Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Zobacz rezultaty głosowania: Jakie płyty uważasz za najlepsze do audio?
Esperanza Black (nowa) 1 2.27%
TDK D-View 9 20.45%
TDK Metallic 4 9.09%
Verbatim Pastel 10 22.73%
VERBATIM Super Azo 2 4.55%
Verbatim vinyl-gold 1 2.27%
Verbatim Metal Azo 10 22.73%
Dysan BLACK 5 11.36%
Platinum DIAMOND 2 4.55%
MAXMAX CD-R VINYL 0 0%
Wszystkich głosów: 44. Nie możesz oddać głosu w tej sondzie

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 29.01.2004, 09:24   #1
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Question Nośniki do audio

Cześć

Tak, wiem że temat oklepany jak blacha dwudziestoletniego malucha.

Tak, przegrzebałem forum w każdą stronę, w bazie danych o nośnikach też spędziłem sporo czasu.

Opinie na temat "Jaka płyta jest najlepsza do audio" są oczywiście podzielone. Mam nadzieję, że taka ankieta pomoże stworzyć coś w rodzaju rankingu płytek audio.
Wybrałem płytki, które są dostępne obecnie w sprzedaży i z opinii na forum w miarę nadają się do nagrywania audio. Odrzuciłem te, które wydały mi się najgorsze bądź najmniej popularne - musiałem się zmieścić w 10 opcjach w ankiecie.

Dla jasności pełne pytanie brzmi ***8222;Jaką płytę uważasz za najlepszą, uwzględniając jakość nagrania, trwałość nagrania i kompatybilność z ***8222;trudnymi***8221; odtwarzaczami (stare ***8222;wieże***8221;, discmany, CD samochodowe itp.) do nagrywania audio?***8221;
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 29.01.2004, 10:33   #2
Pawel_k
User
 
Data rejestracji: 25.09.2002
Posty: 3,272
Pawel_k zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
TDK D-View
__________________
nie bedzie niczego
Pawel_k jest offline  
Stary 29.01.2004, 10:58   #3
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ja zaglosowalem na Metal Azo choc te plyty sa juz niedostepne ... byly bardzo kompatybilne
pawelblu jest offline  
Stary 29.01.2004, 11:11   #4
/\/\cDrive
Mój żółw,Hellsing,LG FAN
 
Avatar użytkownika /\/\cDrive
 
Data rejestracji: 19.05.2003
Lokalizacja: San Andreas
Posty: 686
/\/\cDrive zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja zagłosowałem na Verbatim Vinyl ponieważ one zostały wyprodukowane głównie po to aby na nich nagrywać audio.
__________________
LG GCE8400B + Lite-On DVD-RW SOHW-1693S = Dobrze wypalona płyta
HAVE A NICE DAY
In the name of God, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.

/\/\cDrive jest offline  
Stary 29.01.2004, 11:48   #5
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
a ja nie zaglosuje, bo uwazam ze to nie ma sensu - wazne co twoj sprzet odtwarza, widywalem juz jak na jednym sprzecie chodzila jedna plyta z dwoch, a na innym odwrotnie
pozostaja testy we wlasnym zakresie
nimal jest offline  
Stary 29.01.2004, 12:06   #6
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez nimal
a ja nie zaglosuje, bo uwazam ze to nie ma sensu - wazne co twoj sprzet odtwarza, widywalem juz jak na jednym sprzecie chodzila jedna plyta z dwoch, a na innym odwrotnie
pozostaja testy we wlasnym zakresie
Ale mozna sprobowac oszacowac stopien kompatybilnosci (powiedzmy procent prawdopodobienstwa). Ja po wypalniu plyty audio sprawdzam ja w 1 wiezy, 1 mini wiezy, stacjonarnym DVD, przenosnym odtwarzaczu mp3, car audio no i w kompie. Rzadko ktora plyta przechodzi test na wszystkim - wlasciwie to do tej pory byla tylko jedna - wlasnie metal azo. Moge wiec oszacowac jej stopien kompatybilnosci jako duzy.
pawelblu jest offline  
Stary 29.01.2004, 12:47   #7
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
w tej chwili interesuje mnie tylko 1 wieza i 1 discman, na razie wszystko chodzi tu i tu
wczesniej mialem jeszcze jamnika - a tam metel azo verbatima nie chodzilo (chodzily np platiniumy), choc wiem ze stopien kompatybilnosci tych plyt jest duzy, jak sam napisales - dlatego uwazam ze sens maja tylko wlasne testy
bo co z tego ze plyta X jest kompatibilna w powidzmy 92%, jesli u danej osoby nie chodzi, a plyta Y, ktora nie chodzi w wiekszosci starych sprzetow, u tej osoby chodzi?
trzeba testowac samemu, co lata na wlasnym sprzecie
nimal jest offline  
Stary 29.01.2004, 19:43   #8
Chińczyk
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 24.01.2004
Posty: 159
Chińczyk zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez /\/\cDrive
Ja zagłosowałem na Verbatim Vinyl ponieważ one zostały wyprodukowane głównie po to aby na nich nagrywać audio.
Ja uważam, że najlepszą płytą pod słońcem jesli chodzi o audio jest TDK CD-RXG AUDIO. Posłuchajcie na dobrym sprzęcie kopii na tej płycie, a potem na jakiejkolwiek innej, zwykłej CDR, to się przekonacie co znaczy po co dopisek AUDIO na markowej płycie.

Co do głosowania - stawiam kropkę na Dysan Black Universal.
Chińczyk jest offline  
Stary 31.01.2004, 08:35   #9
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Kilka wyjaśnień.
1. Jakość nagrania ma dla mnie najwyższą wage. Nie każdy dysponuje napędem raportującym C1 - a warto tak przetestować - sporo to mówi o jakości płytki. Więc chciałbym uzyskać opinie tych, co przetestowali płytki na okoliczność c1 (przy optymalnej prędkości dla cd audio, nie na maxa).
2. Nie każdy ma też sprzęt, na którym słychać różnicę. W przyszłości pewnie zechcę posłuchać nagrań na lepszym sprzęcie - wolałbym teraz dowidzieć sie tego, co za jakiś czas może powiedzieć mi dobry sprzęt
3. Trwałość nagrania - coraz więcej dawno nagranych płyt zaczyna mi "szeleścić" czy "trzeszczeć" w discmanie (na stacjonarnym i komputerowym jeszcze jest OK - więc kopiuję ponownie). Żeby nie było wątpliwości - tuż po nagraniu było OK. Oczywiście nośniki już dawno nie są produkowane. Ale nie chciałbym, żeby te nowe kopie za kilka lat też zaczęły trzeszczeć. Wiem, że to trudno ocenić, ale może ktoś znalazł jakiś sposób zbadania trwałości nagrania na nowych płytkach.
4. Zgadzam się, że kompatybilność trzeba przetestować na własnym sprzęcie. Ale trudno przetestować wszystkie płytki. Ten parametr ma dla mnie najmniejszą wagę. Dużo łatwiej jednak przetestować na swoim sprzęcie kilka najlepszych typów. Do tego chodzi nie tylko o mój obecny sprzęt (który czyta prawie wszystko). Chodzi też o to, żeby wizyta u kolegi, czy też wycieczka w czyimś samochodzie nie odbywała się w ciszy
5. Oczywiście typy w ankiecie są bardzo zawężone - więc jeżeli ktoś uważa, że inna płytka jest najlepsza, to oczwiście proszę o opinię w postaci opisu słowno/muzyczno/graficznego.
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline  
Stary 31.01.2004, 10:35   #10
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,916
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
A nagrywał ktoś na Verbatim Vinyl Gold? Jak tak, to niech umieści teścik z KsProbe bo zamierzam kupić trochę tych płytek.
A co do ankiety to głosuje na Verbatim Pastel, ale muszą być nagrane powyżej 16x, bo ianczej jest dużo błedów.
SEBAW jest offline  
Stary 31.01.2004, 12:31   #11
ThanatoS
Silent Hunter ;)
 
Avatar użytkownika ThanatoS
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,924
ThanatoS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dla mnie najlepsze do tego sa plytki Kodak Gold - jeszcze ma spory ich zapas. Ale do muzy ciezko cos powiedziec co najlepsze. Juz mp3 ma wiele znieksztalcen, dlatego nie biore udzialu w glosowaniu
__________________
Pozdrówka
--MODERATOR--
Opcja szukaj jest za darmo, ale nie na darmo
ThanatoS jest offline  
Stary 31.01.2004, 13:31   #12
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez SEBAw
A nagrywał ktoś na Verbatim Vinyl Gold? Jak tak, to niech umieści teścik z KsProbe bo zamierzam kupić trochę tych płytek...
Pierwszy w Polsce (moze nawet jedyny), pojawil sie w kilka dni po pojawieniu sie plyt na rynku ... http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=29862
pawelblu jest offline  
Stary 02.10.2004, 18:01   #13
Zielona
Bywalec
 
Avatar użytkownika Zielona
 
Data rejestracji: 21.02.2004
Posty: 62
Zielona w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A co myślicie o płytkach Vinyl CD-R 700MB x24 firmy Eximpo? Bo mam ich parę i zastanawiam się czy warto na nie nagrywać muzykę.
Zielona jest offline  
Stary 27.09.2014, 23:01   #14
Pinto007
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 10.08.2014
Posty: 22
Pinto007 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dysan Black - test nagranych 10 lat temu płyt potwierdził moją opinię, że to był bardzo udany produkt. Zero błędów w przeciwieństwie do zwykłych Dysanów, które wszystkie poszły do kosza.

Ostatnio zmieniany przez Pinto007 : 27.09.2014 o godz. 23:04
Pinto007 jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.