Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 25.11.2003, 14:01   #1
szuwar666
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.11.2003
Posty: 3
szuwar666 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nowa nagrywarka do starego kompa

Sprawa jest taka... kumpel chce kupic nowa nagrywarke Samsunga (w mediamarkcie za 130zł) a kompa ma deczko starego.... Nie wiem jaki jest to dokładnie model płyty glównej.... podam tylko to co zauwazylem..

-plyta jest chyba z 98r. (BIOS z 97)
-ATX

Mozna tam podlaczyc nowa nagrywarke? Od czego to zalezy? Jak to sprawdzic? Chodzi o kable
szuwar666 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 25.11.2003, 14:03   #2
para
Guru
 
Avatar użytkownika para
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Gdzieś tam
Posty: 1,754
para niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Z podłączeniem nie powinno być problemu. Najważnieszy jest stabilny szybki transfer z dysku. Tu możesz mieć największe problemy.
para jest offline  
Stary 25.11.2003, 14:35   #3
Martin_TP
Kitty loves Agit! =^_^=
 
Avatar użytkownika Martin_TP
 
Data rejestracji: 25.11.2002
Posty: 991
Martin_TP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Bedzie dzialac - a przynajmniej nie powinno byc z tym klopotow.

Jedyny problem moze byc z wydajnoscia nagrywarki - poprostu moze nagrywac wolno (16x), a nie np zmaksymalna predkoscia 48x. Zalezec to bedzie od szybkosci dysku twardego, w pewnej mierze od procesora (ale takie 200 MHz starczy jak nic), od trybu w jakim bedzie chodzic i dysk i nagrywarka (PIO, DMA...).
__________________
=^.^= Pioneer DVR-A06, Plextor 4824TA, Toshiba SD-M1612
Sometimes in the dark, When I close my eyes, I dream of you...
If I could fly across this night, Faster than the speed of light... i would be with you
Martin_TP jest offline  
Stary 25.11.2003, 19:35   #4
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
bedzie dzialac, tylko ze powoli nie szalej z predkoscia bo bedziesz mial same znaczniki niedopelnienia bufora - lepiej ustaw wolniejsza predkosc - nagra sie szybciej (bo bez przerw) i pewniej
nimal jest offline  
Stary 25.11.2003, 20:03   #5
RoKFoR
d[-.-]b
 
Avatar użytkownika RoKFoR
 
Data rejestracji: 12.08.2003
Posty: 562
RoKFoR zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez szuwar666
Samsung (w mediamarkcie za 130zł)
Nie polecam tego producenta, ani za taka cene...
Lepeiej niech kupi liteona lub LG za okolo 100zl
RoKFoR jest offline  
Stary 25.11.2003, 21:15   #6
CrazyLucas
Forumator
 
Avatar użytkownika CrazyLucas
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Lokalizacja: Gdansk
Posty: 996
CrazyLucas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
na celku 333 z 32mb ramu spoksik palilo sie x4 i x8
przy wiekszych predkosciach kaszanka bo DMA nie dalo sie dla tej konkretnej plyty i tego konkretnego dysku wlaczyc
CrazyLucas jest offline  
Stary 25.11.2003, 22:03   #7
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez RoKFoR
Nie polecam tego producenta, ani za taka cene...
Lepeiej niech kupi liteona lub LG za okolo 100zl
chyba za 200! Gdzie ty nagrywarki juz po 100 zł widziales? i to nowe?
LG i Litki nowe są w tych barierach na pewno nie 100

a co do tematu... płyta główna nie jest najwazniejsza, kazda nagrywarka...choc te dane sa podobne ma wymagania sprzetowe (w papierach).
Jak mowia koledzy...wazny jest transfer danych, a tu: dysk, ramy rowniez procek. Szybko nie musisz nagrywac, ja tez mam leciwego kompa i nie szaleje, nie mam takiej potrzeby, a pozatym jak mowil tazke nimal: "wolniej-pewniej".
Zreszta przyponijcie sobie ile macie nagranych plytek albo sami nagywaliscie jeszcze na Pentiumach I
Pozdro...
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline  
Stary 25.11.2003, 22:19   #8
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
moze pojawic sie tylko jeden problem - najnowsze spawary czesto spawaja dopiero od predkosci 8x w gore - jesli reszta kompa nie bedzie pozwalala na taki transfer danych to d%$a blada jest to malo prawdopodobne by komp byl az tak niewydajny, ale powinienes pamietac o regularnej defragmentacji i nie obciazaniu systemu w czasie spawania

update: nowego litka za stowke chetnie tez bym lyknol , ale to raczej niemozliwe, jak pisal Ciapus
nimal jest offline  
Stary 26.11.2003, 06:04   #9
RoKFoR
d[-.-]b
 
Avatar użytkownika RoKFoR
 
Data rejestracji: 12.08.2003
Posty: 562
RoKFoR zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
mialo byc 200, ale sie napisalo 100
RoKFoR jest offline  
Stary 26.11.2003, 06:51   #10
JackW
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 18.11.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 98
JackW w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Exclamation

Cytat:
Napisany przez szuwar666
Sprawa jest taka... kumpel chce kupic nowa nagrywarke Samsunga (w mediamarkcie za 130zł) a kompa ma deczko starego.... Nie wiem jaki jest to dokładnie model płyty glównej.... podam tylko to co zauwazylem..

-plyta jest chyba z 98r. (BIOS z 97)
-ATX

Mozna tam podlaczyc nowa nagrywarke? Od czego to zalezy? Jak to sprawdzic? Chodzi o kable
Witam.
Może wystąpić inny problem. Swego czasu kupiłem Traxdatę CDRW-241040plus w kompie miałem płytę Sono PB1408V.2.3 z celeronem 700 MHz po podłączeniu nagrywarki "nie było". Co ja się namęczyłem z różnymi konfiguracjami i ustawieniami, bez rezultatu. Dopiero wymiana płyty głównej na Claytona CVAT222 pomogło i od tego momentu było wszystko OK. Jednak wszystko kosztowało mnie trochę nerwów i pieniędzy.
JackW jest offline  
Stary 26.11.2003, 09:12   #11
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez JackW
Witam.
Może wystąpić inny problem. Swego czasu kupiłem Traxdatę CDRW-241040plus w kompie miałem płytę Sono PB1408V.2.3 z celeronem 700 MHz po podłączeniu nagrywarki "nie było". Co ja się namęczyłem z różnymi konfiguracjami i ustawieniami, bez rezultatu. Dopiero wymiana płyty głównej na Claytona CVAT222 pomogło i od tego momentu było wszystko OK. Jednak wszystko kosztowało mnie trochę nerwów i pieniędzy.
To już chyba są wyjątki, albo ktoś Ci na serio beznadziejnie złożył kompa z taką płytą. Coś mogło być uszkodzone albo źle skonfigurowane w środku.
Moja MOBO BX obsługuje dwa napędy, dwa dyski i jest wszystko dobrze, choć z nagrywarka byly problemy z poprawnym działaniem na DMA włączonym i wogóle na kanale secondary master, ale jakoś daje sobie z tym rade.
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline  
Stary 27.11.2003, 10:49   #12
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez JackW
Witam.
Może wystąpić inny problem. Swego czasu kupiłem Traxdatę CDRW-241040plus w kompie miałem płytę Sono PB1408V.2.3 z celeronem 700 MHz po podłączeniu nagrywarki "nie było". Co ja się namęczyłem z różnymi konfiguracjami i ustawieniami, bez rezultatu. Dopiero wymiana płyty głównej na Claytona CVAT222 pomogło i od tego momentu było wszystko OK. Jednak wszystko kosztowało mnie trochę nerwów i pieniędzy.
A nie wystarczyło wgrać nowy BIOS do MoBo? Żeby zaraz nową płytę kupować i to z tak błahego powodu. No, no no.
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline  
Stary 28.11.2003, 11:49   #13
JackW
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 18.11.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 98
JackW w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez esem
A nie wystarczyło wgrać nowy BIOS do MoBo? Żeby zaraz nową płytę kupować i to z tak błahego powodu. No, no no.
Niestety nigdzie nie mogłem zdobyć nowego BIOSu. Na polskiej stronie Sono nie było nawet wzmianki o takiej płycie, nie mówiąc już o nowym BIOSie. Stronę tajwańską zlikwidowali. Serwis umył ręce i zwalił na dostawcę, a dostawca się zlikwidował. Od polska rzeczywistość. Pozdrawiam.
JackW jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.