Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 04.01.2002, 19:54   #1
raf
Gość
 
Posty: n/a
Niektórzy uważają, że napędy combo nie są godne polecenia? Co wy na to?

Witam w Nowym Roku! Stoje ostatnoio przed ciezkim wyborem ***8211; kupnem nagrywary. Oferta jest bardzo bogata, ceny zroznicowane. Stwierdzilem, ze zdecyduje się na kupno combosika (lg), no bo to jeszcze jakis filmik można wrzucic, cena nizsza i w obudowie nie mam już wolnego miejsca. Ku mojemu zdziwieniu wiekszosc sprzedawcow na gieldzie (stodola) odradzala mi zakup combosa, twierdzac ze jest to straszne badziewie, nieporownywalnie gorsze od dwoch oddzielnych urzadzen - szybko pada, kiepskie parametry! Co forum na to? Jeśli chodzi np. o predkosc, to faktycznie combosiki nie grzesza osiagami. Jednak predkosc dla mnie nie jest najwazniejsza. Czy sa może na forum wlasciciele combosow? Jeśli tak to jakie wrazenia?
 

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.01.2002, 21:18   #2
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
MOJE ZDANIE JEST TAKIE ! Jeżeli chcesz koniecznie mieć odtwarzacz DVD i nagrywarkę a nie masz już wolnej kieszeni to nie masz wyjścia / no chyba że zmienić obudowę /
Osobiście sądzę że napędy combo nie są w gruncie rzeczy takie złe.
Oczywiście liczyć się trzeba z tym że używając takowego napędu do odtwarzania DVD spowodujemy że szybko zużyje się mechanika napędu i wtedy mogą wystąpić problemy z wypalaniem płyt!

Ja dobrze bym się nad tym zastanowił czy bardziej zależy mi na cdr czy DVD w końcu filmy w formacie VCD są już całkiem niezłej jakości.

Decyzja należy do Ciebie ale już trzymasz sie wersji zakupu napędu combo to rozważ też oferty innych producentów.

Poszukaj napędu o podobnych parametrach i możliwościach.
Jesli nie zależy Ci na prędkości to proponuję Ci wolniejsze urządzenie renomowanej firmy np Ricoh Mp9060
Nic Ci nie sugeruje !

Pozdrawiam i zyczę dobrego wyboru !
Laser jest offline  
Stary 04.01.2002, 22:29   #3
raf
Gość
 
Posty: n/a
Dzięki za odpowiedź. To, że jeden napęd szybciej się zużyje niż dwa oddzielne jest oczywistą sprawą. Nawet najlepszy sprzęt pada szybciej gdy się go mocno eksploatuje. Oczywiście patrzyłem też na propozycję Ricoha. Model LG GCC-4120B, który był ostatnio testowany kosztuje ok. 650 PLN i jeśli chodzi o parametry to całkowicie mi wystarcza. Podobny Ricoh MP9120A to już wydatek 200 większy. Nie n aprędkości mi jesdnak zależy. Zastanawiałem sie też nad wolniejszym Ricohem, jednak sprzedawcy na giełdzie zdecydowanie mi odradzali starsze combosy Ricoha. Ponoć starsze korzystaja z dwóch oddzielnych układów soczewek ( o ile czegoś nie pomieszałem), co według nich powodowało awaryjność napędu. Nie wiem czy to prawda? A poza tym ostatnio kiepsko z wyborem combosów, stare zapasy wymiotło, także pewno będe musiał wybrac cos nowoczesnego. Pozdrowionka!
 
Stary 05.01.2002, 18:40   #4
mimok
Bywalec
 
Data rejestracji: 08.12.2001
Lokalizacja: Jelenia Góra
Posty: 25
mimok w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Osobiście mam nagr. LG8120B i jestem z niej zadowolony. Zamiast DVD kupiłem na Allegro za 435 zł Combo Ricoh MP9060A (6x4x24x4) i jestem zadowolony. Nie jest za szybki ale z nowym biosem ma CDtext i daje sobie radę z zabezpieczeniami. Poza słabszym odczytem płyt Audio (po szynie IDE) ne zauważam różnic z nagrywarką. Polecam ten napęd. Warto poszukać na aukcjach. W każdym przypadku zwróć uwagę na liczbę pozostałych zmian regionu w używanym DVD (Combo).
mimok jest offline  
Stary 05.01.2002, 20:31   #5
raf
Gość
 
Posty: n/a
No i to rozumiem, konkretna odpowiedź, nic dodać nic ująć!!! Dzięki, będe szukał!!!!!
 
Stary 05.01.2002, 21:39   #6
gAzZzZoR
Kinetic
 
Avatar użytkownika gAzZzZoR
 
Data rejestracji: 09.04.2001
Lokalizacja: Rybnikkk
Posty: 607
gAzZzZoR zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
raf (04-01-2002 20:54):
Witam w Nowym Roku! Stoje ostatnoio przed ciezkim wyborem ***8211; kupnem nagrywary. Oferta jest bardzo bogata, ceny zroznicowane. Stwierdzilem, ze zdecyduje się na kupno combosika (lg), no bo to jeszcze jakis filmik można wrzucic, cena nizsza i w obudowie nie mam już wolnego miejsca. Ku mojemu zdziwieniu wiekszosc sprzedawcow na gieldzie (stodola) odradzala mi zakup combosa, twierdzac ze jest to straszne badziewie, nieporownywalnie gorsze od dwoch oddzielnych urzadzen - szybko pada, kiepskie parametry! Co forum na to? Jeśli chodzi np. o predkosc, to faktycznie combosiki nie grzesza osiagami. Jednak predkosc dla mnie nie jest najwazniejsza. Czy sa może na forum wlasciciele combosow? Jeśli tak to jakie wrazenia?
Wprawdzie nie mam comba, ale slyszalem conieco o combach:

Czytalem pare artykulow i testow comb, i zazwyczaj osiagi (korkcja bledow itp) byly zazwyczaj slabsze od osobnych urzadzen (nagra +dvd)

Poprostu, tak jak to ktos kiedys powiedzial: jak cos jest do wszystkiego, to jest do niczego...

Oczywiscie, comba nie sa doniczego.
ich niewatpliwa zaleta jest funkcjonalnosc, cena (nagra+dvd jest chyba drozsza od kupna comba, choc moge sie mylic (poza tym to zalezy jaka nagra i jaki
dvd)

Ogolnie mowiac, jesli komus nie zalezy np. zeby nagrywarka kopiowala sporo plyt (np. jeden film dziennie etc), niezalezy na wysrobowanych parametrach, to powinnien wybrac combo.

Co do tego ze comba sa awaryjne, to mysle ze awaryjnosc jest taka sama jak cdromow, nagrywarek i dvd (to oczywiscie zalezy od producenta)

Tak wiec, jesli nie masz miejsca w obudowie - kup combo.

Pozdro. gaz
gAzZzZoR jest offline  
Stary 05.01.2002, 22:26   #7
Nikita_Bennet
staruszek
 
Avatar użytkownika Nikita_Bennet
 
Data rejestracji: 02.06.2001
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie
Posty: 799
Nikita_Bennet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
kumpel se kupil dvd - myslal tak cd czyta, dvd pooglada.
w efekcie jeden film dvd na miech a pilowal go niemilosiernie cd'kami bo mial tez nagryware.
w polowie gwary dvd padlo.

inna bajka ze laser combosa (dvd/cd) jest ciezszy - sa przeciaz rozna dlugosci wiazki - jedna dla cd, druga dla dvd, a pracuja tak samo ciezka jak cd i dvd i i naped moze sie zajezdzic.

wg mnie niewarto.

lepiej dolozyc pare (nawet sie zapozyczyc) zl i kupic oddzielne urzadzenia a nie pozniej plakac /ta mala dygresja ze swojego doswiadczenia/
__________________
Odrzucamy krolow, prezydentow oraz glosowanie.
Wierzymy w zgode powszechna oraz kod wykonywalny
D. Clark - Internet Wizard
Nikita_Bennet jest offline  
Stary 06.01.2002, 01:39   #8
berserk
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika berserk
 
Data rejestracji: 01.01.2001
Posty: 510
berserk zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Laser (04-01-2002 22:18):


Ja dobrze bym się nad tym zastanowił czy bardziej zależy mi na cdr czy DVD w końcu filmy w formacie VCD są już całkiem niezłej jakości.

juz a co kiedys byly gorszej? przezciez to standard.
berserk jest offline  
Stary 06.01.2002, 13:02   #9
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
berserk (06-01-2002 02:39):
Cytat:
Laser (04-01-2002 22:18):


Ja dobrze bym się nad tym zastanowił czy bardziej zależy mi na cdr czy DVD w końcu filmy w formacie VCD są już całkiem niezłej jakości.

Prawda !! Mój błąd !
juz a co kiedys byly gorszej? przezciez to standard.
Laser jest offline  
Stary 06.01.2002, 13:03   #10
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
berserk (06-01-2002 02:39):
Cytat:
Laser (04-01-2002 22:18):


Ja dobrze bym się nad tym zastanowił czy bardziej zależy mi na cdr czy DVD w końcu filmy w formacie VCD są już całkiem niezłej jakości.

Prawda !! Mój błąd !
juz a co kiedys byly gorszej? przezciez to standard.
Laser jest offline  
Stary 06.01.2002, 17:50   #11
Yaner
Gość
 
Posty: n/a
Witam.
Ja mam od dawna będzie ponad rok Combo Ricoh MP9120 i chwale sobie. Nagrywam coprawda niewiele tylko dla siebie (kilka plyt w miesiacu). Filmow tez kilka obejze i dzial bez zazutu, z tym ze do "pilowania" zwyklych plytek gierki, muzyka i inne takie uzywam osobnego CD-ROM-a.
 
Stary 06.01.2002, 18:14   #12
michu84
Gość
 
Posty: n/a
Po przęglądnięciu testów napędów combo Ricoh MP-9120 oraz LG GCC-4120B można stwierdzić ,że są to dość udane konstukcje o przyzwoitych osiągach (jak na combo).
Podtrzymuje jednak opinię, że zakup osobnego czytnika DVD i nagrywarki to lepsze rozwiązaniw, chyba że nie pozwala na to PC.
 
Stary 06.01.2002, 22:13   #13
raf
Gość
 
Posty: n/a
Dzięki wszystkim za szereg odpowiedzi. Długo zastanawiałem się nad opcją 2 oddzielne urządzenia + nowa obudowa, jednak raczej zdecyduje się na combosika. Biorąc po uwagę ile będę palił, to myślę, że mój przyszły combosik padnie gdy i tak już go trza będzie wymienić np. na DVD recordera. Jedynie martwi mnie troszkę ten ***8222;cięższy mechanizm***8221;, który jest mniej wytrzymały, ale chyba zaryzykuję (smile), bo parametry i tak nie są dla mnie ważne ***8211; mógłbym i wypalać na cdr x6 (14 min i plytka gotowa, to jakby nie patrzeć 100 płytek na 24 godziny). Pozdrowionka

Chociaż do licha, sam nie wiem, może by się tak skusić na 2 oddzielne. Jak zrobie tak pewno będzie dobrze.
 
Stary 06.01.2002, 22:16   #14
raf
Gość
 
Posty: n/a
Co do VCD, to faktycznie jakość jest, zawsze była bardzo dobra, tylko powiedzcie mi, gdzie można kupić, wypożyczyć fajne filmy na VCD. Jedynie co do tej pory widziałem to tylko jakies Rejs, Misia i chyba Nic smiesznego na VCD. No chyba ze sie myle i nie znam miejsc gdzie mozna dostac filmiki na VCD.
 
Stary 06.01.2002, 22:45   #15
berserk
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika berserk
 
Data rejestracji: 01.01.2001
Posty: 510
berserk zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
w lublinie sa w kazdym supermarkrcie typu makro, real, leclerc ( czy jak mu sie tam zwie) itp. jest tego od groma
berserk jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.