Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 04.12.2002, 09:50   #16
c0rdat
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika c0rdat
 
Data rejestracji: 31.05.2001
Posty: 363
c0rdat zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No tak... jestem niepozbierany...

Jeszcze jedno: dj_anion:
czy próbowałeś nagrywać płytki funkcją 'wbudowaną' w XP ?
chodzi ?
Wogóle masz to aktywne ?

Pzdro.
c0rdat jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.12.2002, 11:44   #17
Kenjiro
Bywalec
 
Data rejestracji: 04.06.2002
Posty: 32
Kenjiro zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@dj_anion: Może sprawiać tutaj problem kontroler SISa ATA133. Jeśli możesz to skombinuj dysk Serial ATA i wtedy spróbuj. Może SIS ma jakiś problem z poprawną obsługą na jednym kanale (nie pierwszy pewnie i nie ostatni - jak to SIS). Najlepiej wyłączyć też funkcję nagrywania XP, by nie kolidowała z innym softem do wypalania - ktoś się kiedyś skarżył, że nagrywało mu puste płyty jak miał włączoną obsługę XP. Pewnie mało pomogłem, ale jakby co to bywam na GG/Tlen.
__________________
pozdrówka
Kenjiro
Kenjiro jest offline  
Stary 04.12.2002, 23:36   #18
dj_anion
Bywalec
 
Avatar użytkownika dj_anion
 
Data rejestracji: 03.12.2002
Lokalizacja: Łańcut
Posty: 63
dj_anion w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Unhappy Bojów z Teac'em dzień kolejny ...

Serdeczne dzięki ostatnim forumistom - c0rdat'owi i Kenjiro!

Wasze spostrzeżenia nasuwają mi kolejne pomysły, zwłaszcza z kwestią SP1 dla XP. To może być to, z tym że w sumie niekoniecznie.
Tam gdzie sprawdzałem u znajomych, którzy mieli XP, czy też na kompach w pracy (montownia) na których testowo instalowałem swoją nagrywarkę, nie było właśnie SP1.
Zaprzeczeniem tej tezy jest jednakże fakt, że dwie godziny temu postawiłem system XP HE ENG u siebie od podstaw, i nie dograłem ani pół jakiegokolwiek sterownika, nie mówiąc już o aktualizowaniu. I zgadnijcie ... ten sam problem!!! Zero zmian!
Czyli tak jakby nie było znaczenia czy SP1 zainstalowany już jest czy też jeszcze go nie ma, tak samo czy zainstalowane są wszystkie sterowniki czy też w ogóle ich nie ma - efekt ten sam czyli po prostu znowu punkt wyjścia.

Chcąc sprawdzić kolejną rzecz by zawęzić krąg podejrzanych, wyczyściłem drugiego specjalnie przygotowanego twardziela (na którym przed momentem był jeszcze na nowo postawiony XP HE ENG no-SP1) i zainstalowałem na próbę Windows 2000 Prof. PL. Najpierw oczywiście po skończonej instalacji systemu nie dograłem ŻADNEGO sterownika, jedynie zainstalowałem Nero 5.5.9.17 i zapuściłem nagrywanie.
I tu UWAGA - płytka się nagrała bezproblemowo!!!
Druga część tego testu polegała na załadowaniu kompletu sterowników i softu do obsługi całego hardware'u w moim kompie (patrz: mój pierwszy post w tym wątku). Po skończeniu tegoż działania ponownie otworzyłem Nero i zapuściłem nagrywanie.
Popełniłem błąd, gdyż skorzystałem z Nero Express i płytka wyjechała znowu jako ... czysta! Biorąc pod uwagę spostrzeżenia przedmówcy powtórzyłem próbę tym razem w klasycznym Nero. I .... szlag by to trafił! Bez względu na to czy to NeroEx czy zwykłe, płytki znowu wyjeżdżają jako puste.

Co do dysku SerialATA to jest mały problem. Wydzwania moja kobieta do swoich dostawców, ale jak na razie to mają jedynie w cennikach.
Czy jeżeli chodzi o usługę nagrywania wbudowaną w XP to wystarczy tylko odznaczyć we właściwościach nagrywarki na karcie "Recording" czy też może trzeba zrobić jeszcze coś więcej?

Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie
Pozdrawiam ...

P.S. Nadal proszę o pomoc i pomysły ....
dj_anion jest offline  
Stary 05.12.2002, 02:21   #19
Majonez
The Dark Admin Rises
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Majonez
 
Data rejestracji: 05.12.2000
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,774
Majonez zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
hmmm tak czytam i czytam i cos mi przyszlo do glowy
a czy zainstalowales latke microsoftu dotyczaca problemow przy nagrywaniu wlasnie przy pomocy wbudowanej aplikacji
wiem ze to dziwnie brzmi ale zainstalowanie tej latki i wylaczenie wbudowanej funkcji nagrywania rozwiazyalo wiele problemow z roznymi nagrywarkami

tyle co mi do glowy przychodzi

PS cOrdat ty zyjesz jej jak fajnie widziec ten twoj awatar gdzie ty sie ukrywasz hmmm
__________________
M a j o n e z

- - - - - - - - - - - - - - - - - - info - - - - - - - - - - - - - - - - - -
66 zarejestrowany użytkownik
Pierwszy Moderator/Administrator
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Majonez jest offline  
Stary 06.12.2002, 08:24   #20
sho
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Posty: 8
sho w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mialem podobny problem na Teacu 16 w XPku ze plytka wyjezdzala z nero jako blank CD. Pomogla reinstalacja NERO na jakas wczesna 5 + zmienione aspi na standardowe pod XPka tzn niby sa pod win2k ale swietnie chodza w xpku
sho jest offline  
Stary 06.12.2002, 09:51   #21
Marius_The_Mad
Zarejestrowany
 
Avatar użytkownika Marius_The_Mad
 
Data rejestracji: 25.07.2002
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 465
Marius_The_Mad zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Fascynujący problem Dla Ciebie pewnie mniej, wiem

Nie instaluj SP1, zainstaluj natomiast łatkę dla nagrywarek. Potem kliknij prawym na My Computer/Manage, wybierz Services i wyłącz windowsową usługę nagrywania w ogóle. Nazywa się chyba IMAPI (nie pamietam, jestem na uczelni i nie mają tu xp). Jeśli wtedy też nie podziała, ściągnij ForceASPI i użyj. Nowsze ASPI często powodują problemy, więc 4.60 z ForceASPI będzie najlepsze. Jeśli dalej nie podziała, wyłącz DMA na całym kanale IDE. Jeśli dalej nie... To będzie ciężkie, wiem, ale odepnij dysk od ata133 i podepnij pod zwykły ide, a tamten kontroler w ogóle wyłącz i pozbądź się sterownika z systemu.

Mam cichą nadzieję, że coś pomoże, bo są na to szanse. Chyba warto spróbować. Powodzenia

eureka ? Jeśli TEAC jest na taśmie ATA66, zmień na ATA33. Niejednemu to już pomogło.

Ostatnio zmieniany przez Marius_The_Mad : 06.12.2002 o godz. 09:54
Marius_The_Mad jest offline  
Stary 07.12.2002, 13:33   #22
dj_anion
Bywalec
 
Avatar użytkownika dj_anion
 
Data rejestracji: 03.12.2002
Lokalizacja: Łańcut
Posty: 63
dj_anion w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wreszcie jakieś pozytywy :)

Witam ponownie wszystkich zainteresowanych moim problemem.

Otóż w końcu mam jakieś pozytywne rezultaty chociaż tak do końca nie jestem pewien co pomogło z tego co zastosowałem.
A zrobiłem tak jak piszę poniżej (w takiej kolejności):

a) zmieniłem taśmę na 40-żyłową (ATA/33) i miałem nadzieję, że to faktycznie pomoże, gdyż wcześniej wszędzie gdzie testowałem swoją nagrywarkę (i wszędzie tam działała) była podpięta do niej właśnie taka taśma,

okazało że sam zabieg (a) rezultatów nie przyniósł zupełnie żadnych

b) wyłączyłem na stałe w 'Services' usługę IMAPI, zrestartowałem maszynę

c) w związku z tym, że zainstalowanego miałem SP1 + dodatkowe 3 pojedyncze jakieś łatki które wejdą w skład SP2, odinstalowałem najpierw SP1, potem owe łatki, zrestartowałem maszynę

d) zainstalowałem łatkę do wbudowanego w XP programu służącego do nagrywania płyt (gdy był obecny SP1 - system nie chciał puścić instalacji owej łatki), zrestartowałem sprzęt

zabiegi (b) (c) i (d) w połączeniu z (a) również rezultatów żadnych nie przyniosły ...

e) w końcu w 'Secondary IDE Channel Properties' ustawiłem dla urządzeń Master i Slave (mój niesforny TEAC oraz napęd ZIP-100 EIDE) tryb 'PIO only'), znowu zrestartowałem maszynę

Po tych zabiegach TEAC w końcu zaczął nagrywać. Jeżeli zapomnieliście moją konfigurację sprzętową, wróćcie do pierwszego postu w tym wątku.
Prześledźcie jeżeli możecie to co po kolei zrobiłem, zwłaszcze ostatnie opisane tutaj zabiegi. Może coś z tych rzeczy zrobiłem zupełnie zbędnie? Może wystarczyłoby np. wykonać jedynie zabiegi (c) (d) i (e) ?
Czy teraz, w obecnym stanie po zainstalowaniu na nowo SP1 i tamtych 3 pojedynczych łatek wszystko na nowo przestanie działać?

Cieszę się, że sprzęt wreszcie spełnia swoje zadanie, ale również chciałbym mieć najaktualniejszy w miarę system.

Dziękuję wszystkim, zwłaszcza Marius_The_Mad'owi, bo to właśnie głównie dzięki jego radom mój TEAC w mojej maszynie zaczął smażyć płytki.
Proszę jeszcze o jakieś pomysły, jak teraz najlepiej od podstaw zainstalować tego mojego XP Home eng.
Bo w obecnej sytuacji jego rejestr jest lekko nabałaganiony i z pewnością pasowało by to wszystko od podstaw zainstalować.

Pozdrawiam ...
dj_anion jest offline  
Stary 09.12.2002, 02:20   #23
Marius_The_Mad
Zarejestrowany
 
Avatar użytkownika Marius_The_Mad
 
Data rejestracji: 25.07.2002
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 465
Marius_The_Mad zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Uch... Od początku mi coś nie pasowało z tym zipem. Powinienem byl wcześniej zwrócić na to uwagę.

Słuchaj, wyglada na to, że Twój TEAC za nic w świecie nie chce u Ciebie działać w UDMA. Sugestie :

- ForceASPI. Ktoś tutaj albo na cdfreaks mówił, że cd-rom TEACa nie ruszył mu w UDMA, dopóki nie zainstalował ASPI 4.60, i to właśnie za pomocą ForceASPI.

- ftp://ftp.asuscom.de i poszukaj beta biosu dla płyty

- Zainstaluj na nowo XP i sprawdź, czy przypadkiem nie ma wbudowanego sterownika do dodatkowego kontrolera IDE. Jeśli tak, to może właśnie ten sterownik powoduje problemy. Win2k go chyba nie ma i dlatego działało ok.
Marius_The_Mad jest offline  
Stary 09.12.2002, 02:59   #24
Prześladowca
Fucking Bullshit!!
 
Avatar użytkownika Prześladowca
 
Data rejestracji: 03.12.2002
Lokalizacja: Paczków
Posty: 212
Prześladowca zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Halo halo mogę coś dodać...

Ja mam bardzo podobny problem z tym samym TEACiem...

WinXP Pro SP1
Mój TEAC W540E - też nie chciał mi wypalać płytek - pierwsze co pomyślałem to to, że zrąbana nagrywara więc zawiozłem do servisu czekałem 3 tygodnie jak d.... dali mi nową W540E z biosem 2.4A i dalej to samo, więc postanowiłem zmienić podłączenia na taśmach primary/slave itp itd... i dalej to samo, więc servis zaproponował mi upgrade biosu płyty głównej i... niby wypaliłem 2 płyty i jest ok ale przy starcie kompa włącza mi się scandisk a w opcjach nero jak włącze opcje sprawdź transfer dysków to pokazuje mi się błąd - co sie okazuje, że na moim twardzielu (MAXTOR 80GB) wykryto bad sectory qrde, ale to dopiero dziś wyczaiłem.
Dodam jeszcze, że dysk ten podzielony mam na 2 partycje - pierwsza to C:\FAT32 a druga D:\NTFS, a bad sectory są na FAT32 czyli na którym mam system i... jak nagrywam muzę czy inne softy z dysku C:\FAT32 to przeważnie są problemy (przy wypalaniu 98% wyskakuje napis write error) i płyta od dolnej strony wygląda ja niedo***ana, a jak nagrywam filmy z D:\NTFS wszystko jest jak nowiutkie bez żadnych problemów wszystko chodzi.


dj_anion - co Ty na to?

Aha, nie wydaje mi się, że to wina systemu WinXp i żadnego innego, bo WinXp mam już rok a nagryware pół roku i do tego czasu nie miałem z nią problemów
__________________
***27001;***26478;***28704;***28530; ***28783;***27001;***26478; ***28704;***28704;***28530; ***26984;***26978;***25972;***34816;***28279;***20565; ***20546;***47058;***44837;***24838;***25180;***47426;***36876;***29917;***44837;***28245;***30049;***26740;***29295;***31337;***25701; W540E 2.4A
My E-Mail
Prześladowca jest offline  
Stary 09.12.2002, 07:09   #25
bgn
`
 
Avatar użytkownika bgn
 
Data rejestracji: 10.08.2001
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Posty: 1,770
bgn niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Majonez napisa***322;(a)

PS cOrdat ty zyjesz jej jak fajnie widziec ten twoj awatar gdzie ty sie ukrywasz hmmm [/B]
******************************
Witaj znowu cOrdat. Ciesze sie, ze znowu jestes na Forum.Duzo sie tu zmienilo, ale szybko sie zorientujesz w Nowych Zwyczajach.
bgn jest offline  
Stary 09.12.2002, 08:35   #26
Pedros
Second variety
 
Avatar użytkownika Pedros
 
Data rejestracji: 11.01.2002
Lokalizacja: dziki wschód
Posty: 1,843
Pedros zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
bgn napisa***322;(a)
Witaj znowu cOrdat. Ciesze sie, ze znowu jestes na Forum.Duzo sie tu zmienilo, ale szybko sie zorientujesz w Nowych Zwyczajach.
I ja się dołączę Witaj cOrdat. Dawno Cię nie było
__________________
Pozdrawiam Pedros
Pedros jest offline  
Stary 09.12.2002, 09:42   #27
c0rdat
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika c0rdat
 
Data rejestracji: 31.05.2001
Posty: 363
c0rdat zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Talking

hmmmm... Nowych Zwyczajach ...
A jakie są ?


Dzięx za powitanie. Na jakiś czas z wielką i niekłamaną przyjemnością jestem z Wami (mówię o tych uczestnikach Forum, których znam sprzed... jakiegoś czasu).

Pozdro.6
c0rdat jest offline  
Stary 09.12.2002, 09:51   #28
711111111
Gość
 
Posty: n/a
No hej cOrdat.
 
Stary 09.12.2002, 10:23   #29
Prześladowca
Fucking Bullshit!!
 
Avatar użytkownika Prześladowca
 
Data rejestracji: 03.12.2002
Lokalizacja: Paczków
Posty: 212
Prześladowca zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Halo halo ! a czy ma ktoś pomysł co ja mogę zrobić?
__________________
***27001;***26478;***28704;***28530; ***28783;***27001;***26478; ***28704;***28704;***28530; ***26984;***26978;***25972;***34816;***28279;***20565; ***20546;***47058;***44837;***24838;***25180;***47426;***36876;***29917;***44837;***28245;***30049;***26740;***29295;***31337;***25701; W540E 2.4A
My E-Mail
Prześladowca jest offline  
Stary 10.12.2002, 22:38   #30
Marius_The_Mad
Zarejestrowany
 
Avatar użytkownika Marius_The_Mad
 
Data rejestracji: 25.07.2002
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 465
Marius_The_Mad zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
dj_anion, pomogło coś ??
Marius_The_Mad jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.