audio Copy", "Windows MediaPlayer" też nie widzi textu. Może tu jest pies pogrzebany. Co sądzicie.
Pozdrawiam
PING
Ping jest offline  
Stary 12.04.2002, 14:47   #15
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
sam ci nie pomoge, bo nigdy takiego problemu nie mialem, ale innym moze pomogla by informacja jakiego systemu uzywasz - czy rodziny NT/2000 czy 95/98/me czy moze XP?

najlepszym wyjsciem bylo by podlaczenie sprzetu do innego kompa - moze byc bardzo slaby wiec np. w szkole czy na uczelni (najlepiej takiego na ktorym nigdy nie bylo nagrywarki) i sprawdzenie jak to dziala na dziewiczym systemie

czesto jest bowiem tak, ze programy sie ze soba gryza (u mnie nie dziala na raz Nero i WinOnCD - choc probowalem wielu sztuczek)

wiedzialbys przynajmniej czy to soft czy uszkodzenie nagrywarki (choc musze przyznac ze nie wyobrazam sobie jak mozna zniszczyc firmware sprzetu 'w polowie'...)

jesli to soft - PELNA reinstalka systemu - taka z formatem twardziela - odsyfianie reczne nie zawsze pomaga a problem moze powodowac JEDEN wpis do rejestru, pomylona literka w .ini czy cos w tym rodzaju

troche za duzo lania wody... :-)
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.