Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 17.01.2004, 09:26   #1
jozio85
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.01.2004
Lokalizacja: Płock
Posty: 1
jozio85 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Niezywa nagrywarka lg ced-8080b

Witam
Mam problem z nagrywarka LG CED-8080B aktualizacja biosu sie nie powiodla.
Po zresetowani kompa nagrywarka juz nie byla widoczna przez bios i nic nie mozna bylo zrobic nawet tacki wysunac zadna kontrola sie nie pali. Probowalem
ja juz reanimowac tym sposobem:
(Oba urządzenia ustaw w dokładnie taki sam tryb pracy np. Master a następnie sprawny napęd podłącz do zasilania i taśmy IDE.
Natomiast uszkodzone urządzenie podłącz tylko do zasilania. Uruchom komputer z dyskietki startowej zawierającej plik programatora oraz odpowiedni BIOS.
W razie problemów możesz zgrać BIOS ze sprawnego urządzenia za pomocą odpowiednich opcji właściwych dla posiadanego programatora.
Jeżeli nie znasz dodatkowych opcji programatora spróbuj sprawdzić na stronie producenta lub uruchom programator z przełącznikiem /?. )

Ale ten sposob nie dziala do moje nagrywarki. Jeśli instniej jeszcze jakasi inny sposob naprawy to prosze o odpowiedz.
jozio85 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 17.01.2004, 10:11   #2
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
No to naważyłeś sobie piwa...
Tutaj jest jakiś artykuł ...może tam coś znajdziesz ,jeszcze go nie czytałem ...
http://www.cdrinfo.pl/software/artyk...158&nrstrony=6
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline  
Stary 17.01.2004, 13:43   #3
artoor
Forumator
 
Avatar użytkownika artoor
 
Data rejestracji: 21.11.2001
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 719
artoor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
jozio85 ciekawi mnie co Cie pchnelo do aktualizacji Biosu w tym palniq?? Przeciez inny bios nic nie wnosi... ani raw'u nie zdobedziesz... ani szybciej nic nie nagrasz... nie rozumiem. Naprawde zanim cos zrobisz to poczytaj czy dana operacja ma sens... potem przeczytaj raz jeszcze (ze zrozumieniem) i ewentualnie jesli mialoby sie to oplacac wykonaj
Pozdrawiam

artoor
__________________
"Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne."

/ Konfucjusz /
artoor jest offline  
Stary 17.01.2004, 14:33   #4
/\/\cDrive
Mój żółw,Hellsing,LG FAN
 
Avatar użytkownika /\/\cDrive
 
Data rejestracji: 19.05.2003
Lokalizacja: San Andreas
Posty: 686
/\/\cDrive zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez artoor
jozio85 ciekawi mnie co Cie pchnelo do aktualizacji Biosu w tym palniq?? Przeciez inny bios nic nie wnosi... ani raw'u nie zdobedziesz... ani szybciej nic nie nagrasz... nie rozumiem. Naprawde zanim cos zrobisz to poczytaj czy dana operacja ma sens... potem przeczytaj raz jeszcze (ze zrozumieniem) i ewentualnie jesli mialoby sie to oplacac wykonaj
Pozdrawiam

artoor
Masz sie czego czepiać. Może poprostu chciał dodać większą liczbe nośników do bazy danych palary albo chciał zobaczyć czy mu lepiej bedzie nagrywać(czyt. mniej błędów bedzie).
__________________
LG GCE8400B + Lite-On DVD-RW SOHW-1693S = Dobrze wypalona płyta
HAVE A NICE DAY
In the name of God, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.

/\/\cDrive jest offline  
Stary 17.01.2004, 14:54   #5
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,916
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Weź ściągnij z tej strony http://www.cdrinfo.pl/software/stron...eid=1294101731 bios 1.08. Jak go rozpakujesz będziesz miał plik rw.exe oraz E4cs6387.lge które przenieś na pulpit.
Następnie uruchom kompa z nagrywarką na kanale Secondary jako Master i nic nie podpinaj do tego kanału. Jeżeli nagrywarka nie pozwoli na włączenie komputera to podepinasz ją jak się komputer uruchomi i załaduje system.
Jak posiadasz win XP to wejdz START > Wszystkie programy > Akcesoria > Wiersz polecenia. W oknie należy wejść do katalogu ***8222;Pulpit***8221; wklepując cd pulpit [ENTER] i wpisać: rw.exe E4cs6387.lge
SEBAW jest offline  
Stary 17.01.2004, 15:08   #6
artoor
Forumator
 
Avatar użytkownika artoor
 
Data rejestracji: 21.11.2001
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 719
artoor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez /\/\cDrive
Masz sie czego czepiać. Może poprostu chciał dodać większą liczbe nośników do bazy danych palary albo chciał zobaczyć czy mu lepiej bedzie nagrywać(czyt. mniej błędów bedzie).
/\/\cDrive widac w tym przypadku sprawdza sie powiedzenie "kazdy odczytuje jak chce" Jesli bys nie zauwazyl wcale sie nie czepiam jozio85 a tylko daje mu dobra rade. Ale skoro mi zabraniasz to przepraszam Cie najmocniej... juz nie bede.

// BTW mysl byla wysunieta do niego... wiec rownie dobrze moglbym powiedziec Ci to co Ty na dzien dobry powiedziales mi :chytry:

shalom!
__________________
"Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne."

/ Konfucjusz /
artoor jest offline  
Stary 18.01.2004, 20:12   #7
ApproachingEvil
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika ApproachingEvil
 
Data rejestracji: 09.08.2003
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 396
ApproachingEvil zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez artoor
jozio85 ciekawi mnie co Cie pchnelo do aktualizacji Biosu w tym palniq?? Przeciez inny bios nic nie wnosi... ani raw'u nie zdobedziesz... ani szybciej nic nie nagrasz... nie rozumiem. Naprawde zanim cos zrobisz to poczytaj czy dana operacja ma sens... potem przeczytaj raz jeszcze (ze zrozumieniem) i ewentualnie jesli mialoby sie to oplacac wykonaj
Pozdrawiam

artoor
tak wiec odpowiem,ze nowy bios w ver. 1.08 do 8080b dodaje udma33 co jest nie malym udogodnieniem w tej palarce i znacznie zmniejsza uzycie procka podczas palenia i czytania cd
mnie ten argument kiedys zupelnie wystarczyl azeby aktualizowac
__________________
!!! LG GCE-8523B burns everything !!!
ApproachingEvil jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.